Gyémánt ​mesekönyv 8 csillagozás

Benedek Elek legszebb meséi
Benedek Elek: Gyémánt mesekönyv

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Tagok ajánlása: 4 éves kortól

Scolar, Budapest, 2019
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635090136 · Illusztrálta: Horváth Ildi

SzTEtti>!

Benedek Elek: Gyémánt mesekönyv Benedek Elek legszebb meséi

Ó, csodaszépek az illusztrációk! 1-1 teljes oldal van benne, a lányom többet szeretett volna, így neki nem lett a kedvence. :D Nekem sem egyébként, mert így felnőtt fejjel Benedek Elek meséi sem olyanok, mint amire gyerekkoromból emlékszem. Vagy lehet, átköltötték nekünk, mert amúgy néhol olyan durva! Meg sokszor nyers, sok az ismétlődés benne. Volt, hogy egymás után 3 mese is azzal kezdődött, hogy „élt egy szegény ember, akinek volt x fia”.

Vörös_Brigitta>!

Benedek Elek: Gyémánt mesekönyv Benedek Elek legszebb meséi

A hét éves fiamnak népmesés korszaka van, már olvastuk a 100 magyar népmesét (tévés verzióból kiadott gyűjtemény), illetve folyamatban van az Illyés Gyula féle 77 magyar népmese olvasása.
Ezt a könyvet karácsonyra szerettem volna neki, de ők itthon voltak, én meg nem, amikor megjött a csomag, így mostanra el is olvastam neki és a 4 évesnek esti mesének.
Szép ez a könyv, az illusztrációk aranyosak és a mesék is kellemesek. A nyelvezet érthető, igaz vannak benne régies szavak, de ez egy népmesénél elkerülhetetlen, már csak a hangulat miatt is.
Két apró zavaró dolgot jegyeznék meg: Az első mesében a láncmesénél az ismétlődést nem írták le az egyik szereplőnél, hanem azt írták, hogy stb. Biztos a hely és a tördelés miatt oldották meg így, de nem szép, na.
A másik furcsaság az utolsó történet: olyan érzésünk volt a fiúkkal, hogy az eleje lemaradt a történetnek. Kapkodtuk a fejünket, hogy ki kicsoda, és mi történhetett.
+ Utánanéztem közben, a MEK-ben fenn van a többi rész is az utolsó meséhez, több részből álló mesefolyam vége ez a történet.
Ez pedig a könyv fizikailag:
A részek pedig:
Mirkó király és a bűbájos
A nagy Bűbájos
Tündérországban
Szikra
Az öreg meg az ifjú csudafa
A föld szelleme
Csengővisszhang
Vége jó, minden jó

imma P>!

Benedek Elek: Gyémánt mesekönyv Benedek Elek legszebb meséi

Az öt éves lányom nem volt valami nagyon elégedett a vétellel, nehezményezte, hogy már minden mesét ismer belőle. Na ez a baj a leghíresebb magyar mesemondó leghíresebb meséivel. Egyébként semmi, leszámítva az utolsót: Vége jó, minden jó… mi a vihar volt ez? Arra tippelnék, hogy egy népmesei ihletésű műmeseregény utolsó fejezete, de biztosat nem lehet róla tudni, mert nem írnak a mesékről semmit.
Az illusztrációk hol nagyon szépek, hol csúnyák, olykor figyelmen kívül hagyva a szöveget (szőke helyett barna hajú stb.).
Szóval nem ez lesz a kedvenc mesekönyvünk.

Yuki12 P>!

Benedek Elek: Gyémánt mesekönyv Benedek Elek legszebb meséi

Nagyon jó érzés volt újra elolvasni a már jól ismert meséket :)