54. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján

Rumini ​a Fényvizeken (Rumini 7.) 147 csillagozás

Berg Judit: Rumini a Fényvizeken Berg Judit: Rumini a Fényvizeken

Kedves ​Olvasók!
Ez a történet egy időben kezdődik a Szélkirálynő datolyaparti útjával, és jóval azután ér véget, hogy a hajó visszatért Ferrit-szigetről. Sajnos arra nem jutott időm, hogy lejegyezzem, mekkora bajba került időközben Egérország, mi történt a Szélkirálynővel Datolyapartról hazafelé, és hányféle veszélybe sodródtak tengerészbarátaink, mielőtt visszatértek volna Ferrit-szigetről. Pedig nem kevés bátorságra, leleményességre és szemtelenségre volt szükségük ahhoz, hogy kiverekedjék magukat a szorult helyzetekből! Szerencsére ők titkos üzenetekben és levelekben mindig beszámoltak kalandjaikról a barátaiknak. Ezeket a leveleket összegyűjtöttem, kiegészítettem néhány pandúrsági jegyzőkönyvvel, térképpel, újságcikkel, amíg összeállt belőlük egy újabb szövevényes kaland. Ha végigolvassátok a most következő leveleket, mindenre fény derül! Annyit szeretnék csak kérni tőletek, hogy Szkander Bob helyesírását ne tanuljátok el! Jó szórakozást és körömrágást kívánok… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

318 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634107422 · Illusztrálta: Kálmán Anna

Balikó · Rumini

bambali>!
Berg Judit: Rumini a Fényvizeken

Ugyanúgy szerettük, ahogy az összes eddigi kötetet,

Berg Judit csalhatatlan érzékkel vezet bennünket a kalandokon keresztül. Mindig van miért izgulnunk, van kiért aggódnunk, van kin nevetnünk, van kitől tartanunk.

Kedvenceink voltak a cirkusztagok és Rozi, és azért drukkoltunk, hogy elkapják végre André de Majrét.
A nagyobbik fiam imádta Szkander Bob leveleit. :)

jagoka1984 P>!
Berg Judit: Rumini a Fényvizeken

Azon sorozatok egyike, amelyiknél így a hetedik rész után sem jött még az az érzés, hogy „ezt a kötetet már nem kellett volna megírni”! Nincs az az érzés, hogy húzzunk le még egy réteget… Ellenkezőleg. Újabb csodálatos történetekkel teli kötet.

Paulina_Sándorné P>!
Berg Judit: Rumini a Fényvizeken

Tetszett a könyv stílusa. Nem zavart most, hogy a levelek miatt ide-oda ugráltam a szereplők között, illetve a történet haladását mindig más szemszögéből ismerhettem meg. Rozi szimpatikus volt, tetszett az új lény, amit kívánt magának – Molli. A rajz alapján cuki lehet. Érdekes kalandokon estek át a szereplők. Johanna barátnőit nem zártam a szívembe. Szkander Bob levelei nagyon érdekesek voltak. :-) Néhol nehezen olvastam, kicsit érdekesen ír.

TitokMondó>!
Berg Judit: Rumini a Fényvizeken

Izgalmas, nagyon klassz meseszövés, imádjuk az 5ésfél éves fiammal együtt. Zseniális karakterek, akiknek a nevei is bámulatra méltóak. Berg Judit nagyon tud!

bcsbcs>!
Berg Judit: Rumini a Fényvizeken

Elég jó író Berg Judit, ezt minden Rumini-résszel újra és újra képes bebizonyítani, még ha nekem úgy igazán egyik rész sem kedvencem. Ez sem volt az, de az ötlet, hogy ezt a részt fiktív levelekből és jegyzőkönyvekből fűzte össze szokatlanul jó. (Szkander Bob többszörösen javított leveleit mondjuk meglehetősen bonyolult volt felolvasni, de azok voltak a legviccesebb részek, szóval megérte.) Kiváló szórakozás volt ez is a srácoknak, és mivel a történet most még közel sincs lezárva, muszáj lesz folytatni. Annyi baj legyen.

girardella>!
Berg Judit: Rumini a Fényvizeken

Ez a rész végre a lány olvasóknak is kedvez: Sajtos Rozi levelezése az egyik fő szemszög, de Szimathy Johanna és a Burzen úrikisasszonyok is sűrűn szerepelnek. Ez a levélregény forma egész jól bejött nekünk. Bonyolódik a cselekmény, de kétszer-háromszor is megismétlik a történéseket a különböző levélírók, így 6 éveseknek (vagy akár fiatalabbaknak) is jól követhető.

Rózsabogár78>!
Berg Judit: Rumini a Fényvizeken

Jó, hogy a szerző váltogatja a műfajokat, a Ferrit után most levélregényt írt. Így sem kevésbé érdekes a történetszövés, sőt mozgalmasabb is, hiszen a levelekből kell kihámozni, hogy mi történt, és ez megdolgoztatja az olvasót. A változatos stílusú levelek nagyon jól visszaadják az egyes szereplők karakterét, ezáltal jó stílusgyakorlat is. Hogyan fejezi ki magát egy elkényesztetett urilány, egy csibész matróz, vagy egy marcona de aranyszívű patkány, akinek a leveleit bizony kihívás olvasni. Tetszett ez is, a színvonal nem csökkent.

Berg Judit: Rumini a Fényvizeken

nagyon tetszett. vegig lekototte az olvasot, izgalmas tortenet. fiatalabbaknak szol, de szerintem idosebb fejjel is erdekes lehet.

oil>!
Berg Judit: Rumini a Fényvizeken

Azt hihetnénk, hogy Rumini-ügyben nincs új a nap alatt: minden furmányos kaland megvolt, a tengereket ától cettig bejárta a Szélkirálynő, és a varázskütyük terén sem várható újítás. Voltaképp így is van, a Rumini a Fényvizeken szám szerint a hetedik kötet, amelyben kevés személyi és tárgyi meglepetés ér – a műfaji játéknak köszönhetően mégis az egyik legszórakoztatóbb kötetet vehetjük kézbe. Berg Judit sikerszerzőként fontosnak tartja, hogy a gyerekeket bevezesse a különböző műfajokba: írt már dráma és napló formájú Ruminit, most pedig egy levélregényben tereli össze eddigi szereplőit. folytatás itt:

Homolya_H_Tímea P>!
Berg Judit: Rumini a Fényvizeken

Ez ismét egy kicsit eltérő stílusú kötet, amit egyszer abba is hagytunk szintén a nehéz követhetősége miatt, de másodszor aztán sikerült átlendülni a kezdeti nehézségeket, és már könnyebb volt követni, mi miután történik. A levelek szép lassan eggyé álltak össze, és kiderült, mi is történik a fényvizeken

Jesper_Olsen>!

Rumini: – Mibe fogadunk?
Balikó: – Egy csokiba!
Rumini: – Miért, neked van még csokid?
Balikó: – Nincs. Tőled szeretnék nyerni.

Kapcsolódó szócikkek: Rumini
Mariann_Czenema P>!

Légy jó fiú, és nassolj sokat! Ezt én, Balikó vitéz tanácsolom neked, aki megjárta már a hadak útját és tudja: a karamellás mogyoró az igazi gyógyír minden bajra!

Kapcsolódó szócikkek: Balikó
Mariann_Czenema P>!

Kedvencem az Alabástrom Kígyó nevű csillagkép, amely keresztültekeredik szinte az egész déli égbolton. Te biztos ezerszer láttad már, de talán nem tudod, milyen különös legenda kötődik a nevéhez. A Dauri-torony főcsillagásza szerint az Alabástrom Kígyó csillagkép egy mesebeli állatról kapta a nevét. Állítólag régen létezett egy nagyon ritka, hófehér testű, türkiz szemű kígyófaj, amelynek bőre varázserővel bírt. A lenyúzott bőréből készült kabát hatalmas erőt adott viselőjének! Már a levedlett kígyóbőr is megacélozta az izmokat, de a frissen nyúzott bőr volt az igaz csoda, ezért évszázadokon át vadásztak az alabástrom kígyókra, hogy megnyúzzák és a bőréből kabátot varrjanak. Szinte az összes példányt elpusztították a hatalmat és erőt hajszoló vadászok, végül már csak egyetlen állat maradt az egész világon.
Ekkor az összes vadász az ő nyomába eredt, erdőn, mezőn, sivatagon és tengeren át hajszolva szerencsétlent. Végül a kígyó üldözői elől menekülve felszökött az égbe, és ott menedékre lelt. A legenda szerint azóta látható a déli égbolt éjszakáján ez a csillagkép.

Csanga>!

El tudtad olvasni a megszólítást? Merthogy ez egy megszólítás a felső sorban, nem holmi sorminta!

Csanga>!

És remélem, örültök, hogy visszaszereztük a kalapot! Mert mi igen!

Csanga>!

Gyönyörű volt az esküvőnk Fecóval, nagyon tetszett a menyasszonyi ruhád meg az emeletes torta!

Mariann_Czenema P>!

Remélem, továbbra is boldogan telnek napjaid a sötétváraljai csillagvizsgálóban, és nem nehezítik az életed holmi kósza üstökösök, pályájukról letért bolygók, esetleg váratlanul eltűnt csillagok! Vagy ha mégis, akkor is tudsz egy kis időt szakítani régi barátodra.

Rumini sorozat · Összehasonlítás