Maszat ​alszik (Maszat 3.) 119 csillagozás

Berg Judit: Maszat alszik

Maszat és Hóchóc az asztalnál ülve kártyázik. Kint sötét van már – és egyszer csak a szobában is sötét lett. Áramszünet van, és Maszat fél az áramszünettől. Szerencsére ott van vele Hóchóc, aki megmutatja: ilyenkor lehet a legjobb játékokat kitalálni. Milyen kár, hogy nem tartott tovább az áramszünet!
Hóchóc akkor is segít, amikor Maszat nem tud elaludni, mert mindig kinyílik a szeme. De ha sorban elmondjuk, mi minden és ki mindenki alszik, talán Maszatnak is sikerül elaludnia. Sőt, még Hóchócnak is.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Pagony, Budapest, 2017
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634101116 · Illusztrálta: Agócs Írisz

Boglárka_Madar >!
Berg Judit: Maszat alszik

Ha valaki még nem tudná, nálunk most Maszat mánia van, Dóri odáig van ezekért a könyvekért.
Ezen újabb példányt @sztimi53 volt olyan kedves és ajándékozta Dórinak. spoiler
Bár még mindig Doktor Maszat a legmenőbb a sorozatból, de ezt a könyvet is lelkesen forgatja – és meséli Dóri. A könyv most is két mesét tartalmaz – az elsőben áramszünet miatt lesz sötét, a másodikban pedig Maszat alváshoz készülődik, de nem akar menni az elalvás. Dórit mostanában nagyon foglalkoztatja a sötét spoiler, a könyvben is azok a kedvenc oldalai, ahol sötét van, mindig meg kell állni a történetben és alaposan megnézni hogy sötét van. :D
Még egyszer köszönjük a könyvet, Dórit nagyon boldoggá tette! :)
2018. július: Mostmár Dóri „olvassa fel” a könyvet nekünk. :D

joopsy P>!
Berg Judit: Maszat alszik

Ez aranyos volt. Főleg az áramszünet.
Én gyerekként nagyon féltem a sötétben. Szerintem egy ilyen mese javított volna ezen.

Paulina_Sándorné P>!
Berg Judit: Maszat alszik

Nagyon cuki volt. Aranyos és kedves Maszat és Hóchóc. Én is szeretek áramszüneteset játszani spoiler Hát Hóchóc beszámolóján én is el tudnék aludni spoiler.

PTJulia P>!
Berg Judit: Maszat alszik

Áramszünet és elalvás- mi kell még? A fél csillag mínusz az egyedül gyertyázás miatt van, mert én még nem tudtam eldönteni, hogy Hóchóc a szülőket helyettesíti-e vagy a képzelt barát.

gab001 P>!
Berg Judit: Maszat alszik

A már ismerős, lapozgatós, könnyen olvasható mesék fogadtak ismét. Két történetet olvashattam; egyet az áramszünet varázsáról, egy másikat pedig az elalvás nehézségeiről. Nagyon aranyosak. Szerintem akár esti meseként is olvashatóak. A rajzok ezúttal is rabul ejtettek, Hóchóc nevén pedig mindig jót mosolygok. Nem tudom megunni.

Pagony, Budapest, 2010
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155023132 · Illusztrálta: Agócs Írisz
Annie1416>!
Berg Judit: Maszat alszik

Még csak ezt az egy részt olvastuk, de nagyon szeretik a fiúk. Szinte minden nap elő kell venni, annyira odáig vannak érte. :)
Rövid, érthető mondatokkal, aranyos képekkel illusztrált könyvecske.
Sanszos, hogy beszerzünk még belőle 1-2 részt.

lenne P>!
Berg Judit: Maszat alszik

Unokatesóm jól beletrafált, amikor nekünk ajándékozta ezt a könyvet, ugyanis a mi Maszatunk rajong Berg Judit Maszatjáért. Elég egyszerű történet, de ez neki pont elég. elolvasás után mindig még egyszer visszafelé is átlapozza, és akkor mondja: „bége”.

latinta P>!
Berg Judit: Maszat alszik

De jó, hogy ez a rész is megvolt spoiler, azaz el tudtam olvasni!

Ez egy esti könyv. Mindkét történet a sötétséghez kötődik, és most nem átvitt értelemben, hanem a látható (pontosabban nem látható) fényjelenséggel kapcsolatos.

Az első mese a mesterséges – és éppen ezért: a váratlan bekövetkezte miatt talán félelmetesebb, az áramszünet folytán beállt ún. – vaksötétséget veszi górcső alá (he-he). spoiler
    Mindenképpen adódik két fontos tanulság: 1. legyen otthon mindig működő elemlámpa, 2. tartsunk a konyhában gyertyát (meg gyufát is, de vigyázzunk, csak felnőtt felügyelete mellett gyújtsuk meg-égessük). off)

A másik történet meg a természetes, napszállat miatti sötétségről szól. És itt végre nem birkákat számlálgatunk, hanem minél többféle főnév: élőlény-tárgy-fogalom (ja, az utóbbi nem igazán) lesz a hátha-végre-becsukja-a-szemét-és-elalszik-búcsúzkodás célzottja.

Jók ezek a modern mesék, szépek, letisztultak a rajzok.

Igazi nagyi(ki)képző-könyvek.

worsi P>!
Berg Judit: Maszat alszik

Ha rendesen bejelölném az összes gyerekkönyvet, amit olvasunk, ez naponta háromszor szerepelne legalább az olvasmánylistámban a kis piros oroszlánnal együtt.
Igen, nem szerepel benne az apukája meg az anyukája. Mikor pár éve könyvesboltban olvastam, ez zavart. Egy éppen önállóságot tanuló kétéves mellett ez nem zavar. Neki ez pont jó így.

eeszter>!
Berg Judit: Maszat alszik

Nagyon jó a témaválasztás az áramszünettel, én kiskoromban imádtam, ha áramszünet volt nálunk, úgyhogy teljesen bele tudtam élni magam a mesébe. Az továbbra is foglalkoztat, hogy miért van ez a gyerek folyamatosan egyedül, ráadásul kicsoda Hóchóc, mert egy egyszerű alvókánál sokkal többet segít, olyan, mintha valami bébiszitter lenne, de tényleg nem tudom hová tenni…

nagara>!

Az idő is rossz volt, nagy vihar tombolt az utcán. Esett az eső, zúgott a szél. Néha villámlott, aztán dörgött az ég. Jó volt bent, a világos szobában játszani.

nagara>!

Maszat és Hóchóc éppen az asztalnál ülve kártyázott.

Kek P>!

– Nahát, úgy látszik, a vihar miatt áramszünet van – bólogatott Hóchóc.

Kek P>!

– Oltsuk le inkább a lámpát! Olyan jó volt a sötétben játszani – kérte Maszat.

Kek P>!

– Holnap pedig hívjuk át Sárit és Misit! Áramszünetest fogunk játszani!

Maszat sorozat · Összehasonlítás