Lengemesék ​számokban (Lenge Mini) 10 csillagozás

Berg Judit: Lengemesék számokban

A Lenge Mini-sorozat kötetei a Lengemeséket szerető családok legkisebbjeinek szólnak.
Ismerkedj egy kicsit a számokkal! Számold meg, melyik oldalon hányat látsz a Lengemesék szereplői közül! Visszafelé is meg tudod számolni őket?

Teknős könyvek, Budapest, 2019
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633241554 · Illusztrálta: Timkó Bíbor

meseanyu MP
Berg Judit: Lengemesék számokban

Ez még jobb, mint a színekről szóló, mert voltak benne kisebb sztorinak is beillő jelenetek, amiket tovább lehet gondolni, mesélni, illetve jobban megmutatkozott a Lengemesék hangulata, a szereplők, az élet a Nádtengeren.

krlany I+SMP
Berg Judit: Lengemesék számokban

Nekem ez a sorozat tetszik. Jól felépített, az illusztrációk is szépek, és a számolás tanulása is jól megy vele. Egy dolog nem tiszta nekem ebben, hogy a hattyú miért keres spoiler?

csgabi MP
Berg Judit: Lengemesék számokban

A Lenge Mini sorozatban eddig megjelent három kötetből ez áll nálam középső helyen – mondhatni a maga 2,5 csillagával ezüstérmes helyezést ért el. Én nem tanítanék ezzel számokat, de lehet, hogy az a gond, hogy nem ismerem a Lengemeséket. Csakhogy ezek miatt a furcsa, ijesztően zöld figurák miatt nem is jött meg hozzá a kedvem. :-)

Caledonia_Valley P
Berg Judit: Lengemesék számokban

Szintén jobb, mint a Számok, és érzéseim szinte megegyeznek az állatokról szóló kötetével (értékelést lsd. ott). Azonban jelen esetben nem annyira fontos, hogy milyen szereplők vannak a könyvben, és ismerjük-e az alap mesét, hiszen számolni tanítja a gyerekeket, aranyos illusztrációkkal karöltve, talán ez a Lenge Mini legjobb darabja felnőtt szemmel nézve. :)

PTJulia P
Berg Judit: Lengemesék számokban

Nem igazán értem ennek a lapozó sorozatnak a létjogosultságát: akiknek a Lengemesék szólnak, azok már bőven nem a lapozós korosztály, a lapozós korosztálynak meg idegen ez – az egyébként ismét gyönyörűre sikeredett – képi világ és a szereplők is.