Nagy ​mesekönyv 4. (Nagy mesekönyv 4.) 9 csillagozás

Benedek Elek: Nagy mesekönyv 4.

Benedek ​Elek volt Jókai Mór mellett a századforduló legolvasottabb írója, a magyar mese- és mondavilág koronázatlan királya. Félelmesen éles tollú újságíró, lapszerkesztő, megvesztegethetetlen, harcos képviselő, a kisemberek minden ügyes-bajos dolgainak tudója. írásait örök értékűvé mégis a meséi tették. Történeteiből generációk tanultak emberséget, magyarságot, erkölcsöt és hitet arról, hogy a jó mindig győzedelmeskedik a rossz felett, a becsület biztosan legyőzi a becstelenséget.
A „Mesél az Esély" sorozatban a magyar mesevilágot – ezer év meseköltését – feldolgozó, immáron a negyedik, szemet gyönyörködtető, szívet melengető kötet jelenik meg. A négy könyv, a készülő 5. zárókötettel 1500 kézzel festett oldalon őrzi "Elek apó" – ahogy nagyapáink becézték – gyöngysorként egymásba kapcsolódó meséinek gyűjteményét, ami önmagában is egyedülálló a magyar könyvkiadás történetében. (tovább)

Heted7világ, Budapest, 2002
Esély, Budapest, 2000

Morn>!
Benedek Elek: Nagy mesekönyv 4.

A grafika ebben a kötetben is ingadozó minőségű nekem, de azért ez a mesekönyv is hozza a megszokott színvonalat. A Hamupipőke mese ezen verziója teljesen új volt nekem, kellemes meglepetés volt.

Esély, Budapest, 2000
Aemitta>!
Benedek Elek: Nagy mesekönyv 4.

Gyerekkoromban minden mennyiségben jöhettek a Benedek Elek-mesék.

Nagy mesekönyv sorozat · Összehasonlítás