Észtország 3 csillagozás

Bereczki Urmas: Észtország Bereczki Urmas: Észtország

Az első magyar nyelvű útikönyv a független Észtországról!
Magyar szemmel és magyar szempontból megírt, de rendkívül autentikus könyvünk szerzője félig magyar, félig észt származású, és élete jelentős részét Észtországban töltötte. Személye garancia arra, hogy kiadónk – hagyományaihoz hűen –, egy újabb alapos, hiteles és pontosan megírt útikönyvet adhasson az Olvasók kezébe.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Panoráma külföldi útikönyvek Panoráma

Hibernia Nova / Z-Press, Budapest - Miskolc, 2006
Panoráma, Budapest, 1983

imi339>!
Bereczki Urmas: Észtország

Ez a könyv még előző félévben volt kötelező olvasmány az Észt töri 2. kurzusomra,de hát miért is olvastam volna el a vizsgára. :D Viszont most kivettem a könyvtárból és tetszett, már amennyire egy útikönyv tetszhet. Néha lapozgattam benne, meg pár bekezdést nem olvastam el, mert azokat a dolgokat már vagy tanultuk órán,vagy mert nem voltam ott helyben,hogy kövessem az utakat stb. Szerencsére már voltam kint, így a Tallinnos részt tudtam követni, meg visszaemlékezni és főleg ezért volt érdekes. Ha valaki esetleg Észtországba menne, ajánlom ezt olvasni, vagy ott kint követni, vagy előtte utánanézni,h mi érdekel bennünket. Sok érdekes infó volt benne, főleg a kis történeteket, legendákat szerettem, a magyar vonatkozásokat és a képeket. Elagu Eesti! :D

Roger Williams (szerk.): Balti államok
Becca Blond – Regis St. Louis – Nicola Williams: Balti államok – Észtország, Lettország, Litvánia
Tomasz Torbus – Barbara Warning: Balti országok
Urmas Bereczki – Marton János – Pátzelt Hajnal: Balti országok – Észtország, Lettország, Litvánia
Jávorszky Béla: A kettéfűrészelt csónakok földjén
Georg von Rauch – Romuald J. Misiunas – Rein Taagepera: A balti államok története
Tiia Toomet: Az a nyár
Radó György: Nyelvrokonok között
Jávorszky Béla (szerk.): Éjszakai ügyelet
Bereczki Gáborné Mai Kiisk (szerk.): Harangok halk kondulása / Kellade hellus I-II.