Maszat ​épít (Maszat 2.) 147 csillagozás

Berg Judit: Maszat épít

Újra itt van Maszat és Hóchóc! Ezúttal villamoson utaznak és segítségére sietnek Pötyinek, a bajba jutott játékbabának. Később madáretetőt eszkábálnak, hogy a cinkék és rigók ne éhezzenek télen. Csakhogy Tigriske, a szomszéd macska is a közelben settenkedik. Maszat és Hóchóc végül mindenre talál megoldást.
Agócs Írisz rajzait nézegetve pedig nemcsak számtalan járművet és madarat láthatunk, de a figyelmes olvasók még egy kis zsiráf kalandjait is nyomon követhetik.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Pagony, Budapest, 2020
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634100164 · Illusztrálta: Agócs Írisz

konyvolvaso>!
Berg Judit: Maszat épít

Tél van és leesett a hó. A madarak nehezen találnak maguknak eleségek. Maszat segít nekik, hogy mindig legyen eledelük ezért elhatározza, hogy épít egy madáretetőt. Neki is álltak a munkának miután összeszedték az alapanyagot a madáretetőhöz. Fadarabból elkészült az alja, majd lett oldala és végül ető is. Szórtak bele magokat és felakasztották az etetőt a fára. Időbe telt mire benépesült az etető de hamarosan tele volt madarakkal akik örömmel falatoztak. Kisebb gyerekeknek javaslom, akik most ismerkednek a madarakkal.

Gyöngyi0309>!
Berg Judit: Maszat épít

Nagyobb gyermekem teljesen rákattant Maszatra, úgyhogy többször kell Maszat-meséket kölcsönöznünk.
Az első mese nekem kicsit bénácska volt, de a második, a téli madáretetős zseniális, főleg, hogy három madár nevét is megtanulhatja belőle az aprónép. Rókusnak csak a meggyvágó volt új madár, hála a mellettünk található madárbarát parknak és információs tábláinak.
Az biztos, hogy Maszat radaron marad a jövőre nézve.

Boglárka_Madar>!
Berg Judit: Maszat épít

Na, ezt a részt mindenképp be kell szerezni még idén, hogyha jön a fagy, Maszattal együtt építsünk madáretetőt, amit aztán jól felakasztunk mi is a körtefára.

PTJulia P>!
Berg Judit: Maszat épít

Két kicsi történet ismét: az egyikben Sári elhagyja Pötyi babát, de szerencsére Maszat megtalálja, és hazaviszi egy éjszakára, ahol bunkit épít neki. Furcsálltam, hogy Sári nem is sírt a baba után, pedig Pötyi baba azért ksergett. A második történet a madáretetés rejtelmeibe avatja be a gyerekeket.

Andulka>!
Berg Judit: Maszat épít

Ebben a kötetben ismét két Maszat történetet olvashattunk… Az elsőben Sári a villamoson hagyja Pötyi babát, így Maszat kénytelen hazavinni, ahol, hogy Pötyi ne szomorkodjon házat épít neki. A második történetben tél van és madáretetőt épít Maszat és Hóchóc. Mindkét történet aranyos, a második felhívja a figyelmet arra hogy télen is kell gondoskodnunk az állatokról. Az illusztrációk kedvesek. Már jó párszor elolvastuk a kisfiammal.

gab001>!
Berg Judit: Maszat épít

Amolyan lapozgatós könyvnek hoztuk el a könyvtárból, s ennek a célnak teljesen meg is felelt, mivel vannak benne állatok, szerszámok, sőt még villamos is. Azért el is olvastam, ha már így alakult. Két egyszerű, de nagyon kedves mese található benne. Mindkettőben épít valamit Maszat, s Hóchóc segít neki. Az egyikben Pötyi babának egy házikót, a másikban pedig egy madáretetőt. Az illusztrációk nagyon cukik, pontosan illenek a mesékhez. Egyszerűen aranyos.

Pagony, Budapest, 2010
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639727885 · Illusztrálta: Agócs Írisz
Kriszta IP>!
Berg Judit: Maszat épít

Maszat segít az elveszett Pötyi babán, majd a kismadarakon a téli hidegben.
Ezek is jó mesék, szeretjük. Bár a kisfiam megkérdezte, hogy Maszat miért van egyedül? Hol az anyukája? Ez egy elég érdekes dolog a gyerekkönyveknél, valami trend lehet vagy mi, hogy egyes mesékben egyszerűen nincsenek felnőttek. Nálunk most fordul meg először ilyen könyv, és bizony a gyerek nem hülye, egyből feltűnik neki… :)

eeszter>!
Berg Judit: Maszat épít

Nagyon jó ötlet mesébe illeszteni a madáretető építését, biztosan sok kisgyerek kedvet kap tőle.

latinta P>!
Berg Judit: Maszat épít

A legjobbkor emeltem le a könyvespolcról.
    Egyrészről az olvasáshoz képest alig tíz perce szálltam le egy sárga villamosról, másrészről meg mindjárt itt a tél.
    Harmadrészről pedig Mikulás-napi meglepetésnek szántam magamnak.
    És különben is: nem megmondtam, hogy bontott csirkét… megírtam, hogy: (Alighanem vissza-visszatérek még spoiler a sorozat többi részéhez is.)?
    Úgyhogy spoiler.

Panni777>!
Berg Judit: Maszat épít

2 éves ikreim egyik kedvenc könyve. A villamos-rajzot imádják benne a legjobban, de már a kismadarak fajtáját is tudják. :)

Kek P>!

Reggel a frissen esett havat ezer pici madárlábnyom barázdálta.
– Hiszen ez egy levél! – ujjongott Hóchóc.
– Nézd csak, Maszat! A madarak írtak! Az áll benne, hogy nagyon köszönik a sok finomságot. Ezentúl minden nap el fognak jönni hozzánk vendégségbe.

Kek P>!

Délután, amikor kilestek az ablakon, látták, hogy egy kismadár röppen az etetőbe.
De nem maradt ott csipegetni, épp csak felkapott egy magot.
Maszat elszomorodott.
– Ne félj, nem csak a magot vitte el – vigasztalta Hóchóc. – Viszi a hírt is a többieknek, hogy itt, a mi kertünkben lehet falatozni. Meglátod, holnapra tele lesz az etető.

konyvolvaso>!

Hóchóc az ablakpárkányra ülve sorolta a vendégek nevét.
Cinke, feketerigó, meggyvágó. Biztos sokan jönnek még.

Manna2017>!

Maszat türelmetlenül toporgott a megállóban. Mikor jön már a villamos? – Nézd, Maszat! Jön már! – mondta Hóchóc. -Mindjárt felszállunk. Találtak egy helyet az ablak mellett. Innen jól lehetett látni az autókat, az embereket és a szembe jövő villamost.

Manna2017>!

A következő megállóban felszállt Sári és Pötyi baba. Maszat nagyon örült nekik! Most egy kicsit együtt fognak utazni!

Kek P>!

– Esik a hó! – ujjongott Maszat.
– Ajaj! – mondta Hóchóc.
– Ha befedi a magokat a hó, éhesek lesznek a madarak!
– Építsünk madáretetőt! – kiáltotta Maszat.

Kapcsolódó szócikkek: madáretető

Maszat sorozat · Összehasonlítás