Partiharcok 12 csillagozás

Az éjszaka császárának tündöklése és bukása
Benkő Gábor: Partiharcok

Rudi ​mindössze 18 éves volt, amikor dolgozni kezdett a fővárosi éjszakában. Egy menő belvárosi diszkó pohárszedőjeként alig tízezer forint volt a fizetése. Az évek során azonban egyre feljebb került a ranglétrán, s mire észbe kapott, a budapesti alvilág egyik kulcsfigurájának, az éjszaka császárának is nevezett Tolnai Tamás legbelsőbb körében találta magát. A politikusokat és rendőröket a kezében tartó, üzleti riválisait brutális módszerekkel megsemmisítő főnökre apaként nézett fel, mellette érett férfivá. Neki köszönhette az ekkor már másfélmilliós havi bérét, a 80 százalékos tisztaságú kokaint, a glammodelleknek álcázott prostituáltak és gengszterek társaságát, meg egy 38-as kaliberű Smith & Wessont. Rudi vakon követte főnökét a törvénytelenség útján. Bár idővel sejtette, a vesztébe rohan, csak akkor mert szembeszállni vele, amikor kis híján halálra késelték. De ekkor már ahhoz is volt elég bátorsága, hogy saját szabadságáért cserébe elárulja valamikori eszményképét, az… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

Twin Média, 2014
Twister Media, Budapest, 2014

Judy22>!

Benkő Gábor: Partiharcok Az éjszaka császárának tündöklése és bukása

Magyar valóság az alvilágból…Továbbiak http://adrikonyvmoly.blogspot.hu/2017/06/benko-gabor-pa…

Szilágyi_Viktória>!

Benkő Gábor: Partiharcok Az éjszaka császárának tündöklése és bukása

Érdekes könyv volt viszont több eseményre számítottam benne. Nem volt annyira nagy durranás de kap egy 4-est tőlem.

Nagy_Barna>!

Benkő Gábor: Partiharcok Az éjszaka császárának tündöklése és bukása

Szeretem Kordos Szabolcs könyveit, amikben egy-egy kis szubkultúrát mutat be történeteken keresztül, legutóbb pont a felső tízezer éjszakai szórakozásáról írt. Nagyon jól kapcsolódik ehhez Benkő Gábor könyve, mert olyan, mintha egy ilyen szereplő elmesélné a teljes történetét. Hihető volt, életteli és jól megírt. Pontosan ilyen szerettem volna olvasni két szakkönyv között.

judybee >!

Fruzsit valóban szerettem, és ez az érzés kölcsönös volt. Egyszer azt mondtam neki: mindent megtennék érte. És ezt akkor el is hittem.

judybee >!

Ibiza elsősorban a fizetőképes, féktelen bulizásra vágyó fiatalok Mekkája. Feketék, fehérek, fiúk, lányok, melegek, transzvesztiták, diszkósok, punkok, részegek és drogosok tobzódnak a szigeten júniustól szeptember végéig. Az év többi részét a helybéliek előbb azzal töltik, hogy kiheverjék a több hónapig tartó őrületet, és feltakarítsák a turisták által felhalmozott tonnányi szemetet, majd nagy levegőt vesznek, és várják a következő szezont.

judybee >!

– Persze hogy megbízhatsz bennem, főnök. A szavamat adom – mormoltam a bűvös mondatot, amit abban a pillanatban el is hittem. Úgy vélem, ő is, mert kezet ráztunk. Talán életünkben először.

judybee >!

Ma te szippantod fel a drogot, holnap majd a drog szippant fel téged.

judybee >!

Búcsúzóul – csak úgy mellékesen megemlítve – közölte, hogy felemeli a fizetésemet másfél millió forintra.