A ​honfoglalás kora 3 csillagozás

Benedek Elek: A honfoglalás kora

Kik éltek itt előttünk? Miként hódítottuk el e területet? Hogyan lett keresztény a pogány magyar? Ezen kívül még számos kérdésre választ ad Benedek Elek: Hazánk története című 11 részes sorozatának első kötete, mely időrendben halad végig a magyarok történelmén a Honfoglalástól egészen Erdély aranykoráig. Általános iskolás gyermeknek élvezetes olvasmány, s az olvasás élményét csak még gazdagabbá teszik Veres László gyönyörű illusztrációi.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hazánk története

Szalay, Kisújszállás, 2001
64 oldal · ISBN: 963935516x · Illusztrálta: Veres László

Fanni_214>!
Benedek Elek: A honfoglalás kora

Végre konkrétabban olvashattam arról, hogy is zajlott le a honfoglalás. Lehet én vagyok szőrszálhasogató, de tuti nem volt ennyire sok a “pozitív” pont az egészben, vagy ha mégis, akkor a “negatívakat” lecsökkentették. Végül is csak gondoljunk bele, hogy ez az egész esemény nem lehetett séta galopp. Sokan meghalhattak az út közben, az ott lakó népekről se hiszem, hogy ilyen könnyen behódoltak volna az ősmagyarságnak.
Őszintén elolvasnék pár olyan töri könyvet, amik a szomszédos országokban íródtak, és ott legalább láthatnám más szemszögből is az eseményt. :)