A ​jégpáncélos vitéz 0 csillagozás

Képzeletbeli utazás Erdélyben három tucat rege és monda segítségével
Benedek Elek: A jégpáncélos vitéz Benedek Elek: A jégpáncélos vitéz

Elek nagyapó újra mesél! Ismert és kevésbé ismert történetei – éppen három tucat – segítségével képzeletbeli utazásra hívjuk az olvasót. Erdély különböző tájai, várak és hegyormok, erdők és tavak, az itt élő emberek küzdelmei, erényei és bűnei a főszereplői e mondáknak. A beazonosítható helyekhez kötődő regék – a székely eredetmonda után – egy erdélyi körutazássá kerekednek, a kiadó és szerkesztő nem titkolt szándéka szerint azért, hogy egy valódi utazásra csábítsa azokat, akik már a mesék ismeretében kíváncsiak e természeti szépségekre és nem riadnak meg a nehézségektől. Akik pedig már jártak a helyszíneken, e történetek segítségével gondolatban újra felkereshetik a szívükhöz közel álló tájakat. A kötet illusztrációi hangulatukkal is hozzájárulnak a fantázia nekiiramodásának, a használatot pedig szómagyarázó és helynévazonosító segíti.

Kairosz, Budapest

tothalexandra
Benedek Elek: A jégpáncélos vitéz

Benedek Elek: A jégpáncélos vitéz Képzeletbeli utazás Erdélyben három tucat rege és monda segítségével

Néhány óra és sok emlék! A szerkesztők feladata teljesítve!!! Mert elég sok helyen jártam a meseékben fellehető helyeken. Érdekes volt olvasni ezeket a meséket, bár néhányat már ismertem belőle. Jó volt azt is olvasni, hogy mennyiben másabbak ezek a mesei hagyományok térségenként is.