Maszat ​a repülőn (Maszat 10.) 79 csillagozás

Berg Judit: Maszat a repülőn

Maszat nagy útra készül. Londonba utazik repülővel, hogy meglátogassa az unokatestvérét, Kamillát.
Még még sosem ült repülőn, és mindent rettentő izgalmasnak talál! A londoni gyerekekről pedig kiderül, hogy nem beszélnek magyarul – de így is nagyon jól lehet velük játszani!

Eredeti megjelenés éve: 2019

Pagony, Budapest, 2020
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634104773 · Illusztrálta: Agócs Írisz

nicosia P>!
Berg Judit: Maszat a repülőn

Ez a Maszat is aranyos, az első mese kifejezetten tetszett. Az jutott eszembe, hogy egyszerű élethelyzeteket is milyen jól be lehet mutatni ilyen érdekes mesékkel. A második mese annyira nem tetszett, nem értettem hogy miért így kellett idekeverni az angol nyelvet, ráadásul Londonban annyi mindent megnézhettek volna erre játszótérre mentek. Persze amúgy itt is volt mit bemutatni, ez rendben is volt, de valahogy nekem nem lett maximális.

Nikolett0907 P>!
Berg Judit: Maszat a repülőn

A mindenit neki, de aranyos ez a kis történet.
Nagynéniként komolyan veszem a feladatomat és mindent megveszek (könyvek terén)a kis lurkóknak, ami csak fel lelhető magyarul és angolul is.
Így eset a választásom nem olyan régen erre a kötetre.
Most az országban vannak a gyerekek csak a kötet maradt „otthon”, de sebaj mivel más miatt is olvasnom kellett pont nálam volt egy példány.
A gyerekek hangosan kacagtak egy – egy részen.
Imádom hallani a gyermekek nevetését, és el kell ismerjem ez a mese nem csak tanító, de szórakoztató is.
A rajzok pedig nagyon aranyosak.
Egy élmény volt olvasni.

csgabi P>!
Berg Judit: Maszat a repülőn

Első „Maszatom” nagyon tetszett. Agócs Írisz illusztrációjával már olvastam könyvet, és ennek a rajzai is jók voltak. Maszat bájos kisfiú, és cuki figura Hóchóc is, fogom olvasni a sorozat korábbi darabjait, hogy jobban megismerjem a köteteket.
A mese remekül megmutatja a gyerekeknek, hogyan zajlik nemcsak a repülés, de azt is, mi történik a reptérre megérkezés és a felszállás között.
A történet második felében pedig a kisfiú Kamillával megy a játszótérre a brit fővárosban, és hamar összebarátkozik Kamilla kis barátaival. Jó volt ebben, hogy az írónő milyen jól megmutatta, a gyerekek közvetlensége, kíváncsisága milyen sokat segít, hogy megértsék egymást, és még a nyelvi korlátok sem jelenthetnek akadályt.

konyvolvaso>!
Berg Judit: Maszat a repülőn

Maszat repülővel utazik. Megismerhatjük milyen is az az utazás. Mit csinálunk, mit nem csinálhatunk, kik ellenőriznek. Maszat megkedveli a biztonsági kaput ahol átsétálunk mielőtt felszállnánk a repülőre. Maszat most Londonba utazik. Felszállás során nem lehet bekapcsolva a telefon sem. Hirtelen már fent is vannak a levegőben és elrepülnek egy-egy felhő mellett.

pável>!
Berg Judit: Maszat a repülőn

Agócs Írisz forever! (Maszatka Londonban: most cseréli az örökké-t forevörre.)

krlany I>!
Berg Judit: Maszat a repülőn

Kis egyszerű történet, semmi extra, semmi csavar… Ami tetszik benne, hogy van benne két angol szó, amit megtanulhatnak a gyerkőcök… hogy vannak benne más bőrszínű, más kultúrájú gyerekek, és mindenki milyen szépen tud együtt játszani… hogy Agócs Írisz az illusztrátor. Ez mondjuk nagyon sokat nyom a latba… hogy a keménytábla belső oldala gyönyörű színes csíkos. Mondjuk leginkább ez tetszett benne nekem. Ilyen falat szeretnék a szobámba. Most.

Boglinc P>!
Berg Judit: Maszat a repülőn

Tökéletes mese, ha a kicsikkel repülni készülünk, és szeretnék megérteni, mi vár rájuk. :) Na meg angolul tanuláshoz sem rossz. :D
Szeretem a Maszat történeteket, mindig nagyon helyesek. :)

Pagony, Budapest, 2019
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634104773 · Illusztrálta: Agócs Írisz
TarkaBarkaVilág P>!
Berg Judit: Maszat a repülőn

Örök kedvenc. Ez a rész valamiért eddig kimaradt.
Ebben a részben is két cuki mese olvasható. Az első igazán izgalmas, hiszen Maszat életében először repülővel utazik. Ami nekem furcsa volt, hogy ebben a részben voltak felnőttek csak Maszat volt egyedül. Már megszoktuk az előző részekben, hogy itt nincsenek felnőttek. Így ez kicsit zavaró volt, hogy másoknak miért kell a felnőttek segítsége Maszatnak akkor miért nem. Természetesen az ötévesem erre azonnal tudta a választ : Hiszen neki ott van Hóchóc.
A második részben Angliában kalandozunk. Felfedezhetjük a londoni játszóteret és Maszat még egy kicsit angolul is megtanul:)

bagie P>!
Berg Judit: Maszat a repülőn

A rajzok még mindig cukik, Agócs Írisz még mindig kedvenc.
Egyszerű kis történet, a mindig egyedül tevékenykedő Maszatról, aki most Angliában „próbál szerencsét” :)

Izolda P>!
Berg Judit: Maszat a repülőn

Cuki, mint minden Maszat, jó, hogy vannak benne másnyelvű és másszínű gyerekek. Viszont azon jót nevettem, hogy a konzisztencia megrogyott kissé: Maszat a nagypapa autójával ment a reptérre és a londoni gyerek szülővel jött a reptérre érte. (Maszat mondjuk egyedül repült…)
Na, de a korcsoportnak továbbra is biztos nagyon bejön majd.

Kek P>!

Az előcsarnokban, a pultnál mindenki megmutatja az útlevelét. Hóchócnak is van – Maszat rajzolt neki!

ruszky>!

Maszat füle bedugul, de elrágcsál pár szem kölesgolyót. Nagyokat nyel, és ettől a dugulás is elmúlik.

Kek P>!

Maszat nagy útra készül. Londonba fog utazni repülővel, hogy meglátogassa az unokatestvérét, Kamillát.

Maszat sorozat · Összehasonlítás