Szívhangok 12 csillagozás

Egy kiskutya igaz története
Benkő László: Szívhangok

Pirinyó ​csak egy kiskutya, pedigré nélküli korcs, ahogy az ilyeneket fensőbbségesen emlegetni szokták. Ösztönök irányítják, tudata állítólag nincs, nem más ő, mint érző és mozgó eszköz, használati tárgy. Mindössze szíve van, sőt lelke, meg intelligenciája és érzelmei, s azokból is leginkább egy, amit nehéz definiálni, mégis mindenki pontosan ismeri. Úgy hívják: szeretet. Az az érzés, amely túlnő az értelmen, a racionalitáson, olyan belső hajtóerő, amely hegyeket képes megmozgatni. Rövidre szabott kutyaélete során Pirinyó szembesült mindazzal a nyomorúsággal, lelki sivársággal, az elbutult és önmagából kivetkőzött emberi személyiség okozta gyötrelemmel, ami napjainkban valamennyiünk sorsát keseríti. Kínozta őt ostoba, szadista kisgyerek, primitív felnőtt, a mindenható pénz nevében használták gyilkos kutyaviadorok edzőpartnereként, kitaszította a közöny, az embertelenség. Jót csak a hasonszőrűektől kapott, a négylábúaktól, no meg egy-két istennek tekintett lénytől, akiket gazdaként… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2006

STB Könyvek, Kistarcsa, 2006

Pirinyó

Benkő László: Szívhangok Egy kiskutya igaz története

„Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél”
Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg
A könyv olvasásakor ez az idézet jutott egyből eszembe. És jó lenne, ha mindenki e szerint cselekedne.
Ez a könyv nagyon megdolgozta a lelkem, szinte végig sírtam az egészet.
Ilyen kegyetlenségekre csakis az ember képes.
Pirinyó a szívembe lopta magát, megmutatta mi az a hűség, amire szerintem csak a kutyák képesek.
Ezt a könyvet kötelező olvasmánnyá tenném az iskolákban, és ami a legfontosabb, minden gyermeket az állatok szeretetére nevelnék már kiskoruktól, hogy ne váljanak kegyetlen felnőttekké.
Sajnálom, ez lehet, hogy nem a legjobb értékelés a könyvről, de még most is bőgök.
Pirinyó ♥

cirmilla>!

Benkő László: Szívhangok Egy kiskutya igaz története

Végig sírtam a regényt. Sírtam a kutyusért, az emberekért, az egész Világért. Miért kell ilyen világban élnünk? Mert bizony ez a kőkemény valóság. Nem bánom ha bolondnak hisznek, de az állatokat sokkal jobban szeretem, mint az embereket. Újra olvasás után jöttem rá, hogy nem akarom többet ezt végig kínlódni. Nem állatszerető embereknek való. Nagyon koncentráltan , minden kegyetlenségen átment ez a kiskutya. Sajnos naponta látok-hallok hasonlót szembesülve egy-egy jelenettel Pirinyó életéből. Van boldog vég, de alig. Kérek mindenkit tanítsa a gyermekét az állatok szeretetére, mert csak így javulhat a kapcsolatunk velük. A könyvet pedig folyton magamhoz öleltem olvasás közben, ha van Szivárványhíd, ha van Túlvilág, érezze Pirinyó, hogy nagyon szeretem és sajnálom. Nagyon fontos még, ha bántalmazott állatot látunk, ne mástól várjuk a segítséget, hanem mi magunk segítsünk. A kutyaszeretet a legönzetlenebb, az egyetlen érdek nélküli , örökös. Nekünk ajándék, nekik büntetés. Azt hiszik még menthetők vagyunk. Ne okozzunk csalódást.

Lobelin P>!

Szívbemarkoló…
szomorúság és tehetetlen düh váltogatta egymást, míg olvastam… és egy kérdés zakatolt a fejemben folyamatosan… miért? miért? miért?
Hogy lehetnek emberek ennyire gonoszak, ennyire velejükig romlottak????
Jó volt egy kiskutya gondolatain keresztül szemlélni a világot… hogy milyen okosan rakta össze a kis következtetéseit… és hogy ez a kis drága mit meg nem tett azért, hogy szeressék…

Tünde_Fekete P>!

Benkő László: Szívhangok Egy kiskutya igaz története

én ezt a könyvet nem tudom értékelni, merö fájdalom az egész……

Citadella>!

Benkő László: Szívhangok Egy kiskutya igaz története

Ilyen könyvet csak olyan ember tud írni, aki rajong az ember legjobb barátjáért, akinek a kutya társnak számít, és nem csupán háziállatnak.

Veronika713>!

Benkő László: Szívhangok Egy kiskutya igaz története

Ami elsőre eszembe jut erről a könyvről – pedig régen olvastam és nem csak egyszer –, az az, hogy sírós. Aztán jön a többi: megható, dühítő és elgondolkodtató.
Exkutyás lévén (sajnos „kicsi” dogkeverékem már nincs köztünk) egyszerűen minden olvasásnál abban reménykedem, hogy most valami változni fog, most majd jobb lesz minden.
Nemsokára megint előveszem, de még nem állok készen erre a traumára, amit végigélek, végigszenvedek a kiskutyával.
Ezt mindenkinek érdemes elolvasni. Aki szereti a kutyákat, azért, aki nem, annak meg azért.

Cicu>!

A kutyák okosak… Okosabbak, mint egyes felnőtt emberek.

Cicu>!

A kutyák csak akkor értik a büntetést, ha rögvest akkor kapják, amikor rosszat tettek.

Kapcsolódó szócikkek: kutya
Cicu>!

Fura ez a világ. Hol ad, hol meg elvesz.

Cicu>!

Amit nagyon akarunk, az általában nem következik be. Vagy nem úgy.

Cicu>!

– Gyere Pirinyó, elmegyünk tehenet fejni.
A fejés! Az volt aztán az igazi mulatság egy kölyökkutyának. Lehasalt a szúette tölgyfaajtó mellé, mert azért tartott kicsit a tehenek örökké sáros patáitól, onnan figyelte a műveletet. Csak a farka élénk billegése jelezte, hogy izgalmában egészen odavan, s nyeli a nyálát, mert alig várja, hogy kapjon friss tejet a mázas tálkában.
– Idd csak, kiskutyám! Idd! Ettől erős lesz a te kis madárcsontod – bíztatta az öreg, és Pirinyó csaknem elolvadt a gyönyörűségtől.
– Hiába, mindig mondtam én, hogy a talált kutyák a leghálásabbak. Azok szegények tudják, mit jelent sehová sem tartozni – mormogta csak úgy magának az öregember, aztán a hatalmas tejeskannát a bicikli kormányára akasztotta.

Kapcsolódó szócikkek: hála · Pirinyó
Cicu>!

Az isten állatkertje nagy, és manapság lassan mindent a pénz kezd irányítani.

Cicu>!

A kutyáknak nincs fogalmuk arról, hogy a változások mit hozhatnak. Várnak valamire, ami jó lehet, de a bekövetkeztét nem látják előre. Csak várnak, de sosem a rosszat várják.
Emberekben soha nem lehet olyan határtalan optimizmus, mint a kutyákban.

Kapcsolódó szócikkek: kutya · optimizmus · változás
Cicu>!

A kiskutya legtöbbször a lépcsőn ült, hagyta, hogy a nap jótékonyan átmelegítse, mert tudja értékelni ezt az apró örömöt az, aki egyszer megtapasztalta, mit jelent igazán fázni.

Kapcsolódó szócikkek: Pirinyó
Cicu>!

Az erdész kedvelte a magányt és a csendet, ami nem éppen az ilyen korú fiatal emberekre jellemző. De amikor az ember arra kényszerül, hogy a saját kusza gondolataival és emlékivel birkózzék, jobb a csend.

Cicu>!

A kutya ösztönösen tudja, hogy minek hadakozni olyasmi ellen, ami sokszorta erősebb nála.

Kapcsolódó szócikkek: kutya · ösztön