Két ​kis dinó a zsírkréta korban (Trikó és Nyamm 1.) 49 csillagozás

Berg Judit: Két kis dinó a zsírkréta korban

Hadd mutassuk be Trikót, történetünk főhősét! Trikó triceraptosz. Három szarvat visel a fején, mégis nyugodt és szelíd. Állítólag páfrányevő, de a főtt kukoricát és a gumicukrot sokkal jobban szereti. Aztán itt van Nyamm. Ő tirex. Nagyon erős, harcias és gyors, de nem a sok eszéről nevezetes. Húsevő, de bármit hajlandó megkóstolni, ami az útjába kerül. Kedvence a véres dinócsigolya és a téliszalámis zsemle. Különös ismertető jegyük még: mindketten nagyon picik. Hogy miért ekkorák, és hogyan kerültek a zsírkréta korból a mi világunkba, megtudhatjátok Berg Judit legújabb meséjéből, melyhez Kőszeghy Csilla rajzolt nagyon vicces triceraptoszokat, tirexeket, raptorokat, sőt, cinkeszauruszokat is. Kezdő olvasóknak is ajánljuk!

Eredeti megjelenés éve: 2011

Pagony, Budapest, 2011
72 oldal · ISBN: 9786155023439 · Illusztrálta: Kőszeghy Csilla

Honey_Fly P
Berg Judit: Két kis dinó a zsírkréta korban

Ez az a könyv amit már egyszer is szenvedés felolvasni. Szerencsére többször nem is kellett.

Juci P
Berg Judit: Két kis dinó a zsírkréta korban

Engem Berg Judit még egyik könyvével sem győzött meg arról, hogy megérdemelten állócsillaga ő a magyar gyerekkönyvkiadásnak, talán majd a Rumini, ha egyszer elolvassuk (csak nehogy aztán nagy pofára esés legyen belőle).
A gyerekek szeretik ezt, és van egy-két jó poén benne, de az pl. iszonyatosan idegesít (és károsnak is tartom), hogy a narrátor Trikó egyetlen fejezetben sem mulasztja el megemlíteni, hogy az ő tirex barátja, Nyamm mennyire sötét. Az tényleg oké, hogy egy főhős így beszél a barátjáról? Ezen nevetnem kellene? Úgy kábé tizenhatszor?

cseri P
Berg Judit: Két kis dinó a zsírkréta korban

Őszintén szólva kezdem azt gondolni, hogy Berg Judit egy picit azért túl van értékelve…

TitokMondó
Berg Judit: Két kis dinó a zsírkréta korban

Nagyon helyes kis dinók. Berg Judit minden könyve örömmel tölti el a szívemet, hogy lehet jó gyerek és ifjúsági könyveket találni, amik szólnak valamiról, amik tanítanak, és szórakoztatnak egyidőben.

Nihilchan
Berg Judit: Két kis dinó a zsírkréta korban

Bár én bőven találtam benne olyan dolgot, ami nagyon nem tetszett, a gyerekek – akiknek felolvastam – nagyon élvezték és jókat kacagtak rajta. Nekem a főszereplő ellenszenves volt, de az biztos, hogy nem unalmas a történet.

Baba082
Berg Judit: Két kis dinó a zsírkréta korban

Nagyon szeretnivaló kis dínók, végig nevetgéltük az olvasást a kisfiammal .

ribizli0414
Berg Judit: Két kis dinó a zsírkréta korban

Nem igen fordult még elő, hogy egy gyermekkönyv ellenszenvet váltott volna ki belőlem, de ennek a könyvnek sikerült.
Ránézésre kedves és vicces történetnek tűnik, de mire a végére értem… A könyv üzenetei dióhéjban:
– Ha kicsi maradok, és nem növök úgy, ahogy kellene, akkor nyamvadtnak neveznek a szüleim és elhagynak??
– Megfelelő példa a jó barátság bemutatására, hogy minden fejezetben elmondom a barátomról, hogy milyen gyengeelméjű?
– Megfelelő önkép az, ha úgy látom a népem, hogy nem az eszéről híres és csak nekem van?
– Azért, mert valaki visszakérdez, vagy nem ért meg valamit elsőre, az mindjárt ostoba?
Nem tudom, mi célja volt az írónőnek ezekkel az üzenetekkel, de nem szívesen olvasnám fel a gyermekemnek.

Czoff
Berg Judit: Két kis dinó a zsírkréta korban

Nagyon kedves történet, a célközönség számára tökéletes. Érthető, humoros, tanulni is lehet belőle. Megszerettük a két kis dínót, várjuk a folytatást :)

Szávitrí SP
Berg Judit: Két kis dinó a zsírkréta korban

Elég gyenge. Aranyosnak találtam a címét, ezért olvastam el, de nagyon nem jött be a stílusa. Próbál vicces lenni, de nem az.

Röfipingvin MP
Berg Judit: Két kis dinó a zsírkréta korban

Nem rossz az alapötlet, de több helyen is fennakadtam. És egyáltalán nem tetszett, hogy a szülők a méret miatt elhagyják a gyereküket (még ha az állatoknál ez valóban így működik) és hogy oldalanként megtudjuk, hogy Nyamm mennyire tökkelütött…

Röfipingvin MP

A rágógumi fához tartottam éppen, mentalevelet rágcsálva, mert rájöttem, hogy finomabb a rágó, ha mentolos ízű a szám.

Trikó és Nyamm sorozat · Összehasonlítás