A ​táltos kecske 11 csillagozás

Benedek Elek: A táltos kecske Benedek Elek: A táltos kecske Benedek Elek: A táltos kecske Benedek Elek: A táltos kecske

A magyar irodalom Nagy Mesemondója, Benedek Elek meséi a legkisebbek számára nyújtanak várhatóan felejthetetlen élményeket. A magyar ifjúsági irodalom egyik legnevesebb, de idehaza kissé elfelejtett alkotójának életműve most teljes egészében elérhető lesz, kéthetente kínálva valódi és hiteles, a székely néplélekben gyökerező tündérvilágot az esti mesék hallgatóinak és olvasóinak egyaránt.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Minden gyermek könyve · Benedek Elek meséi Duna International

92 oldal · ISBN: 9789633540343 · Illusztrálta: Porpáczy Zoltán
Noran, 2007
312 oldal · ISBN: 9789637416392 · Illusztrálta: Kálmán Anna
Ion Creangă, Bukarest, 1978
184 oldal · keménytáblás

Gelso>!
Benedek Elek: A táltos kecske

Népmesékből azt hiszem, sosem nőhet ki az ember…ehhez felnőttként csak annyit jó hozzátenni, hogy egyrészt nagyon jó volt visszajutni mesemondás közben a gyerekkori mesélés hangulatába, és egyúttal nagyon jó volt abból a mesekönyvből mesélni a gyerekeimnek, amiből nekem is mesélt a nagyapám…
a mesék jó része tetszett, de az állatos történeteket nem sikerült megkedvelnem…
A könyv egyik érdekessége, hogy valahogyan hozzájuk került: ők egy kis faluban laktak, Gy. közelében.
Könyvünk belsejébe bele van írva, hogy „F. S., Gy., Laktanya Páncélos utca”.
A másik érdekesség, hogy 13 éve építkeztünk ebben a városban (Gy) építkeztünk, és ez a P. utca itt van a mi utcánk = a L.u. tőszomszédságában…

dianna76 P>!
Benedek Elek: A táltos kecske

Régóta olvasatlanul állt ez a népmese gyűjtemény a polcon. Benedek Elek meséin nőttem fel. Több kötetét is őrzi szüleimnél a gyermekkori szobám. Szerettem őket olvasni és hallgatni. Felnőttként alábbhagyott ez a szeretet. Kicsit soknak éreztem most ezt a népmese lavinát, még úgy is, hogy napokra félre tettem a könyvet. Volt egy holtpont is, amikor azt éreztem, hogy félig olvasottan megy az elajándékozható könyvek közé. Mert meguntam… Egyre több volt az ismétlés, a hasonló cselekményszál.
Végül nem bántam meg, hogy végigolvastam a teljes kötetet. Mert Benedek Elek örök! Kellenek a meséi! S bizony akadt jó pár, ami egyáltalán nem volt ismerős. Sok jót ki lehet szemezgetni a gyűjteményből, s ezeket apránként olvasva, kellemes élményben részesülhet a népmese kedvelő.
Az illusztrációk nem tetszettek. Némely helyen ki sem derült számomra a látottak alapján, hogy mi is van a képen.

Noran, 2007
312 oldal · ISBN: 9789637416392 · Illusztrálta: Kálmán Anna
Habók P>!
Benedek Elek: A táltos kecske

Gyerekkorból ismert mesék, csalimesék, állattörténetek, de volt benne néhány nekem ismeretlen is. Viszont örömmel fedeztem föl két régi kedvencet, a Gyöngyikét és a Gyöngyvirág Palkót.(Ezt most beosztoztam, mint régen, hogy minden napra jusson két-három mese.)

bozs>!
Benedek Elek: A táltos kecske

Minden estére két mese előírásával haladtam a könyvben. Nem éreztem kötelezőnek, kellemesen szórakoztam rajtuk. Volt köztük nem annyira oktató jellegű, de a többségének megvolt a mondanivalója.
Régen olvastam Benedek Elektől, gyakrabban kéne tennem.

Habók P>!

– Felséges királyom, az a sok bölcs ember hiába tanakodik, mert úgysem találják ki, hogy kit szeret a királykisasszony. De én akármi legyek, ha nem valamelyik udvarbéli legénynek a betege. Én azt tanácsolnám felségednek, hogy öntessen egy aranytulipántot, azt tegye ki az udvar közepén egy asztalra, sétáltassa el a tulipánt előtt ahány legény van az udvarában, s amelyik előtt kinyílik a tulipánt, annak a betegje a királykisasszony.

Tamás kocsis