Az ​aranyalmafa 45 csillagozás

Külföldi mesék
Benedek Elek: Az aranyalmafa Benedek Elek: Az aranyalmafa Benedek Elek: Az aranyalmafa Benedek Elek: Az aranyalmafa Benedek Elek: Az aranyalmafa Benedek Elek: Az aranyalmafa

Az aranyalmafa Benedek Elek külföldi népmese-feldolgozásainak gyűjteménye. A tartalmas kötet tizennyolc nemzet népmesekincséből ad ízelítőt. Valamennyi mese megőrizte sajátos népi jellegét, de Benedek Elek ízes magyar nyelve mégis közel hozza a mi fiatal olvasóinkhoz.

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Móra, Budapest, 2013
202 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631194562 · Illusztrálta: Szecskó Tamás
Pallas Antikvárium, Gyöngyös, 2004
Móra, Budapest - Dabas, 1982
240 oldal · ISBN: 9631129578 · Illusztrálta: Szecskó Tamás

Felixa P>!

Benedek Elek: Az aranyalmafa Külföldi mesék

Néhány ismerős volt közülük, amiket anno gyermekfejjel hallgattam esti meseként, vagy éppen kisiskolásként a napköziben.

Sister>!

Benedek Elek: Az aranyalmafa Külföldi mesék

Elek bácsi még mindig fantasztikus! Nagyon kedvemre való volt ez a mesekötet, tele jobbnál jobb történettel, királylányokkal, daliás hercegekkel, furfangos emberekkel, emberevő sárkányokkal, óriásokkal – szóval mindenféle olyan szereplővel, ami a mesét jó mesévé teszi. Hiába volt benne olyan, amit már más könyvekből ismertem, ugyanolyan öröm volt elmerülni bennük és felfedezni az újakat. Még mindig nagy kedvencem a Kőkastély c. mese. :)

Ha visszavágyom a gyerekkoromba, csak elő kell vennem az Elek bácsi gyűjtötte meséket és újra felidézhetem az emlékeimet.

Morn>!

Benedek Elek: Az aranyalmafa Külföldi mesék

Ez nagyon-nagyon jó volt! Nem is számítottam rá, hogy ez ilyen külföldi mesegyűjtemény lesz, így pozitívan csalódtam. Nagyon jólesett olvasni, más tájak, más népek meséibe belekóstolni, amik sokszor nem is különböztek annyira a mieinktől. Az izlandiaknál lepődtem meg, hogy a mostohaanya nem is volt igazán mostoha, hanem nagyon is szeretett volt.
Érdemes elkalandozni mások meséinek világába is, így elhatároztam, hogy ha tehetem, tovább folytatom majd ezt az utazást. :)

Móra, Budapest, 1978
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631110893 · Illusztrálta: Szecskó Tamás
Sakura>!

Benedek Elek: Az aranyalmafa Külföldi mesék

Rendszeresen elővett mesekönyv az oviban elalvás előtt. A gyerekek imádják. Érdekes, hogy ezek külföldi mesék, de nem érezni rajtuk, akár magyar mesék is lehetnének.

Benedek Elek: Az aranyalmafa Külföldi mesék

Ezeken a meséken nőttem. Anyu mindig ebből mesélt nekem, egész kicsi koromtól, pedig volt ezer más, színes, képes mesekönyvem. Mégis ezt szerettem a legjobban, a hosszú-hosszú, csupaszöveg meséket. Most, felnőttebb fejjel újraolvasva örömmel tapasztaltam, hogy a valamikori kedvenc meséim még mindig kedvencek. Ezek pedig A fekete bika, Porkó királyfi és Ámor és Pszükhé. Ennél vidámabb mesék is vannak a könyvben, szerintem ezek nem tipikusan olyan történetek, amik egy pici gyereket megfognak. Engem mégis. Most már látom, hogy mindháromnak ugyanaz az alaptörténete, és mindegyik sötét, szomorú, a boldog vég ellenére is. Hangulatukat talán a Porkó királyfi utolsó mondata fejezi ki legjobban: „Bezzeg hogy mind megvigasztalódtak, boldogok voltak, csak mi ülünk itt magunkban árván, szomorúan…”

AnitaZoé P>!

Benedek Elek: Az aranyalmafa Külföldi mesék

Anyukám könyve, még kislány korában kapta. A kedvenc meséit sokszor elolvasta. A 2015-ös Reading Challange „Anyukád kedvenc könyve” ponthoz olvastam el elejétől a végéig, és volt benne olyan mese, ami tetszett, de olyan is, ami kevésbé. Azért jó volt egy kicsit elmerülni a mesevilágban.

Picichef>!

Benedek Elek: Az aranyalmafa Külföldi mesék

Ohh jajj a mesék :) Olyan kis varázslatos, izgalmas és mindig más világba tudnak elkalauzolni minket :) Volt lehetőségem a szabadságom alatt kicsit olvasgatni és amikor egy mesekönyvre találtam felkaptam és leültem a nappaliban a kanapéra és felolvasást tartottam :) Vicces volt a többieknek a random bevágódásom ;)

Lahara IP>!

Benedek Elek: Az aranyalmafa Külföldi mesék

Sok hasonlóság van a más népek és magyar népmesék közt. Ez afféle utólag beszerzett kötet, még nem ismerem olyan jól.

Habók P>!

Benedek Elek: Az aranyalmafa Külföldi mesék

Nem sokban különböznek a mi meséinktől. Aki szereti a magyar meséket, ezeket is élvezni fogja.

Sonnenschein>!

Benedek Elek: Az aranyalmafa Külföldi mesék

Érdekes felnőttfejjel újra mesét olvasni.
Tele van 18-as karikás jelenetekkel, rosszindulattal, a másik megalázásával.
Oké, az élet sem habostorta, de ….
Izgalmas volt sok-sok nemzet meséit olvasni.
Vegyesek a érzelmeim most.

Manni>!

– Egy alkalmat se mulassz el soha, hogy jót tégy valakivel!

Bella-Flór hercegnő (spanyol mese)

Manni>!

– Ugyan, édes fiam, mi bántja a szívedet, hogy olyan vagy, mint a háromnapos esős idő?

A kis Vadrózsa (román mese)

Manni>!

Ha az ember sok szépet, jót hallott valakiről, rendesen csalódik, mikor meglátja.

Ámisz és Ámil

Manni>!

Hej, gondolhatjátok, mekkora volt otthon az öröm, amikor a király s a királyné meglátta az édes fiát s annak gyönyörű szép feleségét! Egyszeribe nagy vendégséget csaptak. Bezzeg hogy mind megvigasztalódtak, boldogok voltak, csak mi ülünk itt magunkban árván, szomorúan…

Porkó királyfi (szicíliai mese)