Az ​aranyszőrű bárány 6 csillagozás

Benedek Elek: Az aranyszőrű bárány Benedek Elek: Az aranyszőrű bárány Benedek Elek: Az aranyszőrű bárány

A magyar irodalom Nagy Mesemondója, Benedek Elek meséi a legkisebbek számára nyújtanak várhatóan felejthetetlen élményeket. A magyar ifjúsági irodalom egyik legnevesebb, de idehaza kissé elfelejtett alkotójának életműve most teljes egészében elérhető lesz, kéthetente kínálva valódi és hiteles, a székely néplélekben gyökerező tündérvilágot az esti mesék hallgatóinak és olvasóinak egyaránt. A kötet meséi: ● AZ ARANYSZŐRŰ BÁRÁNY ● A BÉKA ● FEKETEORSZÁG ● A VASORRÚ BÁBA ● AZ ACÉLGYŰRŰ ● A KIRÁLY NYULAI ● HAMMAS JUTKA ● A SZEGÉNY EMBER HEGEDŰJE ● AZ ARANYKÖLES ● A KICSI BOJTÁR

Pannon-Literatúra, Kisújszállás, 2016
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632518404 · Illusztrálta: Vida Kata
Duna International, Budapest, 2012
90 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633540336 · Illusztrálta: Nagy Orsolya
MTI Foto, Budapest, 1990
24 oldal · ISBN: 9637262857 · Illusztrálta: Foky Ottóné

Alíz_Simon
Benedek Elek: Az aranyszőrű bárány

Tündéri vendégeink voltak ma (egy kolléganőm és az unokái) és én nyertem meg a délutáni alvás előtti mesélést, ami igencsak jól esett! Egy Benedek Elek mesekönyv volt náluk a kocsiban, aminek örültem, mert olyan rég volt már valami hasonló a kezemben:))

Luna_Dephensis
Benedek Elek: Az aranyszőrű bárány

Székely – magyar rovás változatában olvastam újra a már jól ismert mesét. Nem csak gyakorlásnak jó, de még így felnőttként is jól szórakoztam rajta. A maga nemében még mindig nagyszerű :)

Melia
Benedek Elek: Az aranyszőrű bárány

Szerintem nincs olyan ember, aki ne ismerné ezt a mesét =) Viszont az illusztrációk nagyon tetszettek. Azt hiszem megtanulok ilyen bárányt is rajzolni =)