George ​Harrison 1943–2001 2 csillagozás

A Beatles-gitáros emlékére
Benedek Szabolcs: George Harrison 1943–2001

2001. november 29-én a világ ismét szegényebb lett egy csodával. A Beatlesből elment a nevető harmadik, a legkisebb fiú: George Harrison. E könyvvel őrá emlékezünk.

Dekameron, 2001
148 oldal

Bazil P
Benedek Szabolcs: George Harrison 1943–2001

Benedek Szabolcs: George Harrison 1943–2001 A Beatles-gitáros emlékére

Tegnap (november 29-én) volt 15 éve, hogy George Harrison követte Lennont, és azóta már csak ketten vannak közöttünk a Mesés Négyesből.
Ez a kis könyvecske akkor jelent meg, és bár mind a mai napig az egyetlen magyar nyelven megjelent könyv a Beatles-gitárosról, de azért eléggé összecsapottnak, elnagyoltnak tűnik. Biztos sietősen lett összeállítva, ez meg is látszik a rengeteg nyomdahibán, a következetesen következetlen mondatokon, fogalmazási bakikon.
Olvasás közben kétszer meghallgattam egy dupla lemezes Greatest Hits válogatást George Harrisontól, és már végére is értem a könyvnek, 150 oldal az egész, abból is 50 oldal diszkográfia. Mindenesetre George melankolikus, befelé forduló dalai, jellegzetes, elnyújtott slidegitár-hangzása kellemes aláfestő muzsika volt az emlékezéshez.