Idézetek 85

psvianne

A pusztulás önmagában jelentős esemény. Minden ceremónia csak csorbítja. Nevetségessé teszi.
– Az élet vége egy győzelem. Függetlenül attól, hogy az a bizonyos élet mennyire volt sikeres. Létezett. Minden részlete vitatható, de a megtörténte nem – prédikálta Queranten.

Kapcsolódó szócikkek: halál
lvarganiki P

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

A márki lakosztálya meglódult, mintha egy pillanatra még az esti bódulat köszönt volna vissza egy utolsó, mindent semmissé tevő szóra.
– Kicsoda maga? – kérdeztem.
– De Sade márki.
– Az ördög?
– Ó! Bárcsak!
– Magát elkerüli a halál.
– Nem, Latourom. Biztosíthatlak róla, hogy hamarosan férgek csapnak pajzán lakomát a fejemben.
Hát erről azt gondoltam, hogy máris elkezdődött.

lvarganiki P

-Te szoktál győzni?
-Olykor azt hiszem, de most pillants a világra, és mondd, mit látsz!
Phillips bágyadtan pislogott. A kései óra miatt lehetett, és az elfogyasztott Purgatórium is segített.
-Azt látom, hogy az ember mind jobban elveszíti önmagát. Nem tudja, miért kell élni, miért kell létezni, és attól félek, már nem is fog rájönni soha.

Heléna_Szilágyi I

A biológia is tömény reprodukció. Utodlásnak csúfolt önismétlések sorozata az idő függvényében. Megismétlődése az első sírásnak, az utolsó sóhajnak, továbbá a kettő közt ostobaságaink újbóli elkövetése. Generációk, alig eltéréssel, ugyanazon tragikus eredménnyel. Az ember ismételgeti önmagát.

Kapcsolódó szócikkek: biológia
Heléna_Szilágyi I

Úgy éreztem, minden gondolat emberi betegség csupán, amit csak a modern élet váratlan elpárologtatása gyógyíthat.
Gondolatgyilkosság, civilizációs megvonással.

_Ellamara_ P

– A jelent megítélni a legnehezebb – mondta Caine. – A legtöbben képtelenek rá. Csak amikor kellően eltávolodnak tőle, akkor képesek rá, hogy a korokat szépnek vagy borzalmasnak, jónak vagy rossznak lássák. A jelen puha valóságában mindenki prófétának akarja magát láttatni, de senki nem mer végletekben gondolkodni.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

Az első alkonyatkor döbbentem rá, hogy majdnem ez lett az első olyan napom, amikor nem gondoltam Elisabethre, sem a magam sorsnyomorára. A nehézségek visszazökkentettek. Vagy inkább előrelöktek afelé, aminek mindig is lennem kellett volna.
Gondolatgyilkosság, civilizációs megvonással.
Ezt a lapszélre írtam. Elkülönítettem, mint valami kincset, amire egyszemélyes odisszeám során akadtam. Valahogy jobban lettem tőle.
Ez történik velem, és borzalmasan hálás vagyok a kezelésért. A Homo sapiensnek kizárólag az evésen, az iváson és a szaporodáson kellene töprengenie. Minden más csak úri hóbort, ami a jólét szövődménye. Kóros agyi elváltozás.
Szóval isten áldja a hajótörés intézményét!

reakovacs

Épeszű ember nem jön ide magától, mondják a párizsiak…

Kapcsolódó szócikkek: Párizs
szvandaaa

A kíváncsiság az emberállat egy ritka kedvező vonása. Bár kétségtelen, hogy olykor a rossz irányba viszi a dolgokat.

szvandaaa

Néha a hétköznapoknak vannak olyan felvillanásaik, amelyek szinte megkarcolják az ember szemét. Ezután, ha lehunyjuk a szemhéjunkat, a kép ott lüktet a sötét előtt.