A 10. század derekán járunk, a magyar törzsszövetség már csak nevében viseli e megnevezést. Élesen elkülönül a keleti és a nyugati országrész.
Nyugaton Taksony fejedelem uralkodik, a keleti részeket Bulcsú főhorka uralja. Kettejük közül az utóbbi bír nagyobb hatalommal, és külhonban is őt tekintik a magyarok tényleges vezetőjének. Tartanak is tőle annak ellenére, hogy a görögkeleti rítus szerint megkeresztelkedett , mert a külországi magyar portyák változatlanul tovább folynak.
A 954. esztendőben különösen erős magyar sereg indul I. Ottó német király ellen, és nagy diadallal, tömérdek zsákmánnyal érkezik haza.
Aztán következik a gyászos emlékű 955, és vele Regensburg, Lech-mező, Augsburg. Csupa baljósan csengő, ismert hely- és földrajzi név
De miként is folyt le az augsburgi csata? Vajon valóban akkora vereséget mértek a németek a magyar hadakra, hogy csupán hét gyászmagyar térhetett haza? Agyonvághatta-e a német uralkodót kürtjével a legendás Lehel… (tovább)
A másik ösvény (Viharlovasok 5.) 12 csillagozás
Enciklopédia 1
Kedvencelte 3
Várólistára tette 6
Kívánságlistára tette 10

Kiemelt értékelések


Az előző kötetnél már elkezdődött, ott már lehetett tudni érezni mi is vár ránk. Rossz látni, hogy hova vezet a széthúzás a belső konfliktusokat a nyugat természetesen kíméletlenül kihasznál, ami érthető. Teljesen mindegy ki vagy hova is születtél lehetsz gazdag vagy szegény úr vagy szolga már mindenki üt, mindenkit elárulják egymást. Ennek egyenes következménye az Augsburgi csata. Rossz volt látni hova is süllyedt egy egykor erős összetartó sereg, ez a rész volt az egyik legnyomasztóbb rész pedig még csak itt kezdődik a magyarság nem rövid története, és sajnos valamiért nagyon ritkán tanulunk, a hibáinkból csak saját érdekeinket figyeljük és a közös cél már nem fontos.
Az egész regény fárasztó volt nehéz volt olvasni hogy milyen mélyre is lehet süllyedni pedig még csak ez a kezdet …


Idén 2016-ban vettem Magamnak a Könyvhéten ajándékba és Benkő Lászlótól is kaptam dedikálást ! :) Egy ZSENIÁLIS történelmi kalandregény a kalandozások korából. Sodró lendületű, izgalmas és élettel teli szereplőkkel. IMÁDOM EZT A REGÉNYT !!!!!!!! :)))))))
Népszerű idézetek




– Emlékszel? Mindig a változásról beszéltél nekem – kezdte Aranyasszony. – Sokáig azt hittem, feleslegesen, mert csupán meghallgatsz, aztán mégis másként döntesz. De most valóban eljött a változás ideje. Visszatért a Napmadár, Zolta fia! Ez maga az égi jel!
369. oldal
Hasonló könyvek címkék alapján
- Csikász Lajos: Megátkozottak 96% ·
Összehasonlítás - Jean-Pierre Montcassen: A magyarok nyilaitól… 85% ·
Összehasonlítás - Kodolányi János: Pogány tüzek 90% ·
Összehasonlítás - Urbánszki László: A nemzetségfő 94% ·
Összehasonlítás - Pusztai Andrea: A sárkányölő 92% ·
Összehasonlítás - Makkai Sándor: Táltoskirály 88% ·
Összehasonlítás - Jean-Pierre Montcassen: Az új Isten szerelmesei 87% ·
Összehasonlítás - Czakó Gábor: Aranykapu ·
Összehasonlítás - Urbánszki László: A dalmát háború 93% ·
Összehasonlítás