Lengeszakácskönyv (Lengemesék) 13 csillagozás

A Nádtenger lakóinak kedvenc csemegéi
Berg Judit: Lengeszakácskönyv

Kíváncsi vagy, mit esznek a lengék? Ebben a szakácskönyvben összegyűjtöttük Berg Judit népszerű mesehőseinek kedvenc ételeit. Találsz itt zöldhaj-barnító falatkákat, lengetésztát és kéregpiskótát, ahogy Vilkó szereti, de azt is megtudhatod, hogyan készül a pizza Nádtenger módra, hogy milyen tortával köszöntik fel a lengegyerekeket a születésnapjukon, és mi Lile titkos receptje. A hozzávalók alapján a finomságokat évszakok szerint csoportosítottuk, hogy mindig friss, szezonális alapanyagokból tudj sütni-főzni. Ráadásként pedig egy új mesét is olvashatsz a könyv végén, Füttyös Vilkó legújabb nádtengeri kalandjáról!

Eredeti megjelenés éve: 2017

Central Médiacsoport, Budapest, 2017
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633412398 · Illusztrálta: Timkó Bíbor

lenne P>!

Berg Judit: Lengeszakácskönyv A Nádtenger lakóinak kedvenc csemegéi

Nem ismerem a lengéket, de megláttam ezt a gyerekkönyvtárban és belenéztem. Hát látom ám, hogy receptek vannak benne. Itthon jobban megnéztem és rájöttem, hogy nekem ebből kellett volna kezdeni a főzést, mert annyira barátságosan van elmagyarázva, mégsem sok a szöveg. Ki gondolná, hogy gyerek is tud lángost készíteni? Pedig tényleg tök egyszerű! Egy tésztát (lengetészta) már megcsináltam belőle és mindenkinek ízlett. Tegnap sajttortát akartam, de nem volt a boltban mascarpone. De valahonnan azt is szerzek.
A végén van egy tavaszi mese is, ami nagyon barátságos, úgyhogy megnézem, mi van még a lengékről a könyvtárban.

Berg Judit: Lengeszakácskönyv A Nádtenger lakóinak kedvenc csemegéi

Mindig is szerettem Berg Juditot, de mióta lehetőségem volt vele személyesen is találkozni, még jobban megkedveltem. Ő egy roppant kedves, aranyos, közvetlen, barátságos fiatal nő, aki remek könyveket ír. Nagy örömmel vettem kezembe ezt a kötetet, amiben számos remek receptet találhatunk. Tetszésem leginkább a nádtengeri tekecs, a tejfölös-snidlinges lángos, valamint a desszertek nyerték el. Az illusztrációk csodálatosak, a szöveg egyedi és vicces. Nekem nagyon tetszett, talán kipróbálok a receptek közül valami finomat. A borító is nagyon szép.
Oh, majdnem elfelejtettem mondani, hogy a borsókrémleves sajtropogóssal biztosan nagyon finom lehet, ezt mindenképp a közeljövőben ki fogom próbálni!

dianna76 P>!

Berg Judit: Lengeszakácskönyv A Nádtenger lakóinak kedvenc csemegéi

Mostanában nagy divatja van mesesorozat részeként készíteni kalendáriumot, vagy szakácskönyvet. Bár az én gyermekkoromban is volt Pom Pom szakácskönyv. Ennek vagy érti az ember a lényegét, értelmét, vagy nem. A lengék esetében, ahogy a mesesorozat köteteivel is, végigmegyünk az évszakokon, megismerve milyen finomságokat gyűjtenek be a lengék a természetből, s mi készülhet belőlük. Szerencsére a receptek mellőzik az olyan hozzávalókat, mint pl. a békalencse, hínár, vagy kéreg.
A receptek tetszettek, többnyire mindenki által ismertek, és egyik sem bonyodalmas. A cukorborsókrémlevesre rögtön rácuppantam, annyira gyönyörü élénk színe van. A sajtropogós pedig meglepetés számomra. Sosem jutott eszembe ilyen formában tálalni feltétnek a sajtot. Pedig olyan egyszerű elkészíteni. Viszont gyerekszakácskönyv lévén jóval több önállóan készíthető ételt vártam. Ráadásul a lengemesék óvodás-kisiskolás korosztályt céloznak meg. Azért egy lángos, burgonyafőzelék, piskótatekercs meg lekvárfözés… Kicsit nagy falatok! Gyakorlatilag mindegyiknél csak kuktáskodhat a gyerek, a fő feladatok elvégzése a felnőttre vár. Az ételkészítés mozzanatait ábrák mutatják. Ez nagyon tetszett.
A kötet végén kapunk egy mesét, így újra találkozhatunk az immár barna hajú Vilkóval. Nekem ez még nagyon furi! A történet nem volt rossz, de valami sokkal szerethetőbbet vártam.

Central Médiacsoport, Budapest, 2017
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633412398 · Illusztrálta: Timkó Bíbor
H_Andi>!

Berg Judit: Lengeszakácskönyv A Nádtenger lakóinak kedvenc csemegéi

Ezt a könyvet elsősorban a bennne lévő egyszerű receptek miatt vettem meg, addig nem is hallottam a lengékről. Mivel ebben a kötetben van egy rövid lengetörténet is, ami tulajdonképpen a téli kaland folytatása (ezt eddig nem tudtam), így gondoltam, mielőtt belevágok, elolvasom az előzményeket is,hogy megtudjam kik is azok a lengék egyáltalán. Persze azóta „lengefüggő” lettem, de ez most mellékes. Tetszik a könyv felépítése, ahogy négy évszakra vannak osztva a receptek, és minden évszak előtt van egy kis bevezetés, ahol a lengék szokásairól olvashatunk.

Radics_Végh_Ivett>!

Berg Judit: Lengeszakácskönyv A Nádtenger lakóinak kedvenc csemegéi

Hát nem is tudom mit írhatnék. Szakácskönyv… lengeszakácskönyv. Nem nyerték el a tetszésemet a receptek, de a mese aranyos volt a végén.

rekucimucika>!

Berg Judit: Lengeszakácskönyv A Nádtenger lakóinak kedvenc csemegéi

A mese nagyon aranyos volt, mint eddig is. Tetszett, hogy pont a békák ébredése volt az alaptörténet. A szakácskönyv is nagyon jópofa és Bíbor rajzai eszméletlen szépek!

Cs_N_Kinga P>!

Berg Judit: Lengeszakácskönyv A Nádtenger lakóinak kedvenc csemegéi

Hát nem sokat tudnék róla írni. Bár tényleg rajta van, hogy szakácskönyv, én azt hittem mesét fogok olvasni. Végül is nem tévedtem, egy volt a végén, :))) A receptek nem rosszak, bár, amire én azt mondanám megcsinálnám, már megvan a saját recept. Maga mese aranyos volt. Én még nem ismerem a lengéket, de biztos utamba akadnak még.

Ninácska P>!

Egy finom, mézes hársfa- vagy ibolyateától néhány nap alatt elmúlik a legcsúnyább hurut is!

Kapcsolódó szócikkek: hárs · tea
Ninácska P>!

A tóparton megterem számos fűszernövény is.

Ninácska P>!

Szilva, körte, áfonya, sulyom, dió, mogyoró, gesztenye, mandula!

Ninácska P>!

A hideg beköszöntével elcsendesedik a természet, nincsenek friss hajtások, nem nőnek új növények.

Kapcsolódó szócikkek: természet
Ninácska P>!

Május közepére virágba borulnak a part menti bodzabokrok.

Kapcsolódó szócikkek: bodza · május
Cs_N_Kinga P>!

– Fura jószág vagy – állapította meg Vilkó. – Hogy hívnak?
– Vadóc. És nem hagyom, hogy parancsolgassanak nekem.

Lengemesék sorozat · Összehasonlítás