59. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
67. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

Világszép ​nádszál kisasszony 255 csillagozás

Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony

Fekete-tengernek a hetvenhetedik szigetjében vagyon három nádszál, a középsőben van a világszép királykisasszony, a két szélsőben a két szobaleánya. De ezen a a szigeten olyan nagy sötétség van, hogy a kardodat felakaszthatod rája. Aztán ha odatalálsz is, egy vén boszorkány őrzi a házat…" Ezt a világszép királykisasszonyt szerzi meg a királyfi, azt a királyfi, aki a Óperenciás-tengeren is túl, de még az Üveghegyen is egy sánta arasszal túl élt hajdanában, amikor az öreganyám öreganyja sem élt már.
Benedek Elek első között gyűjtögette és dolgozta fel a magyar mesekincs színe-javát, olyan meséket, amelyek a nép életerejéről, találélkonyságáról, humoráról, meleg szívéről tesznek tanúságot, és örökbecsű darabjai a magyar kultúrának.

Móra, Budapest, 2017
308 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634156710 · Illusztrálta: K. Lukáts Kató
Móra, Budapest, 2014
308 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631195729 · Illusztrálta: K. Lukáts Kató

Szimirza P>!
Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony

Benedek Elek örök kedvencem marad, ez a könyv meg egyik legkedvesebb mesekönyv számomra.

spoiler>!
Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony

Jutalomkönyvként kaptam a harmadik osztály végén. A vakáció első reggelén az ágyban fekve, korgó gyomorral olvastam el, az elejétől a végéig. Nagyon szerettem.

Cherrytree P>!
Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony

Az első mesekönyvek között volt, amit olvastam, sokszor és alaposan, minden egyes történetet, és imádtam!!! :) Még most is….
A sorban utána következő kedvenc gyűjtemény A vitéz szabólegény volt.

engs P>!
Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony

1958-as kiadású könyv.A legkedvesebb könyveim közül való, nagymama olvasott fel belőle esténként ezért különösen kedves emlékeim füzödnek hozzá.Persze a mesék is szépek és érdekesek,ajánlom minden szülönek,hogy ismertesse meg gyermekével.

DreamerGirl>!
Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony

Szerintem nagyon de nagyon jóóóó könyv!!! Van benne egy csomó varázslény. Talán ezért is tetszik annyira! Érdemes elolvasni!!! :)))))

danaida>!
Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony

Az egyik kedvenc Benedek Elek mesekönyvem, nagyon boldog voltam, amikor anyutól megkaptam (és persze nagyon gondosan forgattam, mert úgy éreztem, egy világszép nádszálkisasszonyra különösen vigyázni kell). Sajnos anyu nagyon kevésszer olvasott fel nekem meséket, így ezt is egyedül abszolváltam. De ha majd egyszer lesz egy gyerek, akkor annak én már tuti felolvasok többek között ebből is.. Addig meg lassan kipróbálom az unokahúgomon :)

PuPilla>!
Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony

Lámcsak, ez sincs olvasottnak jelölve. Pedig sokat forgattam. Elbűvölt a címe, és én is nádszálkisasszony akartam lenni. De hiába, anya megmaradt annál, hogy „hercegnőnek” hívjon :D…

Boglárka_Madar P>!

Bú volt éjjelük, bú volt nappaluk. Megpróbáltak mindent, semmihez sem volt szerencséjük. Hej! mert a szegény embernek szegény a szerencséje is.

A mindent járó malmocska

Vizsla>!

Volt, ami volt eddig, de ami ezután következett, az volt a valami.

Hamupípőke Királyfi

Vizsla>!

De ezen a szigeten olyan nagy sötétség van, hogy a kardodat felakaszthatod raja.

Világszép Nádszál Kisasszony

Boglárka_Madar P>!

Az apja eleget kínlódott, bajlódott Palkóval, de hiába, észt nem verhetett a fejébe. Sokat búsult a szegény ember, hogy mi lesz a fiával, ha ő meghal, s addig búsult, tűnődött ezen, hogy egyszer csakugyan meghalt, s Palkóra nem hagyott egyebet egy szamárnál.

Kolontos Palkó

mazsolafa>!

Felszalad a királyfi a pincéből nagy örömmel, maga visz le neki szénát, zabot. De a táltos megrázta a fejét:
– Nem ezzel élek én, királyfi, hozz nekem mindennap tíz ropogósra sült cipót, és egy hordó tokaji bort. Akkor aztán még a csillagot is lerúgom az égről.

Kapcsolódó szócikkek: Tokaji (bor)
Boglárka_Madar P>!

Itt megint nagy lakodalmat csaptak, de milyen nagyot! Magam is ott voltam, egy cinegelábat kaptam, s -halljatok csudát!- mégis éhen maradtam.

Vilászép Sárkány Rózsa

Vizsla>!

Elkezdett neki hízelegni, még az arcát is cirókálta-marókálta […]

Három nemeslegény