Firtos ​és Tartod 1 csillagozás

Benedek Elek: Firtos és Tartod

A magyar irodalom Nagy Mesemondója, Benedek Elek meséi a legkisebbek számára nyújtanak várhatóan felejthetetlen élményeket. A magyar ifjúsági irodalom egyik legnevesebb, de idehaza kissé elfelejtett alkotójának életműve most teljes egészében elérhető lesz, kéthetente kínálva valódi és hiteles, a székely néplélekben gyökerező tündérvilágot az esti mesék hallgatóinak és olvasóinak egyaránt.

Duna Könyvklub, Budapest, 2013
90 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633540442 · Illusztrálta: Nagy Orsolya

Cs_N_Kinga >!
Benedek Elek: Firtos és Tartod

Hát meg kell mondjam egy Benedek Elek könyvtől, sokkal de sokkal többet vártam. A legnagyobb örömöm/bánatom az volt, hogy a harmadik mese szerepel a 77 magyar népmesében, bár meg van változtatva elég sok minden benne. Gyerekként azt a mesét nagyon sokszor olvastam és bár rám tört a nosztalgia idegesítettek a változtatások. Így meg is keserítette a további olvasásokat. Lehet aki nem ismeri, vagy nem olvasta annyit, stb. annak ez nem tűnik fel és nagyon megszereti a történeteket, nekem ez most nem sikerült. A három csillagot azért kapja mert mégsem nekem íródott ez már, ennél jobban nem akartam lehúzni, de sokkal jobb könyveket is lehet találni hasonló témakörben.