Rumbarumbamm 128 csillagozás

Ez egy kibaszott karanténnapló
Benedek Ágota: Rumbarumbamm

"Dehát… dehát te két hónapig csak fingorásztál és káromkodtál!
Ne legyél igazságtalan, mert menstruáltam is, és azt is az emberek orra alá dörgöltem.
Dehát… dehát ezt én is meg tudnám csinálni!
Korrekt.
Csak miért nem csinálod?
Miért nem csinálod azt, amit tudsz, ahelyett, hogy amiatt vagy mérges, amit én tudok?"

Úgy tűnik, akkorát sikerült finganom, hogy azt a Libri is kiszagolta, úgyhogy tessék: ki van adva a blog.
Úristen, Ágota, ez egy könyv?! De hát ez nem is irodalom, ez nem is NEM irodalom, ez nem is blog, nem is könyv!
Ez egy valami?! Ez egy semmi?! Most akkor mi ez?! Ágota, hallod, mi ez?! Mondj már valamit!
NEM TUDOM!
Én se tudom!
Hagyjál! VEDD. MEG.
És kiderül.

Libri, Budapest, 2020
Libri, Budapest, 2020

ProKontra P>!

Először is: hűha…
Másodszor: még mindig hűha, de most már van pár más szó is, ami eszembe jut.
Kezdjük az elején, de csak azért, mert, ha máshol kezdeném, akkor az baromi hülyén jönne ki.
De tudjátok mit? Mivel az értékelés nem szenved hiányt káromkodásban, ezért többet ide nem írok, olvassátok el. De csak akkor, ha erős az idegzeted és nem kapsz szívinfarktust, minden csúnya szó miatt.
Részemről eszement és brutál jó ez a karantén könyv. Szeretem a szókimondó embereket, és tudok jókat röhögni minden beteg dolgon. Ez vagyok én. Jöhet a folytatás.

fuzsa>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

„ögyörőbögyörő, hát mi a baj, nincsen kis hangulatod írni a firstworld problemjeidről a haszontalan kis író mivoltodban, a drága melegítőruhácskádban?”

Azért van itt ez az idézet, mert szerintem tök jól megmutatja, hogy miről is szól valójában ez a „könyv” – értsd: napló –, egy a harmincas éveiben járó nő first world problemjeiről, vagyis a semmiről. De tényleg. Nem tudom, a kiadó mit látott benne, vagy egyszerűen én vagyok túlságosan hozzászokva a magas irodalomhoz (meg persze olvastam Háy karanténnaplóját és az maga a csoda), hogy ezeket a felszínes írásokat egyszerűen nem tudom értékelni. Egyébként minek kell minden oldalon káromkodni? De komolyan. Ettől se laza, se menő nem lesz, pont az ellenkezője, sekélyes és nyekergés az egész. Olyannyira, hogy miután befejeztem a könyvet fogtam magam, és a 222 szép magyar verssel bevetettem magam a kádba, hogy lemossam magamról nemcsak ennek a könyvnek, de a Sheila Heti-féle Változások könyvének is az emlékét, és végre valódi irodalomhoz jussak.
A diabetikus problémáival meg egyszerűen nem tudok mit kezdeni, értem én, hogy rossz, hogy nem lehet akármit enni, de 1-es típusú cukorbetegként én nem rinyálok ennyit, mint ő inzulin rezisztensként.
És azért kap két csillagot – az egy helyett –, mert egyrészt nem táncolt az idegeimen, másrészt van benne 1-2 humoros rész, harmadrészt jó a borítója (sokkal, de sokkal jobb, mint ami mögötte van).

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

Röviden: Rajongtam. És mikor azt hittem, hogy már nem szerethetem jobban, akkor a 343. oldalon még bedobott egy István a király idézetet.

Bővebben: Megtaláltam az egyetlen rossz dolgot abban, hogy „csak” 65 napig tartott a karantén idén tavasszal: Ágota nem írta tovább a karanténnaplóját. De egye fene, ha már a lehetőség adott, elfogadom a felajánlást, jöhet a második rész!

Nem mertem a tömegközlekedésen olvasni, mert sokszor vállalhatatlanul hangosan nyihogtam rajta. Azóta pedig, hogy befejeztem, random embereket zaklatok azzal, hogy olvassák el ők is. Mikor már éppen utálod a sok szigorítást, ez a hülye vírushelyzetet meg mindent is, akkor jön egy ilyen könyv és nem tudsz nem mosolyogni olvasás közben.

Nem, nem egy nagy irodalmi alkotás. Igen, elég megosztó könyv. Mielőtt megvennéd, ha teheted, olvass bele. Vagy egyezik vele a humorod, és akkor garantáltan sikítva fogsz rajta nevetni, vagy nem. De ha az első oldal után csak felhúzod a szemöldököd… akkor engedd el. Megnyugtatlak, végig „olyan lesz”. És 1 csillagot fogsz rá adni, pedig nem érdemli meg.

seeeszti P>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

Nem tudom miért adta ki bárki könyvben ezt az állítólagos blogot – amit amúgy nem olvastam.
Konkrétan se füle, se farka, 3 káromkodás/lappal tűzdelve. Tényleg nem tudom, miről beszélt ez az Ágota 350 oldalon keresztül.
Bridget Jones? Ne már.
2 csillagot azért kapott, mert volt benne pár poén – amit értettem(!) –, meg pár olyan utalás filmekre, sorozatokra, híres emberekre, amiknek volt létjogosultsága.

EdinaLosonci>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

Sokat nem vártam tőle, de ennél többet. Ne kérdezzétek meg, hogy miért vettem meg (jó, legalább 2 plusz 1 akcióban) mégis. :) A két csillag csak a jóindulatom műve, ez a könyv/blog bármi az égvilágon semmit nem tett hozzá(m) – se vicces nem volt, se okos, se semmi. Sajnálom.

cintiatekla P>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

Ez az a könyv, amit szerintem vagy nagyon szeretnek, vagy nagyon utálnak majd az olvasók.

Általában egy regényt azzal kezdünk jellemezni, hogy miről szól, csak hogy olvasás közben gondolkodtam el arról, hogy tulajdonképpen ez konkrétan nem szól semmiről, se füle, se farka, de mégis tök jól elszórakoztatott, kikapcsolt, és sokszor kuncogtam vagy hangosan röhögtem a bejegyzéseken.

Mert igen, ez egy blog alapján íródott, avagy 60+ bejegyzés arról, hogy mennyire borzasztó a bezártság, de mégis túléltük, vagy hogy mégsem annyira ciki kifingott macinaciban leugrani a boltba, meg hogy a hajmosás sem egy olyan dolog, amihez mindenképp ragaszkodunk egy idő után a karanténban.

Könyvözön>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

„Eddig mindig attól féltem, hogy mikor elmegyek futni, szembejön valaki, akit ismerek. Most már attól is félek, hogy szembejön valaki, akit nem ismerek.”

Nem vitatom azt, hogy ez nem egy szépirodalmi mű, de ahogy a háborúk után is folyamatosan hangoztatták a nagy könyvkiadók: a népnek most nem erkölcsi útmutatásra van szüksége, hanem szórakozásra. És Benedek Ágota is pontosan ezt nyújtotta most nekünk.

A könyv fedelén a kiadó Lena Dunhamhez, Fleabaghez és Bridget Joneshoz hasonlítja Benedek Ágotát, és tényleg! Ő a magyar Bridget Jones! Csak kicsit viccesebb.

Sziporkázó irónia, szarkazmus és kegyetlenül cinikus hangvétel, plusz egy fiktív valóság, amelyet mindannyian átéltünk már az utóbbi időszakban.

Bővebben a blogomon írtam erről a könyvről: https://konyvozonblog.com/2021/04/20/benedek-agota-rumb…

Sz_Léda_22>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

Nem tèvedek nagyot ha azt mondom èletem legnagyobb baklövèse. A borítòt imàdtam amint meglàttam…aztàn hogy magyar csajszi îrta…majd Bridget Jones-os lesz? Ne màr akkor nekem tuti el kell olvasni!!!! Nos ebbôl a 3szempontbòl egyedül a borîtò tetszik mèg mindig. A könyv, a sztori emlîtèsre se mèltò. Rossz kritika is reklám mint tudjuk, viszont hogy mièrt szenvedtem vègig azt magam sem tudom. Egy azaz egy tetszett benne ès hatòdtam meg, amikor a nagymamàs sztorit feszegeti. Aki kiírta az elejère hogy az ùj BJ…az olvasta egyàltalàn ôket??? Ès mèg annyit bîrom èn a kàromkodàst, èlek is velük, de erôltetett, ès ne az adja màr egy könyv 50%àt.

blankaveronika IP>!

Túléltem.
Maradjunk annyiban, hogy nálam ez nem működik. A pisi-kaki-puki-kuki-nuni dolog oviban talán még igen, de erről inkább anyámat kéne megkérdezni.
Bridget Jonestól elég messze van, a többiről még nem tudok nyilatkozni.
Nem mondom, hogy nem nevettem fel néhol, és két helyen igazán együtt tudtam érezni Ágotával, de ez nekem kevés. Úgy gondolom, hogy a temérdek káromkodás is inkább ennek a kevésnek az elfedéséről szólt, mint az őszinteségről.
Sajnálom, mert vártam, hogy üde és friss lesz és szókimondó és majd együtt nevetünk. Nem így lett.

nóraaa>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

Érdekes könyv. Nem volt ez annyira rossz, mint ahogyan itt értékelve van, de nem is lesz a kedvencem. Mivel ez a könyv a tavalyi karantén alatt íródott, idén elolvasva arra lehet következtetni, hogy egy év alatt semmi sem változott. Viszont jó volt egy másik ember szemszögéből is átélni azt a kétségbeejtő helyzetet, amibe akkor csöppentünk.
Voltak vicces karantén bejegyzések, amiken jókat nevettem. A kedvenceim az unokatestvéréről szóló történetek voltak.

pille29>!

Az életemnek a mostani részét pedig az alkohol tudná elfeledtetni, csak sajnos én nem ihatok.
Az endokrinológus azt mondta, hogy havonta egyszer ihatok, de aztán kicsit rosszabbra fordultak a dolgaim, úgyhogy évi egyre változtatta. Ekkor elkezdtem betartani a havi egyet, úgyhogy már csak kéthetente iszom nagyjából.

44. oldal - Day 9.

Monette P>!

Azt se kérdezd, hogy nem félek-e, hogy milyen lesz a tetoválásom, ha öreg leszek. Azt kérdezd, hogy félek-e, hogy nem leszünk öregek.

Pink_dinosaur P>!

TUDOD JÓL, hogy ha vége a karanténnak, én leszek az ELSŐ, aki lemondja a találkozót! Nem veled van a bajom, csak a veled való találkozással.

Kettinger_Laura P>!

MA EMMÁT fogunk nézni. A régi Emmát, az új Emmát, Jane Austen összest… Mindent és BÁRMIT, amiben a legijesztőbb dolog, ami történhet valakivel, hogy kilóg a bokája társaságban!”

h_orsi P>!

Úgyse olvasol annyit, amennyit kéne.

28. oldal - Day 6. (Libri, 2020)

KádárRozi>!

Már a lépcsőn kibontottam a könyveket, meg is simítottam őket, mint valami kis túlélőket, amiket megmentettem a fűrészes gyilkostól. Nem kell nekik azt tudni, ők is hogy jöttek világra.

Kettinger_Laura P>!

A második irány a Kis hableányban a Kiss the girl, DE héberül. Ehhez nem szeretnék semmi mást hozzáfűzni, lehet, hogy megtanultam kívülről, lehet, hogy nem, lehet, hogy zsidó vagyok, lehet, hogy nem, de úgy tűnik igen.

h_orsi P>!

Eddig mindig attól féltem, hogy mikor elmegyek futni (…), szembejön valaki, akit ismerek. Most már attól is félek, hogy szembejön valaki, akit nem ismerek.

18. oldal - day 5 (Libri, 2020)

B_Nikolett>!

Személy szerint, én akkor bizonytalanodtam el, mikor felsőben, irodalomórán áhítattal állapítottuk meg, hogy a költőnek fantasztikus pszichológiai érzéke van, mert a költő nemcsak, hogy észrevette, hogy ment a juhász a szamáron, és dühében fejen baszta a szamarat, de ezt a költő le is írta.

h_orsi P>!

Délelőtt (vagy délután? ki tudja? ki számolja?) elment a Peti itthonról… igazából nem is tudom, mit csinálni. Nem tudom. Miért tudnám? Nem kell mindent tudnom. Nem vagyunk összenőve! Neki is van élete! (Hisztérikus nevetés.)

37. oldal - Day 8. (Libri, 2020)