Cipelő ​cicák a cirkuszban (Cipelő cicák 3.) 62 csillagozás

Berg Judit: Cipelő cicák a cirkuszban

A három Cipelő, Ciró, Pepe és Lőri legnagyobb meglepetésére felbukkan egy titokzatos új szereplő. Szürke bundáján sárga csíkok vannak, farka végén ezüst és arany gyöngyök, napszemüveget visel, a neve Zserbó… Vajon barátságos vagy ellenséges az új cica? Lehet vele játszani vagy érdemesebb nagy ívben elkerülni? Ha elkísérjük a Cipelőket a balatoni strandra vagy a vándorcirkuszba, mindenre fény derül. A sorozat harmadik részében fagyizó mobiltelefonokkal, a világhírű Fregoli Nagycirkusz művészeivel, és magával a Mikulással és krampuszaival is találkozhatunk. Sőt, még azt is eláruljuk, a cicák és a krampuszok bizony összeakasztják a bajszukat…

Eredeti megjelenés éve: 2009

Pagony, Budapest, 2009
56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639727786 · Illusztrálta: Agócs Írisz

Balaton

Berg Judit: Cipelő cicák a cirkuszban

Ez a rész tetszett a legkevésbé a három rész közül. Kicsit erőltetettnek éreztem Zserbót, a mikulásos történet meg egyenesen unalmas volt. A rajzokért viszont még mindig odavagyok, übercuki az a kép, mikor Halló Cipelőkkel a padon üldögél. :)

Paulina_Sándorné P>!
Berg Judit: Cipelő cicák a cirkuszban

Nagyon cukik voltak. Aranyos történetek szerepelnek a könyvben. A legjobban a telefonos tetszett. Nagyon édes volt a mobiltelefonról a rajz. Esemese :-) Huncutok és nagyon nagy kópék a cicák.

KMReni P>!
Berg Judit: Cipelő cicák a cirkuszban

Mi továbbra is nagyon szeretjük a cicákat!
Lőri, Ciró és Pepe kalandjait ismét nagyon imádtuk. Voltak hangos kacagások, újraolvasások, mert ezt a könyvet egymás után kétszer is elolvastam :)

lvarganiki>!
Berg Judit: Cipelő cicák a cirkuszban

Nem tudom miért, de nem tudok összebarátkozni ezzel a sorozattal. Az illusztáció annyira aranyos, és az alapötlet is remek, mégis a mesék nekem valahogy nyakatekertek. A legnagyobb gondom, hogy elfogy a szusz belőlem egy-egy mese végére. Valószínűleg a mondatok túl hosszúak, vagy csak azért mert automatikusan próbálom hangsúlyozással túrbózni a történetet nem tudom. Ezt csak azért mondom,mert nyilván kisebbeknek szól a történet, tehát valaki felolvassa nekik. Nekem az „aranyossági” faktor hiányzik a szövegből.
Hogy mondja valami jót is, a Mobilcicás epizód viszont mindenkinek tetszett.

tilia_tomentosa>!
Berg Judit: Cipelő cicák a cirkuszban

Három éves kisfiamnak meséltem, miközben néha tíz éves tesója is hallgatta. Nagyon kalandos és varázslatos az összes történet. Éppen az óvodás korosztálynak való.

Cs_N_Kinga P>!
Berg Judit: Cipelő cicák a cirkuszban

Maradok ennyi csillagnál. Talán Zserbó vitt bele egy kis színt. De a véleményem nem változott az első rész óta.

Reelka>!
Berg Judit: Cipelő cicák a cirkuszban

Nagyon nehéz volt megszokni a jelen idejű írásmódot na jóóó, nem is tudtam megszokni a könyv végére se , a három macska neve pedig felért a számomra egy nyelvtörővel. De kárpótoltak a vicces történetek, a kedvencem a mobilcica volt. xD Már körvonalazódik bennem a saját Cipelő cicám, Nyiva kinézete, már csak meg kell varrnom :P

Millázs>!
Berg Judit: Cipelő cicák a cirkuszban

Ezt a három kötetet egyben tudnám elképzelni, amiben a mikulásos történet az utolsó, mert így lenne egy íve az egésznek: a cicák elevenek, csíntalanok, sokszor segítőkészek, de hirtelenharagúak is olykor. Ekkor nem éppen megfelelően használják varázserejüket, de a Mikulás helyre teszi őket és a krampuszait is persze. Pártatlan, ez jó. A cipelők pedig megfogadják intelmeit (az ajándékokért, tipikus gyerekek).
Egy szóval egyetlen mesekönyvben szerintem lehet, hogy nagyobb sikert aratott volna. Mindazonáltal ez a legjobb rész.

Fapicula>!
Berg Judit: Cipelő cicák a cirkuszban

Az illusztráció nagyon tetszett, a figurák szerethetők, az alapötlet szellemes, de maguk a mesék nem varázsoltak el.

Sippancs P>!

Pepe egyszer csak nagyot kiált. Ciró rögtön feltápászkodik, hogy megnézze, mit talált. Lőri is odaszalad. Az egyik polcon anya mobiltelefonja hever, éppen lemerült, anya a töltőbe dugta, és otthon hagyta. A Cipelők kíváncsian bámulják a fura szerzetet. Pepe emlékszik rá, hogy a különös masinát anya kezében látta.
– Nézzétek, ez anya Cipelője! Csak éppen farka nincs.
– Dehogynem! – súgja rémülten Lőri. – Ez a buta bedugta a konnektorba!
– De hisz az veszélyes – retten meg Ciró. – Agyoncsaphatja az áram.
– Hé! Ébresztő! – bökdösi Pepe a telefont. – Húzd ki gyorsan a farkad!
De a telefon meg se moccan. A három cica nem nézheti tovább, együttes erővel kirántják a töltőt a konnektorból. A telefon felvillan.
– Ébredezik már! – örül Lőri.

Kapcsolódó szócikkek: mobiltelefon
Cs_N_Kinga P>!

– Hogy hívnak? – érdeklődnek a cicák.
– 942 69 73 – feleli készségesen a telefon.

Sippancs P>!

– Na, mit látsz? – kíváncsiskodik háta mögött a legkisebb, zöld bundás cica, Lőri.
– Lili szandálját látom – mormolja Ciró.
– De a Balatont látod-e?
Ciró addig tekergeti a nyakát, amíg sikerül körbefordulnia. Most végre megpillantja a hatalmas tavat. Még a lélegzete is eláll a csodálkozástól.
– Na? – bökdösi Lőri.
– Rettentő vizes – dünnyögi Ciró, és visszacsusszan a zsákba.

Kapcsolódó szócikkek: Balaton