A ​farkas és a róka 19 csillagozás

Benedek Elek: A farkas és a róka

„Réges-régen a farkas meg a róka nagy erős barátságban s komaságban voltak. Erdőn-mezőn együtt jártak, egymást el nem hagyták.

No, ha együtt jártak, egyszer együtt is estek bele egy verembe. Orgonáltak, ordítoztak szegények, de senki lélek nem jött arrafelé. Nap nap után, éjszaka éjszaka után múlt. Majd megvesztek a nagy éhségben, mert sehogy sem tudtak kiszabadulni.”

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Iciri-piciri könyvek Móra

bonnie9 P>!
Benedek Elek: A farkas és a róka

Gyerekkoromban pár-könyv kedvencként kezeltem a szintén 1987-es, ugyanilyen kötésű Iciri-picirivel. Szerettem a rajzait és a történetet is. Többször, ha évek múltán megpillantottam a könyvespolcon, mindig a fülembe csengett: „Vert viszen veretlent, vert viszen veretlent………Veretlen visz vertet, veretlen visz vertet.” Bár a kiadó ajánlása „3 éven felülieknek”, legalább egy 2,5 évest ismerek, aki örömmel hallgatja :)

Lynella >!
Benedek Elek: A farkas és a róka

Szintén régi szerelem a miénk. :D

A ravasz rókákkal mindig jobb vigyázni! ;)

CarmenV>!
Benedek Elek: A farkas és a róka

Úgy emlékszem, még dián is megvolt ez a mese :)
Fontos, hogy tudjuk, nem minden barátság kölcsönös, és van aki inkább csak kihasználja a másikat.
Annyiból nem tetszett, hogy az okos róka, mennyire negatív, és a farkas aki totál … buta…de minden könyvbe kell pozitív és negatív szereplő, okos, buta, gonosz, kedves, naiv… ettől lehet tanítani :) ha csak az lenne a mesében, hogy mindenki kedves, aranyos és segítőkész, akkor mindenki boldogan élne, míg meg nem halna…
A ravaszdi mindig csak kihasználja a farkast, aki szegény mindig segít ha tud és tanácsot kér ha valamit jobban csinál más… de fontos, és igazán lényeges, hogy amint tényleg megbizonyosodtunk a felől, hogy a másik csak árt, akkor ne dőljünk be többé, és vessünk véget a „rontó” kapcsolatnak :D

Boglinc P>!
Benedek Elek: A farkas és a róka

Szegény farkas koma… Jól megjárta a fene nagy barátságot! :D Vigyázzatok a ravasz barátokkal! :)

Reni_Simon>!
Benedek Elek: A farkas és a róka

Tanulságos mese. Nem mindig barát az, aki annak mutatja magát.
Néhol sajnáltam a farkast, hogy ennyire naiv.

Enola87 P>!
Benedek Elek: A farkas és a róka

Az hiszem ez az egyetlen egy mese, amelyikben a farkast sajnáltam :)

Ibanez P>!
Benedek Elek: A farkas és a róka

Még ilyen naiv farkast nem látott a világ :-) valahol nem is tudtam sajnálni, bár ugye ilyen barátot se kívánok senkinek, mint a róka :-)

moncsicsi83>!
Benedek Elek: A farkas és a róka

Benedek Elek meséit gyermekkoromban szerettem, habár szerintem felét sem ismertem.
Ebben a mesében nem is tudom, hogy ki lehetne a szeretnivaló. A róka, aki mindig rászedi a farkast? Vagy épp a farkas, aki mindig ráfázik? Nekem tetszett a mese :)