Piros ​mesekönyv 8 csillagozás

Benedek Elek: Piros mesekönyv Benedek Elek: Piros mesekönyv Benedek Elek: Piros mesekönyv Benedek Elek: Piros mesekönyv

E kötetben a világirodalom legszebb meséiből nyújt válogatást Benedek Elek, aki lefordította és átdolgozta e csodás történeteket, és szép magyar nyelven teszi közzé 19 és 22 csodás, fordulatos, elbűvölő meséjét, a magyar gyermekek okulására. A színes hangulatos illusztrációk híven tükrözik vissza a mesék hangulatát. Néhány cím a kötetből: Szigurd királyfi (izlandi); A varázsló ajándéka (finn); Hüvelyk Tamás (angol); A szépségért meg kell szenvedni (szicíliai); A négy évszak (japán); A sárga madár (svéd) mese.

Scolar, Budapest, 2015
230 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632445908 · Illusztrálta: Kapala Györgyi
Ciceró, Budapest, 1999
188 oldal · ISBN: 9635392257 · Illusztrálta: Méray-Horváth Ilona

Habók P
Benedek Elek: Piros mesekönyv

Ezek nem magyar mesék, Elek apó a világ mesekincseiből válogatott (és olykor meglehetősen átírta őket, a japán kislányokat például Laurának és Klárikának hívják…), de tény, hogy a legszebbek közül hozott néhányat. Némelyiket (Mérthöl – izlandi, A sárga madár – svéd mese), nem ismertem, másokat egy kicsit másképp, mint pl. a Négy évszak c. japán mesét Tizenkét hónap címmel. De ez mindegy is, most is jó volt meséket olvasni.

Habók P

Réges-régen, abban az időben, amikor még a farkasok egy akolban laktak a bárányokkal, s a juhászok egy asztalnál ettek a királyokkal, élt egy kis faluban egy igen-igen öreg ember.

A kis vadrózsa

LaBelle

– Leányom, leányom, hát te mit gondoltál? Mindig csak bent ülsz a szobában. S jönnek érted királyfiak, hercegek, s egyiknek se akarsz felesége lenni. Mit gondoltál?
De a leány folyton csak azt mondotta:
– Nem gondoltam én semmit, édesanyám, csak itt maradok szépen a palotában, kötök, hímezek, varrok, s nem megyek én férjhez.

58. oldal, A galamb (Kriterion, 1972)