Bevezetés ​a krimi olvasásába 5 csillagozás

Benyovszky Krisztián: Bevezetés a krimi olvasásába

„Elsőként talán azt kell leszögeznem, hogy e könyv nem kíván valamilyen új teóriával elállni a krimit illetően, célja az eddigi eredmények összegzése és rendszerezése. Nem törekszik a teljességre. Miként a cím is mutatja, »bevezetésről« van szó, egy olyan vezérfonal felvázolásáról, ami feltételezi, vagy legalábbis előirányozza a témában való későbbi elmélyülést.”

Lilium Aurum, Dunaszerdahely, 2008

Demonshadow
Benyovszky Krisztián: Bevezetés a krimi olvasásába

Elméletileg ezt a könyvet már olvastam korábban, gyakorlatilag meg semmire nem emlékeztem belőle annak ellenére, hogy rendkívül jó összefoglalót, vagy ahogy a szerző is mondja, bevezetőt nyújt nekünk a krimik olvasásába. A példáknak nem mindig örültem, tekintve, hogy nem ismertem őket, így nem nyújtott olyan nagy élményt az elemzésük, de ha már olvasott műbe futottam, rögtön fülig szaladt a szám. Annak pedig csak külön örülök, hogy a könyvben található harmadik beszélgetés fejtegeti azokat a gondolatokat, amik számára a szakdolgozathoz elengedhetetlenek. Maximálisan megérte elolvasni, nagyon sokat segített, és még biztos, hogy sokszor veszem a következő fél év folyamán a kezembe.

Demonshadow

„A hullák semleges rekvizítumokká alakultak át, a gyilkosság csupán egy játék megkezdését jelenit, mint amikor a sakkban kilépünk az első gyaloggal.”