66. legjobb gyermekkönyv iskolásoknak könyv a molyok értékelése alapján

Galléros ​Fecó naplója (Rumini 4.) 194 csillagozás

Berg Judit: Galléros Fecó naplója Berg Judit: Galléros Fecó naplója

Kedves Olvasó!

Emlékszel még Galléros Fecóra, Rumini barátjára, a Szélkirálynő bátor, mindig vidám, agyafúrt matrózára? Az ő titkos naplóját tar­tod most a kezedben, amit száműzetése izgalmas éveiben írt.
Mi történt Fecóval Datolyaparton? Hogy került az északi Ércszi­get­re? Hányan törtek az életére és kikkel kötött életreszóló barátságot?
Izgalmas kalandok, életveszélyes csetepaték, pókerpartik, kalózok, rablók, beszélő papagájok, vérszívó denevérek és rengeteg különleges alak bukkan fel Fecó feljegyzéseiben. És mellesleg az is kiderül, hogy néha a mindig vidám, mindig barátságos matrózfiúnak is vannak szo­morú percei.
Galléros Fecó saját rajzaival (segítségére volt: Kálmán Anna), és eredeti tengerészballadákkal (tolmácsolja: Tóth Krisztina) közreadja: Berg Judit.

Eredeti megjelenés éve: 2010

336 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634101772 · Illusztrálta: Kálmán Anna

Galléros Fecó

bambali>!

A fiaim kedvence.

Fecó szeretnivaló csibész, aki számtalan kalamajkába keveredik.

Végig izgultunk, mi lesz vele, hogyan menekül meg a sok slamasztikából. Rengeteg érdekes barátot szerzett a kalandjai alatt, és mindegyik veszedelemből tudott tanulni valamit.

A gyerekeim még nem látnak mögé, de én felnőttként pontosan értem, hogy milyen mögöttes tartalma van ezeknek a köteteknek: bátorságra tanít, arra, hogy álljunk ki magunkért, az elesettekért, a barátainkért, hogy soha ne adjuk fel, és tartsunk ki akkor is, ha reménytelennek tűnik minden.
Sokszor gombóccal a torkomban olvastam.

jagoka1984 P>!
Berg Judit: Galléros Fecó naplója

Rumini első kötetére véletlenül esett a választásunk. Esti meseként került sorra, úgy ahogy ez a kötet is. A gyerekemnek eddig mindegyik kötet nagyon tetszett, nekem ez a rész volt az, ahol egy fordulat jött, és én is vártam, hogy újabb részt tudjunk elolvasni belőle.

krlany I>!
Berg Judit: Galléros Fecó naplója

Ez egy igen jó Rumini kötet, amelyben rengeteg mindenki van, csak Rumini nincs. Ami nem is baj. Galléros Fecó is van olyan vagány, bátor és szemfüles, és az ő kalandjai is igen izgalmasak.

Paulina_Sándorné P>!
Berg Judit: Galléros Fecó naplója

Nem semmi kalandokba keveredett Fecó, még jó, hogy belenézhettünk a titkos naplójába. :-) Ő sem az a típus, aki nyugodtan ül és éli az életét. :-) A kalandok mindig megtalálják. Érdekes figurákkal találkozik. Nagyon tetszik, hogy milyen könnyen talál barátokat. Humoros, fordulatos és izgalmas történet volt. A rajzok nagyon jópofák voltak, némelyiken jókat mosolyogtam. Tud ám ez a Fecó gyerek rajzolni.

Habók P>!
Berg Judit: Galléros Fecó naplója

Galléros Fecó a kénytelen-kelletlen világutazó és naplóíró. Kalandjai érdekesek, veszélyesek és kedvesek, a róluk szóló bejegyzések (főleg a zárójelben lévők) humorosak, hozzá a rajzok… nos, talán azok a legjobbak. (Ámbár egy rajzot hiányolok. Egy térképet. Ennyi országot, szigetet, várost, kalandot fejben összerakni kicsit nehéz.)

KMReni P>!
Berg Judit: Galléros Fecó naplója

Nagyon-nagyon szerettük! Jó volt Fecóról olvasni, az ő történetét. Remélem lesz még ilyen, akár más szemszögéből is. A fiúkkal hatalmasakat kacagtunk, és soha nem sikerült csak 1 fejezetet elolvasni este, mert ment a könyörgés, hogy még egyet!!!!! És bevallom nekem is nehezemre esett abba hagyni, szívesen olvastam.
Köszönjük az élményt!

Berg Judit: Galléros Fecó naplója

Lehet, hogy Rejtő Jenő rákacsintgatott Berg Juditra írás közben?

mazsolafa>!
Berg Judit: Galléros Fecó naplója

Istenien szórakoztunk, még akkor is, ha én jobb szeretem a több párbeszédet.

girardella>!
Berg Judit: Galléros Fecó naplója

Galléros Fecó Székirálynőtől távol töltött évei nem szűkölködtek kalandokban, sőt!
6 éves fiam áhítattal hallgatta, sokszor „beszélgetett” közben Fecóval. A balladák is óriási telitalálatok!

poggi IP>!

Kedves Olvasó!

Galléros Fecó naplóját tartod a kezedben. Ez a napló szigorúan titkos. Nem is tudom, hogy került hozzád. Úgyhogy most szépen csukd be, és tedd vissza oda, ahonnét elvetted.

Köszi:

Galléros Fecó

eufrozina>!

Az is a barátság jele, ha el tudjuk engedni azt, aki fontos nekünk.

dzsobacsi>!

– Ha most azt fogod mondani, amit gondolok, hogy mondani fogsz, én nem is tudom mit fogok mondani.

195. oldal, 18. Orrok alá tört borsok (Pagony, 2010)

poggi IP>!

– Sokra mész vele, ha már a kapuban lefülelnek!
– Dehogy fülelnek. Csak ügyesen kell álcázni magam.
– Abban talán segíthetek – lépett elő Talpas. – Ha a füledet lesimítjuk egy csuklya alá, a képedet pedig bemázoljuk, hogy ne legyen ilyen egérszínű, rögtön nem fogsz úgy kinézni, mint Galléros Fecó.
– De a dagadt szemével mit csinálsz? Azt nem tudod eltüntetni – akadékoskodott Maul.
– Verjük be a másikat is! Ha egyforma mindkettő, rögtön nem lesz olyan feltűnő – javasolta Talpas.

18. fejezet - Orrok alá tört borsok

Tessa_>!

De a három alak csak állt tovább az út közepén. Haha, most jöttem rá, miért nevezik az útonállót útonállónak. Hát ezek tényleg úton álló útonállók voltak.

Kapcsolódó szócikkek: Galléros Fecó
Dormeck>!

Az is kiderült, hogy Hubert úr hamarosan száztizedik születésnapját ünnepli. Ebbe még belegondolni is képtelenség. Ez a jóságos öreg törpe akkor volt gyerek, amikor az én szépapám született. Na szép. Mondjuk tényleg rettentő öreg. Olyan fonnyadt és ráncos, mint egy félig rohadt alma.

szabszev>!

– Édes öregem, nem akarlak megbántani, de ez a szakáll pont úgy néz ki, mintha egy bolyhos pulóverből vágtad volna ki – mondtam óvatosan.
– Na és? – vonogatta a vállát Talpas. – Már nem volt szükségem arra a pulóverre, a szekrény alján rágták a molyok.

eufrozina>!

– A nagyapám mindig azt mondta, uram: jobb félni, mint megijedni.
– Az enyém pedig azt – mosolygott Hubert úr –, hogy bátraké a szerencse.

szabszev>!

– Lehet, hogy egyszer én is megmentem majd az életedet.
– Hát, ha távolról közeleg az ellenség, biztos, hogy jobban járunk, ha te lövöd le őket – ismertem be. – Én meg majd jól megpofozom, aki mégis a közelünkbe ér.

eeszter>!

Rumini sorozat · Összehasonlítás