Aristotle ​és Dante a világmindenség titkainak nyomában (Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában 1.) 385 csillagozás

Benjamin Alire Sáenz: Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában

Dante ​tud úszni. Ari nem. Dante magabiztos és könnyen szavakba önti érzéseit. Ari nehezen boldogul a beszéddel és kétségektől szenved. Dante belemerül a költészetbe és a művészetekbe. Arit a börtönben lévő bátyjával kapcsolatos gondolatok nyomasztják. Dante világos bőrű. Ari árnyalatai sokkal sötétebbek.

Úgy tűnhet, mintha Dante lenne az utolsó ember, aki képes lebontani a falakat, amiket Ari maga köré emelt. Ám mindezek ellenére, mikor ők ketten találkoznak, különleges kötődés alakul ki közöttük. Rávilágít életük legfontosabb igazságaira, és segít rájönniük, milyen emberek akarnak lenni.

Azonban útjuk során hatalmas akadályokba ütköznek, és csak akkor tudnak megerősödve túljutni rajtuk, ha képesek hinni egymásban és a barátságuk erejében.

„Az identitás és a szexualitás finom, őszinte felfedezése és egy szenvedélyes emlékeztető, hogy a szeretetnek – legyen az családi vagy szerelem – nyíltnak, szabadnak és szégyen nélkülinek kell maradnia.” (Publishers… (tovább)

Eredeti mű: Benjamin Alire Sáenz: Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

Eredeti megjelenés éve: 2012

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633993255 · Fordította: Benedek Dorottya

Dante Quintana · Aristotle Mendoza (Ari) · Ernest Hemingway · Jaime Mendoza

vikcs P
Benjamin Alire Sáenz: Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában

Először is, imádom a borítót, csodaszép! Néha megálltam olvasás közben és megsimítottam a különböző motívumokat, vagy egyszerűen csak csodáltam az egészet.
A történet szerethető volt, egyszerű, hétköznapi, viszont annyira nem lettem odáig meg vissza érte. Nem tudom miért, de ez most nem jött át teljes egészében.
Az nagy igazság, hogy folyamatosan változunk, és ezáltal az érzéseink, a kapcsolataink is, hiszen ki ne vágyna olyan fantasztikus, hűséges, őszinte barátra, mint Ari vagy Dante?
És ki ne szeretne olyan törődő, mégis laza, és megértő, szerető szülőket mint amilyenek a fiúk kaptak?
A könyv elég gyorsan haladós a sok párbeszéd miatt, de ez nem zavaró, mert nagyon érthető, és még jól is esik az embernek, hogy nincs az a sok leírás.
Félre értés ne essék, nem arról van szó, hogy nem tetszett a könyv, mert tényleg egy nagyon szép történet, de ne várjatok tőle sokat, mert ez tényleg csak egy egyszerű könyvecske. Magába foglalja a szeretetet, a felnőtté válást, az emberi kapcsolatokat, az érzelmek fontosságát.

Naiva P
Benjamin Alire Sáenz: Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában

Nos, wow! Ez a könyv szerintem annyira szép volt. Könnyű volt olvasni, nehéz volt letenni. Ez a történet tele volt párbeszéddel, olyan gondolatokkal, kérdésekkel, amelyek minden fiatalban felmerülnek a felnőtté válás során. Ezen kívül volt valami kellemes, könnyed atmoszférája a történetnek. Kiváló történet útkeresésről, identitás felfedezésről.
Tetszett a 80’s évek hangulata a könyvnek. A történet 1987-ben játszódik. Aristotle (Ari) egy szimpatikus, de inkább befelé forduló mexikói származású fiú, aki egyáltalán nem a szavak embere. Nincsenek barátai. Nem is akar barátkozni. El van a maga világában. A texasi El Paso-ban él szüleivel. Az ő szemén keresztül olvasható a történet és igazán jó volt olvasni a gondolatait, naplóba való írásait. Egy nyáron összeismerkedik a szintén mexikói származású Dantéval, aki egy érzékeny lelkű, de sokkal nyitottabb természetű fiú spoiler Rögtön barátok lesznek, majd lelki társak. Idővel pedig kiderül, hogy lehet-e annál több. Szerencsére ebben a történetben fontos, hogy mindkét fiú szülei nagyon segítőkészek, támogatóak és képesek a feltétlen szeretetre. Ez fontos szerepet tölt be a történetben. Nagyon sok múlik a szülők hozzáállásán. Ellenkező esetben nem is tudom, hogy alakult volna a történet.. Ez mindenképpen pozitívum ennél a könyvnél. Sajnos annyi rosszat hallani a valóságban. Én inkább azt vettem észre, hogy sok YA/NA könyvre inkább az a jellemző, hogy a szülők azok, akik pokollá próbálják tenni a saját gyerekeik életét.
Szerettem volna valamivel több romantikus jelenetet, de csak a vége kárpótolt. Ettől függetlenül nagyon tetszett. Szerintem ez a könyv minden korosztály számára nyugodtan olvasható.

Szilvi00 P
Benjamin Alire Sáenz: Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában

Gyönyörű történet, a felnőtté válás fájdalmas útjáról.
A barátságról, a családról és a szerelemről.
Olyan könyv, ami örök nyomot hagyott bennem.

Szükségem volt ugyan pár fejezetre míg megbarátkoztam Ari melankóliájával, de aztán beszippantott a történet. Gyakran kényszerítettem magam, hogy lassabban olvassak. Főleg a párbeszédeknél próbáltam lassítani, mert bár elég rövidek, őszinték és jelentőséggel bírtak. Dante volt a szívem csücske, de a többiek szorosan követték őt a sorban. :D
Ilyen szülőket kívánok minden tinédzsernek. Nem azért, mert tökéletesek voltak. Nem. Hanem mert odafigyeltek gyerekeikre, gyakran elbeszélgettek a fiúkkal és teljes megértéssel elfogadták őket.
„Mindannyiunknak el kell viselnünk bizonyos dolgokat, Ari. Mindannyiunknak. Apád a háborúval küzd, és amit az tett vele. Neked meg ott van a felnőtté válás fájdalmas útja. Mert fájdalmas neked, ugye, Ari?"

Niitaa P
Benjamin Alire Sáenz: Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában

„A szüleim egymás kezét fogták. Eltűnődtem, vajon milyen lehet valakinek a kezét fogni. Gondolom, néha a világmindenség összes titkát meglelheted valaki másnak a kezében.”

A történet két fiatal fiúról szól, akik önmagukat keresik. Két átlagos srác, akik a pubertáskor kellős közepén vannak, a nagy változások időszakában. Mindketten maguknak valóak, egyiküknek sincsenek barátai, tehát így összepasszolnak, és össze is barátkoznak egy uszodában. Ők még éppen abban a korban éltek, mikor még a szülőket a gyerekek igenis tisztelték, ugyanakkor már megvoltak ezek az apró kis lázongások. Ők még nem naphosszat a tévé előtt ültek ,hanem kimentek játszani az utcára. Ez nagyon szimpatikus volt, megadta a kellő hangulatot.
(…)
Maga a könyv felépítése meglehetősen furcsa. A legtöbb fejezet egy oldalas, vagy még annál is kevesebb. Illetve két végletet láthatunk: vagy a több oldalon keresztüli tömör, fullasztó szöveg, vagy a rövid párbeszéd, mindennemű hozzászólás nélkül. Ez nagyon idegen volt számomra. A kettő keverékét szeretem, mikor szépen, arányosan eloszlik. Persze, ez a könyv ettől (is) egyedi, de ez inkább bosszantott. Bár a legjobban az verte ki a biztosítékot, hogy körülbelül a megszólalások fele duplikálva van. Ez a két srác olyan, mint a papagáj… mindent visszamondanak, megismételnek! Ez viszont Szörnyű! Szörnyű! Vagy nem? nem? De. De.

A teljes értékelés itt érhető el: http://niitaabell.blogspot.hu/2017/01/benjamin-alire-sa…

AniTiger MP
Benjamin Alire Sáenz: Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában

„- Szörnyűbb dolgok is vannak a világban, mint hogy egy fiú a fiúkkal szeret csókolózni.”

Zavart a rengeteg picsogás a könyv elején, beletelt egy kis időbe, míg megszerettem Arit, de jó élménynek tartom a könyvet. Elgondolkodtató, mély mondanivalójú és nagyon cuki sztori, aminek két imádnivaló srác a főszereplője! A háborús és a börtönös részeket nyomasztónak találtam ugyan, de a fiúk beszélgetései, a könyv humora, az egymásra találásuk nagyon felhozta nálam a regényt.

Jó olyan fiatalokról olvasni, akiknek ennyire csodás a kapcsolatuk a szüleikkel, akik egyébként elfogadóak és segítőkészek, ha a gyermekeikről van szó.
Imádom az ilyen történeteket!

Rajongás és egyéb titkok

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633993255 · Fordította: Benedek Dorottya
Tóth_Orsolya_3 P
Benjamin Alire Sáenz: Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában

„Egész idő alatt végig a világmindenség titkait kutattam, a saját testem és szívem titkait. A válasz mindvégig ott volt az orrom előtt…”

Magával ragadott és nem engedett el. Annyi csodaszép gondolat, annyi felemelő érzés, annyi szerethető szereplő. Mosolyogsz és közben pityeregsz. Felejthetetlen élmény! ❤

loveQhuay P
Benjamin Alire Sáenz: Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában

Tökéletesen fájdalmasan gyönyörű történet volt.

Fájt, és sokáig nem tudtam eldönteni, hogy ez jó fájás vagy rossz. És egészen az utolsó lapig kellett várnom rá, hogy eldöntsem.

Erre tényleg nincs jobb szavam, mint a gyönyörű. Mert az volt Ari és Dante, és a kapcsolatuk is. Dante a határozott kedvencem kettejük közül, de Ari nélkül nem is lenne az igazi. Tetszett minden ami történt, és hogy a szemünk láttára lett felnőtt ebből a két srácból. Tetszett a szülők jelenléte és a kapcsolatuk is. És tetszett Ari személyisége is. Meg a levelek amiket Dante írt Ari-nak, meg hogy Dante mennyire nyílt és egyenes személyiség volt végig. Imádtam amikor sírtak, de a legjobban a vége tetszett!

Ez egy kis csoda volt. És könyörgöm, hol a folytatás?!

molly_
Benjamin Alire Sáenz: Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában

Ez a történet ráébresztett arra, hogy nekem valószínűleg soha nem lesz olyan barátom, mint Ari vagy Dante.
Soha.
Sad story.
Amúgy meg imádtam!
Bővebben: http://seholsetalallak.blogspot.hu/2016/04/benjamin-ali…

Annie_Cresta
Benjamin Alire Sáenz: Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában

Szerelmes vagyok ebbe a könyvbe. Oda meg vissza vagyok érte, mostanában nem volt szerencsém ilyen aranyos könyvhöz. A szereplők nagyon kedvelhetőek, Dante nagyon édes, Arival pedig tudtamn azonosulni. Az ő barátságuk olyan egyszerű, mégis olyan szép. A vége, emberek, A VÉGE! Ennél tökéletesebb lezárást el sem tudnék képzelni, imádtam, minimum tízszer elolvastam az utolsó fejezetet. Ahj.:( A valóságban egyébként napok óta durva fangörcsöm van a könyv miatt:D Olvassátok el és megértitek, hogy miért szeretem annyira. Én legszívesebben máris kezdeném újra.

Levandra P
Benjamin Alire Sáenz: Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában

Végre találkoztam a két új legjobb barátommal. Még szerencse, hogy a véletlenre bíztam. Ők is így találkoztak egy nap az uszodában. Színpatikus két kis fickó, tele titkokkal, akiket csak úgy tudsz megfejteni, úgy tudsz közel kerülni hozzájuk, hogy beszélteted őket. Magukról, a világról, az élet dolgairól, a múltról és arról, hogy mit kezdjenek magukkal. Könnyű volt megszeretni őket, még akkor is, ha kissé unalmas az életük, hogy semmi különös nem történik velük, hogy élik a hétköznapi srácok életét. Mégis egészen másak, tele mély érzésekkel, és ami a legfontosabb: gondolkodnak.
Tovább: http://konyvvadaszok.blogspot.hu/2016/09/benjamin-alire…

Tímea_Danics

Úgy gondoltam, jó dolog lehet levegőnek lenni.
Egyszerre lehetek valami és semmi. Szükséges és láthatatlan. Mindenkinek szüksége lenne rám, de senki se látna.

shadowhunter1975 P

A világmindenség újabb titka: a fájdalom néha olyan, mint egy vihar, ami a semmiből bukkan fel. A legtisztább nyári reggel is végződhet égszakadással. Végződhet villámlással és mennydörgéssel.

279. oldal, Ne feledd az esőt! - Hat (Könyvmolyképző, 2015)

NaNa_88 P

Voreena

Egyik nyári éjjelen úgy aludtam el, hogy abban reménykedtem, a világ más lesz, mire felébredek.

Voreena

Életem alapvető problémája az volt, hogy az tulajdonképpen valaki másnak az elképzelésein alapult.

shadowhunter1975 P

Néha az a legjobb, ha az igazat mondod. A többiek nem fognak hinni neked. És azután békén hagynak.

174. oldal, Papírra vetett betűk - Egy (Könyvmolyképző, 2015)

shadowhunter1975 P

És szerettem aput is az óvatos fogalmazásáért. Megértettem, hogy apu óvatos ember.
Az emberekkel és a szavakkal óvatosan bánni ritka, gyönyörű dolog.

345. oldal, A világmindenség összes titka - Kilenc (Könyvmolyképző, 2015)

vikcs P

Megkínált a kólájából.
– Nem szeretem – felültem.
– Ez fura.
– Miért?
– A kólát mindenki szereti.
– Én nem.
– Akkor mit szeretsz?
– A kávét és a teát.
– Ez fura.

Kapcsolódó szócikkek: Aristotle Mendoza (Ari) · Dante Quintana
Dancsi97

– Nem beszél.
– Néha, amikor az emberek beszélnek, nem mindig az igazat mondják.