Lepipálva 7 csillagozás

Tanulmányok a krimiről
Benyovszky Krisztián – H. Nagy Péter (szerk.): Lepipálva

H. Nagy Péter és Benyovszky Krisztián Lepipálva c. gyűjteménye irodalomtudományi tanulmányokat tartalmaz a költészettanról és a krimi műfajának fejlődéséről a magyar és a világirodalomban. A kötet kiválasztott művek (regények és novellák) interpretálásáról, szövegek teoretikus irányzatáról szól, de olyan munkákat is tartalmaz, melyek történelmi áttekintést nyújtanak egyes krimi életképekről a magyar irodalomban.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Parazita könyvek Lilium Aurum

Lilium Aurum, Dunaszerdahely, 2009

Imre_Szabó>!
Benyovszky Krisztián – H. Nagy Péter (szerk.): Lepipálva

Nagyon változatos, nagyon érdekes tanulmánykötet. Engem a szocialista krimi történetéről szóló tanulmányok érdekeltek a legjobban.

Demonshadow>!
Benyovszky Krisztián – H. Nagy Péter (szerk.): Lepipálva

Azok a tanulmányok, amik nekem fontosak voltak, tetszettek. Azonban többségben voltak azok, amik nem érdekeltek igazán, ezek ráadásul javarészt nem is tetszettek. Volt, hogy a szerző stílusával gyűlt meg a bajom, vagy éppen a témából fakadó nem tetszéssel. Átrágtam magam rajta, bár igaz, hogy nem sokkal vitt közelebb a célhoz.

Nagy_Berni>!
Benyovszky Krisztián – H. Nagy Péter (szerk.): Lepipálva

Én nem túlzottan szeretem az ilyen saláta-válogatást. Minden szerző más nézőpontból indul ki. Külön-külön érdekesebbek lennének.

Demonshadow>!

Ahogy a jó analitikus is önmaga betegségének beismerése vezeti el a megoldáshoz […]