Született ​hős 4 csillagozás

Benjamin Rascal: Született hős

Egyes kultúrkörökben úgy gondolják: a hősök dolga a halál. A Cherubion Könyvklub legutóbb megjelent, zárt körben terjesztett klubkiadványa ezt a beidegződést igyekszik megváltoztatni.
A hagyományostól eltérő felfogásra már a szerző személye is garancia, hiszen Benjamin Rascal nevét korábban olyan könyvek borítóján olvashattuk, mint a “Konyak, a barbár”, “A Turbó Sötét Oldala” és még pár ehhez fogható paródia. Mindezek fényében talán mondanom sem kell, hogy ezúttal sem hagyományőrző fantasyt kapunk kézbe, hanem egy helyzetkomikumra és nyelvi humorra épülő történetet.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Osiris Könyvek Cherubion

Cherubion, 2001
puhatáblás · ISBN: 963934642X

sicano>!
Benjamin Rascal: Született hős

Ejej. Kissé gyengécske. A sztori nem az erőssége és a lényege a paródiáknak ezt tudom, de azért valamiféle, félig-meddig logikus történeti láncra csak fel kellett volna fűzni azt a cselekményt. Így csak értelmetlen csapongás az egész. A cím abszolút nem passzol az irományhoz, sőt! Tulajdonképp maga a sztori is lényegesen rosszabb irányba kezd haladni mint ahová tarthatott volna.. Karakterekről nem is igazán tudok írni. Egyedül a főszereplő tekinthető annak, de ő is teljesen felejthető. Néha azért mosolyogtam a poénokon, és nem is vártam túl sokat, de ennél sokkal jobbat is alkotott már az író.