Maszat ​játszik (Maszat 1.) 95 csillagozás

Berg Judit: Maszat játszik

A Maszat sorozat első kötetében két mese olvasható Maszatról, a kisfiúról, és legjobb barátjáról, Hóchócról. Megtudhatjuk, miért érdemes kölcsönadni a motort a játszótéren, és azt is, hogy kik bújnak el tavasszal a kiskertben. Az illusztrációkat Agócs Írisz készítette,a tőle megszokott kedves, finom rajzokkal.

Eredeti megjelenés éve: 2009

Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Pagony, Budapest, 2017
52 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634100881 · Illusztrálta: Agócs Írisz
Pagony, Budapest, 2009
52 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639727526 · Illusztrálta: Agócs Írisz

efenera
Berg Judit: Maszat játszik

Muhaha jókor találta meg a könyv Normant! :D Éppen mindenre irígykedik, hisztizik, ha más játszik a játékával. Sőt, ma reggel azt mondta nekem „ne beszélj anyával!” Pf… Na mondom és miért ne? „mert ne!” :D aha hát persze. Még jó, hogy nem mondta, hogy „enyém, nem tiéd!” :'D
Egyébként nagyon jó kis könyv, szuper grafikával, Norman élvezte és nagyon tanulságos az első és a második történet is. :)

Izolda P

2017
5/5
5,5 évvel és egy kétévessel később. Ez, kérem, Nudli élete ma. Játszótér, motor, gyors, elvesz, kölcsönad, hintázik, mászókázik. Nézegetjük, olvassuk. A lovacskahintát és a sima hintát markolja, hogy ő is, a kölcsönadás fogalmát ezen magyarázom, és a rajzok ezredszer is bejönnek nagyon.
De azért azt nem ebből fogjuk megtanulni, hogy bocsánat, meg sajnálom… De tény, hogy egy kétéves azt nem nagyon mondja, csak ha előmondják neki.
(A másik mese nem is tudom mi így hirtelen, azt kb. sosem kéri.)

2011
3/5
Nagyon cukiiiii, viszont az irigységért igenis bocsánatot kéne kérni, úgyhogy -1 csillag.

Ninácska P
Berg Judit: Maszat játszik

Nekem nagyon tetszett, aranyos kis olvasmány. Az illusztrációk is fantasztikusak!

deardurr
Berg Judit: Maszat játszik

Az első Maszat könyvünk sikere után, már nem tétováztam, amikor a könyvtárban eszembe jutott Berg Judittól keresni. És ez a könyv is megérintette kicsiny fiacskánk lelkét. Maszat ebben a könyvben kicsit irigy, de megjavul elég gyorsan, így aztán nem lesz semmi baj. a második történet még nem kötötte le annyira, a zöldségeket ennyire nem figyelte még meg, de nem is nagyon szorgalmazom az olvasását én sem, nehogy nyáron kiszed mindent, ahogy Maszat is tette.

latinta SP
Berg Judit: Maszat játszik

Végre valami rendes mesekönyv, szerethető, bájos rajzokkal, tanító, de nem szájbarágós történetekkel.
    (Alighanem vissza-visszatérek még spoiler a sorozat többi részéhez is.)

Coffee I
Berg Judit: Maszat játszik

Én ezt nem értem… Maszat bunkó a barátaival, de ők továbbra is játszanak vele, akkor már nem is kell bocsánatot kérni? Úgy teszünk, mintha semmi nem történt volna?

TiszlaviczMarcsi IP
Berg Judit: Maszat játszik

Az tetszik benne, hogy tanulságos az első történet, pont jó a kicsiknek. A zöldséges mese pedig nagyon jópofa, de Réka következetesen javított, hogy az nem fehérrépa, hanem gyökér :)

bonnie9 +SP
Berg Judit: Maszat játszik

Első találkozásom Maszattal, szerintem jó barátok leszünk.
Az első történet (Maszat a játszótéren) tanulságmese az irigységről, és a megoldási módjáról. Tetszik a másik két gyerkőc megbocsátó jó szíve, és Hóchóc finom dorgálása, de a végső megoldás szerintem picit burkoltabbra sikerült, mint azt a korosztály elsőre értené. Míg a rossz cselekedet konkrét, látványos és szóval kísért, addig a béke csak két kis villanás szinte.
Bújócska: zöldségtanulós, keresgélős mese, jó példával a szabadidő hasznos eltöltésére. :) Olvasás után most nagyon vágyom egy zöldségeskertre és nyári napsütésre.
A kísérő rajzok irtó helyesek, szöveghez illeszkedőek és minden oldalon van valami kis apróság, aminek lehet örülni, ha rábukkanunk.

Pagony, Budapest, 2009
52 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639727526 · Illusztrálta: Agócs Írisz
Fay
Berg Judit: Maszat játszik

Ami a legjobban zavart benne, hogy a mesének nincsen megoldása, viszont pozitívum, hogy segíti a nagyobb gyerekek olvasását.

Mesusz
Berg Judit: Maszat játszik

Továbbra is nagyon szeretjük Maszatot. Mindkét történet nagyon aranyos. Az első pont aktuális, nálunk is ez van most a játszótéren, bár épp a motort adja legszívesebben oda másoknak. A zöldséges mese is hasznos szerintem, amiket ismer, már ő mutatta a könyvben.

nagara

– Halló! Itt Hóchóc! Te vagy az, sárgarépa? Mit mondasz? Elbújtatok a kertben? Te meg a krumpli meg a fehérrépa? És a többiek is? Persze, megkeresünk!

Kek P

– De Misi nélkül nem jó bújócskázni! Ketten nem jó – nyafogott Maszat.

Bújócska

nagara

– Ma motorral megyek a játszótérre! – mondta reggel Hóchócnak Maszat.

Maszat sorozat · Összehasonlítás