Galléros ​Fecó naplója (Rumini 4.) 78 csillagozás

Kedves Olvasó!

Emlékszel még Galléros Fecóra, Rumini barátjára, a Szélkirálynő bátor, mindig vidám, agyafúrt matrózára? Az ő titkos naplóját tar­tod most a kezedben, amit száműzetése izgalmas éveiben írt.
Mi történt Fecóval Datolyaparton? Hogy került az északi Ércszi­get­re? Hányan törtek az életére és kikkel kötött életreszóló barátságot?
Izgalmas kalandok, életveszélyes csetepaték, pókerpartik, kalózok, rablók, beszélő papagájok, vérszívó denevérek és rengeteg különleges alak bukkan fel Fecó feljegyzéseiben. És mellesleg az is kiderül, hogy néha a mindig vidám, mindig barátságos matrózfiúnak is vannak szo­morú percei.
Galléros Fecó saját rajzaival (segítségére volt: Kálmán Anna), és eredeti tengerészballadákkal (tolmácsolja: Tóth Krisztina) közreadja: Berg Judit.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Pagony, Budapest, 2010
336 oldal · ISBN: 9639727922 · Illusztrálta: Kálmán Anna

Habók P
Berg Judit: Galléros Fecó naplója

Galléros Fecó a kénytelen-kelletlen világutazó és naplóíró. Kalandjai érdekesek, veszélyesek és kedvesek, a róluk szóló bejegyzések (főleg a zárójelben lévők) humorosak, hozzá a rajzok… nos, talán azok a legjobbak. (Ámbár egy rajzot hiányolok. Egy térképet. Ennyi országot, szigetet, várost, kalandot fejben összerakni kicsit nehéz.)

Berg Judit: Galléros Fecó naplója

Lehet, hogy Rejtő Jenő rákacsintgatott Berg Juditra írás közben?

mazsolafa
Berg Judit: Galléros Fecó naplója

Istenien szórakoztunk, még akkor is, ha én jobb szeretem a több párbeszédet.

eeszter
Berg Judit: Galléros Fecó naplója

Az idei könyvhét felolvasó kampányának köszönhetően az általános iskolás diákok nagyszerűen meghozták a kedvemet ahhoz, hogy egy egér naplóját akarjam olvasni :-) Más korombeli a gyerekének veszi ki a könyvtárból ezt a könyvet, nos én meg saját magamnak. Megszoktam már az ilyet, ezt az írást pedig nagyon élveztem :-)

cseri P
Berg Judit: Galléros Fecó naplója

Talán ez a legjobb Rumini-sztori, bár Rumini éppen csak felbukkan benne.

dzsobacsi P
Berg Judit: Galléros Fecó naplója

Jó kis történet volt, de Fecó annyi helyen fordult meg három év alatt, hogy másnak egy egész életre elég lenne. Egy kicsit kevesebb is elég lett volna. A napló forma nagyon jópofa volt, jól illeszkedtek hozzá a rajzok és a borító is. A végén a jegyzetek, trükkök fejezet is nagyon betalált. Bár a feladványok nagy részét ismertem, Ben Dzsó balladái nagyon tetszettek.

Boritek70 P
Berg Judit: Galléros Fecó naplója

Ez a kedvencem a Rumini sorozatból. Nagyon jó a stílusa, a humora, izgalmas. A gyerekeim alig várták az estéket, hogy újabb fejezetet olvassunk. Felnőttként is élvezhető, sok ilyen kéne, köszi Berg Judit!! :)

Zsuzsanna_Buday
Berg Judit: Galléros Fecó naplója

Annyi kalandot zsúfolt bele az írónő egy könyvbe, hogy akár külön sorozat is lehetett volna szerintem. Csodálom, hogy a gyerek bírta követni :) Az pedig lenyűgöz, hogy a sokféle kaland mind különbözik, nem válik unalmassá, nincs benne ismétlődés, sok fantázia népet ismerhetünk meg közben. Kicsit több rajznak örültem volna, pl. egy térképnek a szurikáták és vakondok városrendszeréről .

Áronó
Berg Judit: Galléros Fecó naplója

Nagyon izgalmas, Fecó többször is izgalmas helyzetbe kerül. Nem untam egy percét sem, mindenkinek ajánlom, aki olvasta az eddigi részeket.

Berg Judit: Galléros Fecó naplója

Ez a könyv is tetszett, bár eléggé más stílust képviselt, mint a Rumini sorozat eddigi részei. Azt a címet is adhatták volna neki: Galléros Fecó hihetetlen kalandjai. Nagyon élénk fantáziája és szuper humora van az írónőnek, ha ilyen neveket és népeket ki tud találni. Nem is tudom, melyik tetszett jobban: a denevérek vagy inkább a pityókosok nevei. Szuper volt! Nekem felnőtt létemre nagyon tetszik ez a sorozat!

poggi IP

Kedves Olvasó!

Galléros Fecó naplóját tartod a kezedben. Ez a napló szigorúan titkos. Nem is tudom, hogy került hozzád. Úgyhogy most szépen csukd be, és tedd vissza oda, ahonnét elvetted.

Köszi:

Galléros Fecó

eufrozina

Az is a barátság jele, ha el tudjuk engedni azt, aki fontos nekünk.

dzsobacsi P

– Ha most azt fogod mondani, amit gondolok, hogy mondani fogsz, én nem is tudom mit fogok mondani.

195. oldal, 18. Orrok alá tört borsok (Pagony, 2010)

Tessa_

De a három alak csak állt tovább az út közepén. Haha, most jöttem rá, miért nevezik az útonállót útonállónak. Hát ezek tényleg úton álló útonállók voltak.

poggi IP

– Sokra mész vele, ha már a kapuban lefülelnek!
– Dehogy fülelnek. Csak ügyesen kell álcázni magam.
– Abban talán segíthetek – lépett elő Talpas. – Ha a füledet lesimítjuk egy csuklya alá, a képedet pedig bemázoljuk, hogy ne legyen ilyen egérszínű, rögtön nem fogsz úgy kinézni, mint Galléros Fecó.
– De a dagadt szemével mit csinálsz? Azt nem tudod eltüntetni – akadékoskodott Maul.
– Verjük be a másikat is! Ha egyforma mindkettő, rögtön nem lesz olyan feltűnő – javasolta Talpas.

18. fejezet - Orrok alá tört borsok

Dormeck P

Az is kiderült, hogy Hubert úr hamarosan száztizedik születésnapját ünnepli. Ebbe még belegondolni is képtelenség. Ez a jóságos öreg törpe akkor volt gyerek, amikor az én szépapám született. Na szép. Mondjuk tényleg rettentő öreg. Olyan fonnyadt és ráncos, mint egy félig rohadt alma.

eufrozina

– A nagyapám mindig azt mondta, uram: jobb félni, mint megijedni.
– Az enyém pedig azt – mosolygott Hubert úr –, hogy bátraké a szerencse.

szabszev

– Édes öregem, nem akarlak megbántani, de ez a szakáll pont úgy néz ki, mintha egy bolyhos pulóverből vágtad volna ki – mondtam óvatosan.
– Na és? – vonogatta a vállát Talpas. – Már nem volt szükségem arra a pulóverre, a szekrény alján rágták a molyok.

szabszev

– Lehet, hogy egyszer én is megmentem majd az életedet.
– Hát, ha távolról közeleg az ellenség, biztos, hogy jobban járunk, ha te lövöd le őket – ismertem be. – Én meg majd jól megpofozom, aki mégis a közelünkbe ér.

eeszter

Rumini sorozat · Összehasonlítás