Paál ​László 7 csillagozás

Bényi László: Paál László Bényi László: Paál László Bényi László: Paál László

Paál László munkásságát nemzeti kultúránk becses értékeként tartjuk számon. Tisztelettel emlékezünk tragikus, korán ellobbanó életére, maradandó életművére, mely az európai festészet történetében nagy jelentőségű barbizoni iskola eredményeit új színekkel gazdagította. Festészete nemcsak számunkra magával ragadó és nagyigényű, hanem túllépve országunk határait, külföldön is számon tartott érték, mondanivalójának és festői kifejezésmódjának erőteljességével, bensőségességével, nemzeti jellegzetességeivel. A nagy magyar festő művészetének szakavatott kutatója Bényi László, könyvében az életrajz fonalát követve – az európai festészet összefüggéseibe ágyazva – tárgyalja Paál László festészetének alakulását és sajátosságait. Az érzékletes, költői képelemzések elősegítik Paál László életművének mélyebb megértését, a művész kevéssé ismert levelezésének olykor megrendítő vallomásai közelhozzák az olvasóhoz emberi alakját.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A művészet kiskönyvtára Corvina

Képzőművészeti, Budapest, 1983
Képzőművészeti, Budapest, 1983
Képzőművészeti Alap, Budapest, 1979
88 oldal · ISBN: 9633361788 · Illusztrálta: Paál László

KBCsilla P>!
Bényi László: Paál László

Gyerekkorom egyik nagy kedvence lett ez a könyv. Akkor vettem először a kezembe, amikor elolvastam A nap szerelmesét, és örömmel vettem észre, hogy ez a könyv is fellelhető a Szüleim könyvespolcán.
Most is sokáig elnézegettem a képeket, azt nagyon sajnáltam ugyan, hogy lényegesen kevesebb a színes, mint a fekete-fehér kép.
De a papír minősége miatt is öröm volt olvasni, na meg persze a nosztalgia miatt is.
Elfogultságom mellé – a fülszövegnek megfelelően – az is társult, hogy valóban emberközelivé vált a festő, de valóban jobb kifejezés Paál Lászlót művészként említeni, nem „csak” festőként.

Lahara IP>!
Bényi László: Paál László

Ebből készítettem kiselőadást, amire aztán hármast kaptam, mert meg kellett volna tanulni kívülről, én pedig csak felolvastam, ráadásul nem volt olyan lenyűgöző, mint a Munkácsys kiselőadás, amit az osztálytársam hozott össze.

Bényi László: Paál László

Csak azt sajnáltam, hogy olyan kevés szines kép volt benne… :(
Összefoglaltam a könyvben leírtakat, sok hasznos információval lettem gazdagabb: http://moly.hu/karcok/197835

Honnan: Velencei könyvtárból

Chuti>!

„…keresett ne légy. Írj és beszélj úgy, amint szíved érez, mert annál szebb és jobb nem lehet… álérzelmek… sohasem fogják annyira meghatni szívünket, mint azok, amelyek a szív fenekén találják forrásukat.”

Chuti>!

„Így hát képei ugyan hollandiai tájakat ábrázolnak valószerűen, hangjuk azonban magyar.”