Tanári 7 csillagozás

Benkő Tímea: Tanári

Tolnai tanárnő két lábbal áll a földön, magabiztosan, s természetéből adódóan szenvedélyesen végzi a dolgát otthon és munkahelyén, egy magyar gimnáziumban. Úgy érezzük, mindenki csak nyerhet vele: a tanítványai, a munkatársai, a főnöke, a férje, a gyermekei, hiszen leleményes, talpraesett, művelt, okos és szellemes, ráadásul úgy tűnik, energiája kimeríthetetlen. Ki ne szeretne ilyen rendezett családban élni vagy ilyen szellemileg szabad iskolába járni? Az idill azonban addig tart, míg hirtelen ki nem húzzák lába alól a talajt. Bár szerencsére élvezi családja támogatását, egyedül kell eldöntenie, hogyan tovább – mert hiszen nem másnak, tanárnak született, erre tette fel életét. De van-e élet az iskolán túl is? S ez korántsem költői kérdés. Még csak nem is tanári.

Eredeti megjelenés éve: 2022

Madách Egyesület, Pozsony, 2022

KNW I>!
Benkő Tímea: Tanári

Fergeteges humor, elképesztően szerethető tanárnő. Bárcsak tőle tanulhattam volna irodalmat!

Moncsi22>!
Benkő Tímea: Tanári

Az olvasó, amikor ezt a könyvét kezébe veszi, úgy érzi majd, hogy kicsit visszarepül a múltba. Oda, ahol még ő maga is kisdiák volt.
Jó volt kicsit nosztalgiázni a múltban. Így felnőtt fejjel jobban megértem a tanárainkat, igaz akkor más most a rendszer, mint most, de az akkori tanároknak is volt életük és családjuk.
A tanári című regény betekintést enged egy tanár életébe és azzal együtt a minden napos problémáiba.
Érdekes volt olvasni Tolnai tanárnő életéről. Volt hogy vele együtt nevettem vagy sírtam. Sok mindenen elgondolkoztam, sőt próbáltam magam az ő helyébe képzelni, ami nem volt könnyű. Külön érdekessége a regénynek az, hogy az írónő tudja, hogy miről is ír, hiszen ő maga is tanár. Úgy érzem, hogy ezzel a történettel szeretné megmutatni az olvasóknak azt, hogy ők is emberek, akiknek családjuk és nehézségeik vannak.
Bővebben itt:

Gyurkovics_Anikó I>!
Benkő Tímea: Tanári

A Tanári c. könyvből kiderül, hogy a tanár is ember, akinek vannak félelmei, kétségei. Az írónő humora átitatja az egész történetet. Magával ragad és vissza repít a gimnáziumi êvekbe