Bera Károly (szerk.) · Tóth Dóra (szerk.)

A ​magyar történelem nagy alakjai 13 csillagozás

Bera Károly – Tóth Dóra (szerk.): A magyar történelem nagy alakjai

A magyar történelem nagy alakjai hiteles, színes festményekkel gazdagon illusztrált kiadvány, a jeles történelmi személyiségek életének bemutatásán keresztül fogja át hazánk történelmét a honfoglalástól az 1956-os eseményekig. Reméljük, hogy a kalandos históriákon keresztül sikerül kis olvasóink figyelmét a magyar történelem felé fordítani, s egyben élvezetesebbé tenni a gyakran oly száraz iskolai tananyagot.

Aquila, Debrecen, 1995
92 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638276444 · Illusztrálta: Bera Károly

Bem József · Horthy Miklós

Lunemorte P>!
Bera Károly – Tóth Dóra (szerk.): A magyar történelem nagy alakjai

Eme könyvet szintén tanítónőmtől kaptam annak idején kölcsön. Féltve őrizgettem, nagyon vigyáztam a lapokra. Még csak harmadikos voltam, de már eldöntöttem : történelemmel fogok foglalkozni, ha nagy leszek! Ez a könyv is hatott rám. Csodás képek és lapok…Ajánlom minden kisebb gyermeknek! :)

Dorabella>!
Bera Károly – Tóth Dóra (szerk.): A magyar történelem nagy alakjai

Ennek a könyvnek (http://moly.hu/konyvek/toth-dora-szerk-magyar-tortenelem-gyermekeknek) a testvére, nagyon jól kiegészítik egymást. Gyerekek számára is könnyen érthetően vannak leírva a fontosabb történelmi személyek életpályája, és a hozzá kapcsolódó történelmi események. Mindegyik személyhez gyönyörű festett portré kapcsolódik. (Nekem Mária Terézia volt a kedvencem :))

MissWenut P>!

Bem József
A lengyel származású tábornok 1794-ben született. a varsói katonai akadémián végezte tanulmányait, s már Napóleon seregében főhadnagyi rangot kapott.

77. oldal (1995)

Kapcsolódó szócikkek: 1794 · Bem József