Lengeszakácskönyv (Lengemesék) 3 csillagozás

A Nádtenger lakóinak kedvenc csemegéi
Berg Judit: Lengeszakácskönyv

Kíváncsi vagy, mit esznek a lengék? Ebben a szakácskönyvben összegyűjtöttük Berg Judit népszerű mesehőseinek kedvenc ételeit. Találsz itt zöldhaj-barnító falatkákat, lengetésztát és kéregpiskótát, ahogy Vilkó szereti, de azt is megtudhatod, hogyan készül a pizza Nádtenger módra, hogy milyen tortával köszöntik fel a lengegyerekeket a születésnapjukon, és mi Lile titkos receptje. A hozzávalók alapján a finomságokat évszakok szerint csoportosítottuk, hogy mindig friss, szezonális alapanyagokból tudj sütni-főzni. Ráadásként pedig egy új mesét is olvashatsz a könyv végén, Füttyös Vilkó legújabb nádtengeri kalandjáról!

Central Médiacsoport, Budapest, 2017
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633412398 · Illusztrálta: Timkó Bíbor

deardurr

Berg Judit: Lengeszakácskönyv A Nádtenger lakóinak kedvenc csemegéi

Nem ismerem a lengéket, de megláttam ezt a gyerekkönyvtárban és belenéztem. Hát látom ám, hogy receptek vannak benne. Itthon jobban megnéztem és rájöttem, hogy nekem ebből kellett volna kezdeni a főzést, mert annyira barátságosan van elmagyarázva, mégsem sok a szöveg. Ki gondolná, hogy gyerek is tud lángost készíteni? Pedig tényleg tök egyszerű! Egy tésztát (lengetészta) már megcsináltam belőle és mindenkinek ízlett. Tegnap sajttortát akartam, de nem volt a boltban mascarpone. De valahonnan azt is szerzek.
A végén van egy tavaszi mese is, ami nagyon barátságos, úgyhogy megnézem, mi van még a lengékről a könyvtárban.

rekucimucika

Berg Judit: Lengeszakácskönyv A Nádtenger lakóinak kedvenc csemegéi

A mese nagyon aranyos volt, mint eddig is. Tetszett, hogy pont a békák ébredése volt az alaptörténet. A szakácskönyv is nagyon jópofa és Bíbor rajzai eszméletlen szépek!

Ninácska P

A tóparton megterem számos fűszernövény is.

Ninácska P

Szilva, körte, áfonya, sulyom, dió, mogyoró, gesztenye, mandula!

Ninácska P

A hideg beköszöntével elcsendesedik a természet, nincsenek friss hajtások, nem nőnek új növények.

Ninácska P

Május közepére virágba borulnak a part menti bodzabokrok.