A ​szabadságharc kora 9 csillagozás

„Talpra magyar, hí a haza!”
Benedek Elek: A szabadságharc kora Benedek Elek: A szabadságharc kora

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hazánk története

Szalay, Kisújszállás, 2017
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632519746 · Illusztrálta: Veres László
Szalay, Gyula, 2004
64 oldal · ISBN: 9632370996 · Illusztrálta: Veres László
Szalay, Kisújszállás, 2001
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 963935564X · Illusztrálta: Veres László

Fanni_214>!

Benedek Elek: A szabadságharc kora „Talpra magyar, hí a haza!”

Még gyermekként kaptam, de akkor nem igen volt hozzá affinitásom. Na, de most már értékelni tudom és olvasás közben is volt, hogy elkapott majdnem a sírógörcs. Kitudja, lehet azért, mert megszállt az ősi hazaszeretet vagy csak Benedek Elek gyönyörű megfogalmazása okozta nálam az akut elérzékenyülést.
Ettől függetlenül, csak ajánlani tudom. Ha nem is 10 alattiaknak (mint, amikor nekem szánták), de egy felsős korcsoportnak bátran merném ezeket a Benedek Elek könyveket adni, mint kötelező történelmi gyorstalpaló. Az órákon később úgyis részletesebben veszik majd, gimnáziumba főleg, de, amíg a meseszerű megfogalmazásra fogékonyak, addig ez bőven elegendő. A komolyabbakkal csak elriasztjuk a gyermekeket az olvasás szeretetétől, hiszen mondjunk egy olyat, aki manapság örömmel állna hozzá egy Kőszívű ember fiainak….

Uzsonna>!

Benedek Elek: A szabadságharc kora „Talpra magyar, hí a haza!”

A szabadságharc eseményeit ismerhetjük meg a nagy mesélő tollából, sok-sok illusztrációval.

Camryn>!

Benedek Elek: A szabadságharc kora „Talpra magyar, hí a haza!”

Tetszett. Az eleje picit nyögvenyelős, a 14 éves testvérem rám is szólt, ezt neki ne olvassam tovább, mert unalmas. Pedig érdekli a történelem. Összességében egy tartalmas, grafikákkal teletűzdelt tanításra alkalmas könyv. :)

K_Kata99 P>!

Gyalázatos élet vagy dicső halál: e kettő közt választhatott a magyar. Az utóbbit választotta.

K_Kata99 P>!

A világháború okozta nagy összeomlásnak Magyarország a legnagyobb áldozata: testéből négy darab területet hasított le a békeszerződés, s Árpád országának alig egyharmada maradt meg. Nyugaton, keleten, északon és délen sorompók választják el a magyart a magyartól; az érintkezés magyar és magyar között megnehezült; de az a lelki kapcsolat, melyet ezeresztendős együttélés, egy nyelven való beszélés, írás, együtt való művelődés teremtett, természetesen, megmaradt és megmarad örökkön-örökké.