Menon ​Club 4 csillagozás

A Teleki-merénylet

NEM AZ AZ ÉRDEKES,
HOGYAN TÖRTÉNT –
HANEM AZ, HOGY MIÉRT

Benedikty Béla örvénylő történelmi regényt írt a világot mozgató láthatatlan erőkről, az államok kiszolgáltatottságáról, az államférfiak végzetéről és a civilizációnkat irányító titkos gondolatról.
Magyarország, 1941. A Trianon revízióját szem előtt tartó „vonakodó szövetséges" és a jugoszlávok „örök barátja" pengeélen táncolva próbál kívül maradni az Európát feldúló háborúból. Hiába, az ország miniszterelnöke, Teleki Pál öngyilkosságot követ el.
De valóban öngyilkosság volt? És ha nem, ki állhatott a talán nem is igazán váratlan merénylet mögött? Kiváló hírszerzők (a titokzatos Menon Club tagjai) Európában és a Közel-Keleten nyomozva próbálták elhárítani a magyar állam vezetőit fenyegető veszélyt, miközben fényt derítettek a kontinens sorsát a háttérből irányító pénzemberek európai és közel-keleti terveire is.

Athenaeum, Budapest, 2014
Athenaeum, Budapest, 2014

Benedikty Béla: Menon Club A Teleki-merénylet

Érdekes elméletek ütköztetése, ami még akár igaz is lehet. Olvasmányos politikai krimi, vagy a valóság?

Hiranneth>!

Benedikty Béla: Menon Club A Teleki-merénylet

Az év első olvasmánya, és elég magasra tette a mércét. Az a tipikus, csak még pár oldalt elolvasok, és végül fél2-ig az ágyamon csücsültem, hogy megtudjam mi is lesz a vége, és mi a mozgatóereje mindennek.
Örvénylő, magával ragadó történet, rengeteg szállal, még több kérdéssel. Kérdésekkel, amiket az író vet fel, és kérdésekkel, amik az olvasókban merülnek fel.

bgea>!

Benedikty Béla: Menon Club A Teleki-merénylet

Nagy erőfeszítéssel vergődtem el „Ennek a gyalázatos, emberhez méltatlan történetnek” (672. old) a végére. Kötve hiszem, hogy maga a szerző érti: ki, hol, mit és miért. Óriási a konspiráció, a bennfentesség. A profizmus azonban látszat. Követhetetlen és érthetetlen, túlbonyolított részek teszik ki a szöveg kétharmadát. Helyenként azonban megkapóan mély és emberi is tud lenni, ahol az olvasó fellélegzik, reménykedik, talán innentől más lesz. De nem. Mert ez egy „gyalázatos, emberhez méltatlan történet”. Nagy kár érte, mert a kifinomult stílus, a sajátos humor, a minden apró részletet plasztikusan és gazdagon megjelenítő leírások, a filozofikus gondolatok és a világot mozgató erők minőségéről való tudás ígéretes szerzőre vall.

robinson P>!

A török elnök arra hívta fel az angol titkosszolgálat figyelmét, hogy német és magyar összeesküvők merényletre készülnek Teleki Pál magyar miniszterelnök ellen.

robinson P>!

A „Menon Club” felirat fölött a bal sarokban egy dátum volt olvasható: 1940. május 24. A felirat alatt az OSS, az amerikai titkosszolgálat emblémája.

robinson P>!

Erwin Degenfeld tizenegy éve volt tagja a Menon Clubnak. Ő sem tudta, ki a Club alapítója, és nem ismert mindenkit a tagok közül, de egyvalamire megesküdött volna.