Advent ​– Karácsony 3 csillagozás

Elmélkedések a napi Evangéliumról
Beran Ferenc: Advent – Karácsony

Ebben a kis könyvben az adventi és a karácsonyi idő minden napjára egy-egy elmélkedés található. Az elmélkedés első része röviden összefoglalja a napi Evangélium üzenetét. A második rész, felhasználva a kommentárokat, a hivatalos egyházi dokumentumok tanítását és a lelkiségi irodalom forrásait, szellemi és lelki szempontból mélyebben értelmezi a szöveget. Feladatának tekinti, hogy rávilágítson azokra a részletekre, amelyek az üdvösségtörténet szempontjából különösen fontosak. A harmadik rész pedig arra törekszik, hogy az Evangélium üzenetét összekapcsolja a mindennapi élettel: Jézus szavai mit kívánnak tőlünk, és mit kell tennünk, hogy valóban követni tudjuk őt.

Szent István Társulat, Budapest, 2020

Beran Ferenc: Advent – Karácsony Elmélkedések a napi Evangéliumról

Megrendeltem a Szent István Társulat Igazi karácsony könyvcsomagját és ez a kötet is szerepelt benne. Bevallom őszintén, korábban nem hallottam Beran Ferencről, azonban elég jó útitárs ez a könyve az adventi időszakra (egészen január 10-ig találhatóak benne elmélkedések). Én jobban szeretem egyben (vagy legalábbis gyorsabban) kiolvasni az ilyen jellegű írásokat, ugyanis számomra nem marad meg túl sok napi max 1-2 oldal elolvasása után. Hiányoltam a teljes napi evangéliumok közzétételét – úgy értve, hogy jobb lett volna, ha az adott napra való is szerepelt volna a könyvben. Sajnos 1-2 mondatot idézett csupán az adott napra, viszont a szerző azt feltételezte, hogy korábban már elolvastuk azokat és ez ahhoz afféle kommentár. Leginkább a sok elgépelés bosszantotta a szemem, sokszor kisbetűvel kezdődik a mondat pl. (Ez nem a szerző hibája.)
Összességében kicsit hiányérzetem van, azonban a hibák ellenére is jó olvasmány. A szerző az idei és a jövő év elejéről írt, viszont szerintem bármelyik évben elővehető lesz, így bátran ajánlom másoknak is.

darkfenriz>!

Beran Ferenc: Advent – Karácsony Elmélkedések a napi Evangéliumról

Az adventi ünnepkört méltóképpen végiggondoló, az evangéliumból vett igékkel az emberi szívet felmelengető, ugyanakkor az elmét merengésre szólító, minden napra valamiképpen reményt adó könyv. Több esetben nekünk keresztényeknek, az életünkre vonatkoztatva erőt ad, megemlékezve a Jézus születéséhez vezető útról, a közeledésről, a betlehemi jászol csodálatos erejéről, a napkeleti bölcsek megérkezéséről, majd Jézus tanításának kezdetéről. Karácsony előtt érdemes elkezdeni az olvasást, hogy Urunk Megkeresztelkedésének Napjához érve újult lelkesedéssel tudjuk kezdeni az Újévet.

Lunemorte P>!

Adjuk tovább szívünk örömét másoknak.

Kapcsolódó szócikkek: öröm
Lunemorte P>!

Karácsonykor Isten meg akar születni bennünk.

Kapcsolódó szócikkek: Isten · karácsony
Lunemorte P>!

Az Igazság befogadásához azonban nyitott szívre és lélekre van szükség.

Kapcsolódó szócikkek: igazság
Lunemorte P>!

Lehet a világban sok vihar, a lényeg, hogy a szívünkben béke van.

Lunemorte P>!

Az Istennel való találkozás pedig mindig megrendülést vált ki az emberekből.

Lunemorte P>!

Az „advent" szó eljövetelt jelent. Arra emlékezünk, hogy az üdvösségtörténet első évezredeiben Isten „jött", „közeledett" az emberhez. A hívő ember pedig várta az Ő eljövetelét.

Kapcsolódó szócikkek: advent
Lunemorte P>!

Boldog, aki nem botránkozik meg bennem. (LK 7,23)

Lunemorte P>!

[…] meglátogat minket a Magasságból Felkelő, hogy világosságot adjon azoknak, akik sötétségben és a halál árnyékában ülnek. (Lk 1,64)

Lunemorte P>!

A sötétség ott van a környezetünkben, s ha nem vigyázunk, minket is könnyen elsötétít.

Lunemorte P>!

Világunkban sok a kereső ember.