A ​csúnya királyfi és a szép királykisasszony 27 csillagozás

Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Benedek Elek meglepően modern meséje egy csúnya királyfiról, akit először kikosaraz a szép királykisasszony. Ám a királyfi furfangos módon, álruhát öltve, mégis elnyeri a királykisasszony kezét.
Sorozatunk meséi a hovatartozásról, a másságban rejlő értékekről, és ezek elfogadásáról szólnak. Teszik mindezt mesei környezetben, klasszikus motívumokkal – az ideológiai felhangokon, a mindenáron való tanulságon és persze az Óperencián is túl.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tolerancia Csimota

Csimota, Budapest, 2011
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639768383 · Illusztrálta: Rippl Renáta

GytAnett>!
Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Lehetséges, hogy én vagyok már túlzottan felnőtt ehhez a meséhez, de nekem nem tetszett túlzottan. Számomra egyáltalán nem az volt a tanulság, hogy a szerelem végül elér, és boldogan élünk, amíg meg nem halunk.
A hercegnő pénzéhes perszóna, akit csak a külcsín érdekel, a herceg meg számító. Persze, nyilván minden emberben benne van az, hogy először külső alapján ítélünk, de nem arra kellene tanítani a gyerekeket, hogy ássanak egy kicsit mélyebbre? Hogy megismerjék, milyen a másik valójában?
Azt aláírom, az is benne van, hogy harcoljunk azért, amit akarunk, csak itt a módja nem volt szerintem megfelelő. Kicsit kettős érzéseim vannak.
A rajzok aranyosak voltak, de valahogy mégsem tetszettek. Rettentően idegesített, hogy annak a szerencsétlen hercegnek – akármennyire is csúnya volt – az egyik szeme mindig hiányzott.. :D

gab001 P>!
Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Valami nagyon rossz élményre készültem, hiszen az egyik Figyeltem szó szerint utálta. Ehhez képest vagy épp ezért nekem tetszett. Az illusztrációk kicsit talán furák, de összességében szerintem inkább különlegesek. Maga a mese szerintem kortalan, hiszen a központjában a pénz áll, s minden amit képvisel. Nem baj, ha erről tudnak a gyerekek is. Lehet máskor is elolvasom.

Chöpp P>!
Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Ez a mese Juditkának és nekem is nagyon tetszett! Nem utolsó sorban a könyvecske gyönyörű kivitelezése!

meseanyu P>!
Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Nagyon helyes illusztrációk vannak benne, a szöveg meg ugye Benedek Elek. :-) Jó nagyon a Csimotának ez a tolerancia sorozata, minden darabja tökéletes a maga nemében.

Ingryd>!
Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Szeretem Benedek Elek meséit, de ez „túl modernre” sikeredett. A könyvecske kinézete nagyon szép a különleges illusztrációkkal. A tartalma már kevésbé nyerte el a tetszésem: a főszereplő királylány pénzéhes, a királyfi pedig gazdag, ravasz és számító… Hogy mi ebben a tanulság? A királyfi megkap mindent, amit akar; a királylánynak csak a pénz és gazdagság a fontos, mindegy, hogy a királyfi csúnya-e vagy sem. Egyébként pedig hirtelen egymásba szeretnek? Na, nem… Nagyon nem…

Véda P>!
Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Gyönyörű és kedves. És még Bendek Elek is, szóval nálunk abszolút nyerő! :) Rippl Renáta illusztrációjára pedig érdemes odafigyelni.
Nyugodtan odatenném minden gyerkőc polcára. Favorit. :)

szilvamag_>!
Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Gyönyörű kis könyvecske, a mese a színek és az illusztráció…… annyira összhangban van, annyira kerek és egész… tökéletes. A királykisasszonynak gyönyörű kék szeme van és a pofikáján a pici szivescske annyira bájos….. a királyfi nyúlfoga, – amivel tuti, hogy ki tudná harapni a pókot is a sarokból – pedig nagyon mókás. Az illusztrációban megjelenik a piros tulipán (kedvenc virágom) ami a mellett, hogy a székely szerelmi szimbolika jellemzője,a magyar népművészet klasszikus díszítő eleme is. Nagyon szép kiadvány. Kíváncsi vagyok a sorozat többi részére is.

Rekuuu663>!
Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Modern mese…de még mennyire, hogy modern…a tanulság inkább társadalom kritika benne, mintsem valódi értéket közvetítene. Ebből kifolyólag, ha már meséről beszélünk, akkor inkább az idősebb korosztály számára ajánlott, aki mindezt már át tudja értékelni, nem pedig az óvodásoknak szól. Felnőtt meseterápiás foglalkozáson tökéletesen helyt is állna, vagy egyéb drámapedagógiai eszközként.

Papírtigris>!
Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Tündéri. Köszönet érte a kiadónak, Benedek Elek bácsinak és az illusztrátornak. Ugye hogy lehet modern köntösben régi gyöngyszemet megőrizni? :)

Képopera P>!
Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Remek kis mese volt, és ismerek egy ehhez hasonlót, és a párhuzam is tetszett benne. A kivitelezése remek, és csodásak az illusztrációi. Semmi fakszni, mégis benne van minden: a mesefigurák, a hagyomány, a hangulat.