Kard ​és glória (Szent László 3.) 20 csillagozás

Benkő László: Kard és glória Benkő László: Kard és glória

László ​király uralkodását határozott kül- és belpolitika jellemzi. A Szentszékkel együttműködik, de Magyarország belügyeibe nem enged beleszólást. Felelősen, kemény törvényalkotással igyekszik országa helyzetét stabilizálni.
Közben az elűzött, konok és bosszúszomjas Salamon továbbra sem tesz le abbéli szándékáról, hogy a magyar koronát visszaszerezze. Mivel sógora, a német Henrik támogatását már nem élvezi, a Kárpátok keleti lejtői mögött akkortájt megjelent kipcsák kunok, és a már generációk óta az Al-Duna mentén lakó besenyők között keres szövetségest. Ezzel elindul egy veszélyes úton, ahonnan számára már nincs visszatérés. Hiszen győzhet-e egy olyan uralkodó felett, akit népe már életében szentként dicsőít?
László tehát a Kárpátok északkeleti hágóin át beözönlő kunokkal honvédő háborúba bonyolódik. A határvédelem mellett azonban földjének gyarapítását is szem előtt tartja. A horvát belharcokba történő beavatkozásával unokaöccsét, Álmos herceget a horvát trónra… (tovább)

Lazi, Szeged, 2022
Lazi, Szeged, 2016

Benkő László: Kard és glória

A lázadás parazsán és A korona ára című kötetek után teljes
lett a Szent László életét bemutató trilógia. Benkő László remek író, magas szinten és egyenletesen jól ír. Őszintén tudom ajánlani mindenkinek regényeit.

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
Benkő László: Kard és glória

Benkő László tudja mi kell a népnek ,egy jó regény és az is lett .aki ismeri egy kicsit is a történelmet , vagy olvasta a sorozat előző köteteket az tudja László király erős uralkodóként kormányozza az országot ,Ellenségek veszik körbe külső belső egyaránt…bölcsen kell döntenie hova is áll kit is segít..tetszett hogy a kunok és a besenyők nem gonosz vadakként jelenek meg , ők is csak élni akarnak ,területet szerezni, családot,gyerekeket,a szállást védeni.
őket is csak erősebbek szorongatják .szeretem olvasni hogyan is élnek.
Benkő Lászlónál szokása szerint több szálon futott a cselekmény ,ritka az ilyen de mindet szeretem, eszembe se jutott hogy át pörgessek egy két oldal.
Volt ami meglepet az angol szál teljesen ki maradt nálam ,el is szégyelltem magam .
könnyen,gördülékenyen olvasható ,Lászlóhoz méltó jól megírt ,gyönyörű,mondatok..legalábbis én jól haladtam ,sehol nem akadtam meg vele .
köszönöm ezt a regényt is .Várom az utolsó Zrinyi regényt is .

Honor6>!
Benkő László: Kard és glória

A trilógia legjobb kötete. Kerekedik a történet, korábbi szálak érnek össze, olvasmányosabb is. Van több „kaland” szál is, ami az első kettőben nem nagyon volt meg.

Nem sokat tudunk a XI. sz végéről, pláne László uralkodásáról, de amit igen, aköré szép és szerethető történetet faragott az író. Egy kicsit a csaták rovására szerepelhetett volna benne több a törvénykezésről (pl. az 1092es Szabolcsban kiadott, talán legkiforottabb törvénykönyv) vagy a gazdaságról, adókról.

robinson P>!

László ménje horkantott, izmait megfeszítve megugrott, és pillanatok múltán csak a porfelhő jelezte, hogy erre járt a magyarok királya.

robinson P>!

S ekkor a magyar íjászok megkapták a jelet.
Hatszáz vessző indult útjára, s menten utánuk a következő hatszáz.

robinson P>!

A széles szántalpak halkan csikorogtak a fagyott havon, és az alant rejtőző dagonyák jege baljósan reccsent.

robinson P>!

A fiú és a leányka nem beszéltek sokat. Egymás fontos gondolatait úgyis ismerték, és jobban szerették az erdőt, a hegyet, a szél suttogását hallgatni. A Pilis mindig csak annyi titkot árult el, amennyit jónak látott, de a többségét, a nagyon fontosakat, megtartotta magának.

robinson P>!

A dermesztő hidegben a madarak lefordultak az ágról, az utakon megfagytak azok a szerencsétlenek, akik éjszakára kint rekedtek. A Duna vaskos jégpáncélt növesztett: a jég recsegett-ropogott éjjelente, és rétegekben csusszant a kavicsos partra, ha túl kövérre hízott.

robinson P>!

Bolyk szeme, akár a sólyomé, a legkisebb mozgást is észrevette. Mióta Salamon emberei merényletek sorát tervezték László ellen, senkiben és semmiben nem bízott.

robinson P>!

Hodus oly szilárdan hitt Salamon közelgő győzelmében és abban, hogy őt érdemei szerint jutalmazza majd, hogy eszébe sem jutott: alakulhat másként is.

robinson P>!

László királyt mindenütt győzhetetlennek tartották, akit nem fog sem az acél, sem a tűz, s aki személyesen vált szót Istennel a maga és országa érdekében.

robinson P>!

– Mintha Isten kipusztított volna minden élőt ezen a vidéken – mormogta Fekete nevelt fia, Bojta, aki huszonhét esztendősen még nem büszkélkedhetett családdal, asszonnyal.

Ninácska P>!

Szeretett volna hirtelen felnőni, és Szűz Máriához fohászkodott, hogy bárcsak lenne öt esztendővel idősebb.