Micsoda ​idő! (Panka és Csiribí 1.) 110 csillagozás

Berg Judit: Micsoda idő! Berg Judit: Micsoda idő!

„Ezt a rózsaszín ruhás tündérlánykát Pankának hívják. Az erdő közepén él, egy öreg tölgyfa első emeletén. Puha mohából van az ágya, virágszirom a ruhája. A tündérfiú neve Csiribí. Ő is az erdőben lakik, egy odvas fenyőfában. Panka és Csiribí barátok.” – kezdődik a mese. Tündérekről van tehát szó, no meg mókusokról, borzról, nyestről és szarvasbogárról, napról, szélről és felhőről Berg Judit új mesekönyvében. (A szerző Hisztimesék című könyvét sokan ismerik, szeretik és haszonnal forgatják…) Most pedig itt van Panka, a mindig vidám tündérlány, aki imád sütni-főzni, öltözködni, játszik mindenféle hangszeren, de repülni sajnos nem tud; és itt van Csiribí, az ezermester tündérfiú, aki mindenféle szerkentyűt képes megjavítani, de nem birkózik meg a forró csoki elkészítésével – és itt van öt vadonatúj mese, amely a két kis tündér kalandjait meséli el mindenféle időben – nevezetesen szélben, napban, esőben, ködben és hóban.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Pagony, Budapest, 2011
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155023064 · Illusztrálta: Pásztohy Panka

Niko_oka>!
Berg Judit: Micsoda idő!

Csak annyit kell mondanom: Berg Judit. Igényes, ahogyan a grafika is. Szerettük :)
A levonás a kötet miatt jár… egész egyszerűen nem tudok szó nélkül elmenni a Pagonyos könyvek igénytelen fűzése mellett. Egy olvasás után szétesett. A második részt csak az első oldalon nyitottuk még ki, de már látom, az még az első olvasást sem fogja kibírni… mérhetetlen nagy csalódás, ennyi pénzért….

Szédültnapraforgó P>!
Berg Judit: Micsoda idő!

Első olvasásom B.J-tól. Ma olvastam vele/róla egy cikket a WMN magazinban és nagyon szimpatikus nőt ismertem meg személyében. Ez a könyv a Panka és Csiribí sorozat 1. része, ahol az időjárás és a csapadékok hatásairól mesél nekünk az írónő, beleszőve a két főszereplő életébe ezeknek a káros és hasznos oldalát :) Télen forrócsokiznak, ha esik megvigasztalják a felhőt, hogy ne sírjon. Aranyosak a szereplők is. Benedek a kismadár, a rímfaragásával nagyon belopta magát a szívembe. Aztán ott volt még Szarvasbogár bácsi, Jocó a mókusfiú :)
Még felnőttként is kedves mese, bátran olvassátok!

gab001 P>!
Berg Judit: Micsoda idő!

Ezt a könyvet a szerző alapján választottam, valamit haza akartam tőle hozni a könyvtárból. Úgy érzem, jól választottam. Megismerhetjük Pankát, a tündérlányt és Csiribít, a tündérfiút hat önálló történeten keresztül, melyek mindegyike valamiképp kapcsolódik az időjáráshoz. Nagyon aranyos mese, egészen elvarázsol a kedvességével. A rajzok pedig erősítik ezt a varázslatot. Kivételesen nem bánom, hogy sorozat, mert nagyon megszerettem a szereplőket. Várom az újabb találkozást.

Pagony, Budapest, 2017
52 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634102786 · Illusztrálta: Pásztohy Panka
Nienna001 P>!
Berg Judit: Micsoda idő!

Több mese volt benne, de annyira nem kötött le, nem igazán tetszettek a mesék. A gyerekkönyvtárból kölcsönöztem ki, előre kikerestem és leltárszámmal mentem, de nem volt sikeres választás. Nem akartam olvasatlanul visszavinni, úgyhogy átrágtam magam rajta (nem volt hosszú). Az illusztrációk tetszettek, de még így se több mint 3 csillag.

Dinah>!
Berg Judit: Micsoda idő!

Aranyos, szórakoztató, tanulságos mesék.
A rajzok pedig nagyon szépek. :)
Egyet már ki is választottam a kislányom falára. :)

SzTEtti>!
Berg Judit: Micsoda idő!

Én nagyon megkedveltem a 2 kis tündérkét. Nagyon jól vannak csoportosítva a mesék, szeretem az időjárást tanítani a gyereknek, mert ezt valahogy nehezen érti meg, így bőven magyarázhatok. Jó segítség volt ez, bár még mindig nehezen győzöm meg a gyerekemet arról, hogy télen 0 fokban nem lehet homokozni és medencézni. :D De azt tudja, hogy ha esik az eső, akkor gumicsizma és pocsolya. :D
Kicsit talán hosszak voltak a mesék, a legtöbbet ketté kellett bontanunk, ezért is tartott olyan sokáig végigolvasnunk. Van benne mese a napocskáról, szélről, ködről, esőről, hóról. Szerethetőek a karakterek, de sokszor nem értettem, hogy ki kicsoda vagy micsoda, vagy hogyan is jön a dologba bele. Azt éreztem, hogy egy mese közepébe cseppentem, de nem ismerem az elejét, így nem is értek benne mindent.
De van egy kedvenc idézetem, amin sírva nevettem:

dianna76 P>!
Berg Judit: Micsoda idő!

Kedves történeteket tartalmaz két tündérről, és a természet, az időjárás különféle jelenségeiről. Mindegyiknek van jó és rossz oldala is kivéve talán a ködöt. Csiribí és Panka mindenre problémára talál megoldást. Kedvencem Benedek lett! Főleg a rímes sorok a csőréből. Az illusztrációk pedig a könyv főszereplőihez híven, tündériek.

Pagony, Budapest, 2011
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155023064 · Illusztrálta: Pásztohy Panka
Röfipingvin P>!
Berg Judit: Micsoda idő!

Ismerkedjünk az időjárással, kicsit elrugaszkodva a valóságtól.

Sakura>!
Berg Judit: Micsoda idő!

Milyen is az időjárás? Ebből a könyvecskéből kiderül. Aranyos és szórakoztató, remek inspiráló rajzokkal.

Draka_s_wor_l_d>!

…azóta Pankához jár, ha egy kis finomságra vágyik. Átröppen hozzá, bekopog az ablakon, és azt mondja:
– Panka, tudod mire gondoltam?
És Panka tudja.

4. Oldal

Draka_s_wor_l_d>!

Kopp. Kopp. Puff.
Panka dobbantott kettőt, és földhöz vágta a rózsaszín kardigánját.
– Hi-hi-hi-hisztizik a tündérke – nevetett valaki a szekrényben.
– Bumm! – Panka becsapta a szekrényajtót.
– Ha-ha-ha-hatalmas lyukat rágtam a kardigánon – hangzott újra a nevetés.
– Csatt! – Panka becsapta maga mögött az ajtót is.
– Ho-ho-ho-holnapra kirágom a pulcsikat is.
Panka már a konyhában volt.

Panka és Csiribí sorozat · Összehasonlítás