Két ​kis dínó felfedezi Amerikát (Trikó és Nyamm 5.) 46 csillagozás

Berg Judit: Két kis dínó felfedezi Amerikát

Berg Judit nagy sikerű sorozata most újabb kalanddal bővül – Trikó és Nyamm, az időutazó dínók a zsírkrétakor, a 21. századi Budapest, Mátyás király udvara és Kréta szigete után legújabb kalandjuk során Kolumbusz Kristóf hajójára keverednek.
Előbb potyautasként, később a Santa Maria legénységé­nek teljes jogú tagjaiként vesznek részt az expedícióban, hogy bebizonyítsák, a Föld gömbölyű, és kelet felé is el lehet
érni Indiát. Vagyis: Amerikát, a sajtburger, a szupermen, a felhőkarcolók és Yoda mester
hazáját. Vagy ez az Amerika még nem az az Amerika?
Berg Judit vicces dínótörténetei tökéletesek minden kis­iskolásnak, aki szereti a dínókat, a
kalandokat… no meg a történelmet!

Eredeti megjelenés éve: 2017

Pagony, Budapest, 2019
130 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634103387 · Illusztrálta: Kőszeghy Csilla

krlany I>!
Berg Judit: Két kis dínó felfedezi Amerikát

Az ötlet nagyon tetszik, hogy így ismerjük meg a történelmet. A két kis dinót viszont kihajítanám a sunyiba. Már a nevük sem tetszik, kissé bugyuta, de a viselkedésük sem vonzó. Trikó olyan mint egy tudálékos okostojás, és lekezelően beszél Nyamról ("nem az eszéért szeretjük" minden fejezetben elismételve), Nyam pedig ostoba és trágár. A naplójában minden harmadik szó a hülye. Felolvasni a gyereknek, pláne mások előtt, elég kínos. Meg mindig kitalálni helyette másik szót is az. Sokkal szimpatikusabb szereplők is lehettek volna a főszereplők, és sokkal kevésbé közönséges is lehetett volna a napló.

rita_kalydine P>!
Berg Judit: Két kis dínó felfedezi Amerikát

Ezt is nagyon szerette a kisfiam, de engem továbbra is zavar a sok hülyézés benne, illetve az, hogy senkinek nem tűnt fel, hogy Trikó napló bejegyzéseinek betűtípusa nem árvíztűrő….??

PTJulia P>!
Berg Judit: Két kis dínó felfedezi Amerikát

Trikó és Nyamm a legutóbbi vulkánnal már nem is akartak hazamenni, hanem egyenesen Amerika felfedezésére vágytak. Természetesen ezt sem teljesen úgy kapták meg, ahogy tervezték, de ezt már a dínók és az olvasók is megszokhatták.
Ez a rész is bővelkedik vicces jelenetekben, és újdonság Nyamm krónikája is. Szerintem kicsit sok a véres jelenet azért.
És mivel a sorozat – reméljük csak egyelőre – folytatás nélkül maradt, így dínóink kalandjai torzók maradtak; az ovis kisfiam nem is értette, hogy ha nincs több rész, akkor miért oda jutottak Trikóék ahova…

Katona_Zsuzsanna>!
Berg Judit: Két kis dínó felfedezi Amerikát

Trikó és Nyamm ezúttal a spanyol királyi udvarba kerül éppen abban az időben, amikor Kolumbusz indul Indiába. De tudjuk, hogy végül Amerikába érkezik. Vele tart a két kis dinó a sajburger, a Csillagok háborúja, a felhőkarcolók reményében. Hogy milyen kalandok esnek meg velük az úton és milyen lesz az Újvilág, kiderül a sorozat legújabb részéből, amit már nemcsak Trikó ír, hanem Nyamm is, a maga módján.

dorkabuba>!
Berg Judit: Két kis dínó felfedezi Amerikát

Kissé hosszú volt a felvezető, amikor is a két kis dinó leadta a drótot a Mátyás király udvarában ellesett összes receptről. Utána indultunk csak útnak Amerika felé. Annyira nem kötött le, bár valószínűleg a téma is kicsit kevésbé érdekel: hajózás, kalózok, tengeri minicsata. Annak örültem, hogy a maga mesei mivoltában azért rámutat, hogy a fehér emberek nem voltak szentek az őslakosokkal. Mondjuk én abban sem vagyok biztos, hogy az őslakosok nagy szeretettel és bizalommal fordultak a tengerészek felé – az emberi természet nem ezt diktálná, de jó, mese. Ami nagyon fontos üzenete az egész soroztnak: a tudás hatalom. Időutaznék már én is, hogy kipróbáljam ebben a formában.

dianna76 P>!
Berg Judit: Két kis dínó felfedezi Amerikát

Az előző kötetet (ami számomra az első volt a sorozatból), szívesen olvastam. Ellenben most valahogy untam. Sokáig kellett várni, mire végre útra keltünk Amerika felé, de mindeközben a hajóút sem feszítette túl az érdeklődésemet. Az előző kötetekre való visszautalás is sok volt. Pont ezért fogom elolvasni az előzményeket is. Annyi bizonyos, hogy jó ötlet a gyerekeket mesésen megismertetni a történelem jelentős eseményeivel.
A két kis dínó lehetne jópofa, de Trikó szövege, mely szerint nem az eszéért barátkozik Nyamm-mal, kissé unalmas már, ahogy Nyamm túlzó butasága is. Ráadásul ott az a sokszor ismételt szó: hülye. Egyszer még elnézem, de megszámlálhatatlanul sokszor szerepelt Nyamm naplója által (meg még azon túl is). A szerzőnő becsempészte a történetbe a nagy sikerű sorozatát. De ezzel nincs is problémám, csak megemlítettem.
Az illusztrációkban nem találtam kivetnivalót, nekem tetszettek.
A következő részben ezek szerint ismét hőseinké lesz a főszerep, és megtudhatjuk, hogy találtak hazára a Kárpát-medencében?

Pagony, Budapest, 2017
124 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103387 · Illusztrálta: Kőszeghy Csilla
Kyrana P>!
Berg Judit: Két kis dínó felfedezi Amerikát

Ez egy igazán élvezhető, informatív, izgalmas, olvasmányos, kicsik számára is könnyen érthető könyvecske. Az 5 éves kisfiammal olvastuk el, mindketten nagyon élveztük. A főszereplő 2 szupercuki kisdínó, akik Spanyolországból elindulva Kolumbusz Kristóffal karöltve felfedezik Amerikát. Kalandokba keverednek, barátokat szereznek, aztán hajóra szállnak az Újvilág felé. Berg Judit kicsiknek és nagyoknak egyaránt érthető és élvezhető humorral fűszerezte a mesét. Valószínűleg a sorozat többi részét is megszerzem. :D

Duduci>!
Berg Judit: Két kis dínó felfedezi Amerikát

Kedves, aranyos, vicces. A gyerekeim imádják, mert jópofa és azon kívül, hogy humoros, egy csomó mindent megtanulhatunk rejtve a dinókról, s ahogy a történet halad Budapestről, Mátyás koráról és így tovább. Az egész sorozatot kötelező jelleggel be kellett szereznem otthonra! :)

ieva P>!
Berg Judit: Két kis dínó felfedezi Amerikát

Nagyon szeretem Nyamm és Trikó történeteit, mindig megmosolyogtatnak (pedig már a gyermekem is kb 10 évvel túl van a célzott korosztályon). Minden kisgyermekes ismerősömnek ajánlani szoktam, eddig még mindenkinek bevált.
Ez a történet talán kevésbé tetszett, mint az előzőek. Azt hiszem, jobban érdekelt volna, ha a hajóútról és az odaérkezés utáni időszakról többet kapok, és az előkészületekből kevesebbet. De ez az én hibám, nem a könyvé:)
Remélem, lesz következő rész, azt is elolvasnám.

Trikó és Nyamm sorozat · Összehasonlítás