A ​tűzmadár (Magyar mese- és mondavilág 3.) 14 csillagozás

Benedek Elek: Magyar mese- és mondavilág 3. – A tűzmadár Benedek Elek: Magyar mese- és mondavilág 3. – A tűzmadár Benedek Elek: Magyar mese- és mondavilág 3. – A tűzmadár Benedek Elek: Magyar mese- és mondavilág 3. – A tűzmadár

„Nagy ​lelki örömmel hallom, hogy könyvem a családos házak kedves barátja s az iskolai oktatásnak segítőtársa lett: hogy nagyok és kicsinyek gyönyörűséggel és haszonnal olvassák. A magyar népé ezért az érdem elsősorban. Az ő lelkének kincsei ezek a mesék. Én csupán a nép mesemondó fia vagyok” – írta kilencven évvel ezelőtt Benedek Elek, a kisbaconi székely mesemondó, író, a Cimbora gyerekújság szerkesztője. És álma valóra vált. Meséit azóta is szeretik felnőttek és gyerekek, falun és városban, élnek a könyvekben, és még ma is terjednek élőszó útján.
Vajon ki ne emlékeznék a régiek közül A csodaszarvas mondájára vagy a kisfiúra, aki megtalálta az Isten kardját, és ezzel új erőt öntött a hunok lelkébe, a csetlő-botló Szent Péterre és a kedélyesen igazságtevő Krisztusra, aki Szent Péterrel járja a világot ; és melyik gyerek ne andalodna el a második kötetet bevezető Fekete Kisasszonyon, aki megszabadulván az átoktól, megint gyönyörű!
A harmadik kötet A tűzmadárról szóló… (tovább)

Móra / Téka, Budapest, 1989
512 oldal · ISBN: 9637357564 · Illusztrálta: Reich Károly
Athenaeum, Budapest, 1926
482 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Széchy Gyula

Amrita I>!

Egyszer csak a feje fölött megszólal valaki:
– Éhes vagy-e?
– Éhes bizony.
– Hát gyere fel hozzám!
S abban a pillanatban leereszkedett egy seprőnyél.
– Fogóddz bele!
Péter belefogódzik a seprőnyélbe, s a vén boszorkány annál fogvást felrántotta egy rengeteg nagy szobába.

Magyar mese- és mondavilág sorozat · Összehasonlítás