A ​Futrinka utcán túl 20 csillagozás

Bálint Ágnes ihlette mesék
Berg Judit – Lackfi János – Kertész Edina – Szabó T. Anna – Tamás Zsuzsa – Tóth Krisztina: A Futrinka utcán túl

Generációk nőttek fel a Futrinka utca kis lakóinak mindennapjait követve, nagymamák és unokáik kedvence még mindig Mazsola, Tádé, Kukori és Kotkoda, Frakk vagy épp Cicamica és Manócska. És mindenki tudja, hogy itt az ideje ágyba bújni, ha köpött a Tv Maci. De mennyi tudunk ezeknek a bájos szereplőknek a kitalálójáról?
Azt, hogy Bálint Ágnes szellemisége mennyire élő mai is, mi sem bizonyítja jobban, mint azok a mesék, amelyek bekerültek ebbe az antológiába. Olyan kiváló írók tisztelegnek Bálint Ágnes emléke előtt, mint Berg Judit, Lackfi János, Kertész Edina, Szabó T. Anna, Tamás Zsuzsa és Tóth Krisztina.
A történeteket Maros Krisztina gyönyörű illusztrációi kötik össze ebben a meseválogatásban.

Eredeti megjelenés éve: 2019

Manó Könyvek, Budapest, 2019
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634036371 · Illusztrálta: Maros Krisztina

konyvolvaso >!

Több apró kis történetből áll a könyv amiket kortárs írók készítettek. Több történet hívatkozik Bálint Ágnes ismert szereplőjére mint pl: Mazsola, Tádé és Malacka. vannak ismertebb, népszerűek is aki emléket állítanak az írónőnek. Vannak vicces, jó történetek a ik tetszenek. Mesekönyv már egy kicsit nagyobb gyerekeknek, vannak szép rajzok amik tetszhetnek a kicsiknek.

icu79>!

Értem én a szándékot, hogy ezzel a kötettel tisztelegni akartak Bálint Ágnes emléke előtt. De mégis azt kell mondjam, hogy ki lehetett volna hagyni ezt a kedves gesztust. Attól nem lesz jobb egy mese, hogy beletoljuk Mazsolát és Tádét. Talán Berg Judit és Kertész Edina írása tetszett nekem a legjobban, a többi nem igazán.

Homolya_H_Tímea P>!

Korábban már nekiálltunk, de az első pár mese nekem annyira nem tetszett, hogy Bálint Ágnes ide, Bálint Ágnes oda, egyszerűen visszatettem a polcra.
Két napja aztán a fiam elővette, hogy nem fejeztük be. Mondtam jó, de amit már elolvastam, azt nem akarom újra.
Így aztán folytattuk, és be kell valljam, az utolsó két mese annyira vicces volt, hogy a két gyerek mellettem fetrengett a vinnyogástól, és mit tagadjam, jókat nevettem én is.
Ezért kap végül négy pontot, de az eleje alapján nem értékelném ennyire.

dianna76 P>!

Sajnos nem sikerült meggyőznie arról ennek a könyvnek, hogy jó dolog (és szükséges) volt megszületnie. Ahogy arról sem, hogy ez a legméltóbb tisztelgés Bálint Ágnes munkássága, örök életű mesevilága előtt. Nem tudtam szeretni ezeket a meséket. Ha választani kell, akkor Berg Judit Frakkról szóló meséje állt legközelebb hozzám. Az jópofa és ötletes volt. Valamint Kertész Edina sem írt rosszat.
Az illusztrációk jók voltak, s pont ezért többet is elbírt volna belőlük a szemem.

Manó Könyvek, Budapest, 2019
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634036371 · Illusztrálta: Maros Krisztina
Annamária_Seres P>!

Érdekes egyvelege a régi és az új mesélnek. A legjobb szerintem a Malac és Liba története tetszett. Szummakum Ló Ede :-D igazán találó név egy ló tanárnak. Ez a történet vicces, meg volt az eredeti Malac és Liba történetek hangulata.
Értem, hogy Bálint Ágnes munkássága előtt tisztelegnek, de nem jött igazán be némelyik történet. Pedig a régi meséket nagyon szeretem.
A négy csillagot a gyerekem értékelése alapján is adtam, neki tetszett majdnem az összes történet. Lackfi János története nem tetszett annyira egyikőnknek sem.

Vörös_Brigitta>!

Ez sajnos nekem nem tetszett, igazából most két nap után nem is nagyon emlékszem a történetekre. Az illusztráció lehetett volna több.

Mesepatika>!

Melyik gyerek ne képzelné el, hogy kedvenc mesehősei találkoznak, s közösen játszanak. (Én gyerekként legalábbis számtalanszor elképzeltem.) Na, éppen ez történik ebben a Bálint Ágnesnek emléket állító kötetben: Mazsola és Mimi nyuszi találkoznak a játszótéren, és közös játékba kezdenek. Más történetekben pedig különböző Bálint Ágnes mesék szereplői keverednek össze, egy közös mesébe. Sőt, Bálint Ágnes maga is szereplővé válik. És persze olyan is van, hogy a történet csak rárímel Bálint Ágnes valamelyik ikonikus meséjére. A kötetet jegyző kortárs szerzők mind nagyon szellemes megoldásokkal és elképesztően kedvesen idézték meg Bálint Ágnes általam nagyon szeretett világát. Nekem ez tetszett benne, Miminek pedig azt hiszem az, hogy újabb és újabb meséket lehetett itt találni, amiben kedvence, Mazsola szerepel. Ráadásul kicsi Mimivel. – Nekünk a Szabó T. Anna és a Tamás Zsuzsa mese tetszett a legjobban. ❤

Képek itt: https://www.instagram.com/p/CMIAdLHFeCF/

konyvolvaso >!

Ketten együtt már elég bátornak éreztük magunkat ahhoz, hogy kiszabadítsuk a madárijesztők fogságából szegény Bócát.

konyvolvaso >!

Aztán csak szerzett négy nyelvből felsőfokú és egyből középfokú nyelvvizsgát.

konyvolvaso >!

Megsúgjak egy titkot? Frakk gazdája, Károly bácsi valójában sok mindenben hasonlít Bálint Ágnes férjére, Németh Sándorra.

konyvolvaso >!

Emlékszel Kukorira és Kotkodára? Frakkra, és persze az őt folyton bosszantó macskákra? Őket is mind Bálint Ágnes találta ki, és írta meg, ahogy a Vízipók, csodapók- sorozatot is ő indította el.

konyvolvaso >!

Emlékeztek Manócskára? Frakkra? Mazsolára és Tádéra? És a Tévé-Macira?Valójában mindegyikük anyukája ő volt. Bálint Ágnesnek hívták.

konyvolvaso >!

Nem is bírt sokáig várni, ötévesen megtanult olvasni, hatévesen már az első meséit írta, és természetesen egyből rajzolt is hozzájuk.