Rumbarumbamm 26 csillagozás

Ez egy kibaszott karanténnapló
Benedek Ágota: Rumbarumbamm

"Dehát… dehát te két hónapig csak fingorásztál és káromkodtál!
Ne legyél igazságtalan, mert menstruáltam is, és azt is az emberek orra alá dörgöltem.
Dehát… dehát ezt én is meg tudnám csinálni!
Korrekt.
Csak miért nem csinálod?
Miért nem csinálod azt, amit tudsz, ahelyett, hogy amiatt vagy mérges, amit én tudok?"

Úgy tűnik, akkorát sikerült finganom, hogy azt a Libri is kiszagolta, úgyhogy tessék: ki van adva a blog.
Úristen, Ágota, ez egy könyv?! De hát ez nem is irodalom, ez nem is NEM irodalom, ez nem is blog, nem is könyv!
Ez egy valami?! Ez egy semmi?! Most akkor mi ez?! Ágota, hallod, mi ez?! Mondj már valamit!
NEM TUDOM!
Én se tudom!
Hagyjál! VEDD. MEG.
És kiderül.

Libri, Budapest, 2020
Libri, Budapest, 2020

ProKontra P>!

Először is: hűha…
Másodszor: még mindig hűha, de most már van pár más szó is, ami eszembe jut.
Kezdjük az elején, de csak azért, mert, ha máshol kezdeném, akkor az baromi hülyén jönne ki.
De tudjátok mit? Mivel az értékelés nem szenved hiányt káromkodásban, ezért többet ide nem írok, olvassátok el. De csak akkor, ha erős az idegzeted és nem kapsz szívinfarktust, minden csúnya szó miatt.
Részemről eszement és brutál jó ez a karantén könyv. Szeretem a szókimondó embereket, és tudok jókat röhögni minden beteg dolgon. Ez vagyok én. Jöhet a folytatás.

cintiatekla P>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

Ez az a könyv, amit szerintem vagy nagyon szeretnek, vagy nagyon utálnak majd az olvasók.

Általában egy regényt azzal kezdünk jellemezni, hogy miről szól, csak hogy olvasás közben gondolkodtam el arról, hogy tulajdonképpen ez konkrétan nem szól semmiről, se füle, se farka, de mégis tök jól elszórakoztatott, kikapcsolt, és sokszor kuncogtam vagy hangosan röhögtem a bejegyzéseken.

Mert igen, ez egy blog alapján íródott, avagy 60+ bejegyzés arról, hogy mennyire borzasztó a bezártság, de mégis túléltük, vagy hogy mégsem annyira ciki kifingott macinaciban leugrani a boltba, meg hogy a hajmosás sem egy olyan dolog, amihez mindenképp ragaszkodunk egy idő után a karanténban.

blankaveronika IP>!

Túléltem.
Maradjunk annyiban, hogy nálam ez nem működik. A pisi-kaki-puki-kuki-nuni dolog oviban talán még igen, de erről inkább anyámat kéne megkérdezni.
Bridget Jonestól elég messze van, a többiről még nem tudok nyilatkozni.
Nem mondom, hogy nem nevettem fel néhol, és két helyen igazán együtt tudtam érezni Ágotával, de ez nekem kevés. Úgy gondolom, hogy a temérdek káromkodás is inkább ennek a kevésnek az elfedéséről szólt, mint az őszinteségről.
Sajnálom, mert vártam, hogy üde és friss lesz és szókimondó és majd együtt nevetünk. Nem így lett.

liptonella>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

Milyen őrült menő lenne, ha a szar, a fosás, a pisa, meg a dugás szó is ott virítana már a címlapon meg a fülszövegen. Marhára hiányolom. :D

voroshercegno>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

Mèg.mèg.mèg. mèg. Kacagtam,vihogtam,visìtottam,sìrtam együltő helyemben. A fèrjem megutált,ès 3 napig estènkènt nem szòlt hozzám. 2020-as èvem egyik legjobb könyve. Ágota, èn olvásnálak mèg,bármeddig. :) Köszönöm,h te lehettem :)

moliva>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

Hát… Ez a könyv egy blog alapján készült, nem tudom, hogy a szerző vagy a kiadó ötletére. Kár, hogy a blogot annak idején nem olvastam, az valószínűleg nagyon tetszett volna – de könyvben nem működik. Ez egyszerűen nem könyves műfaj. Ezt valós időben kellett volna olvasni ahhoz, hogy érdekes és élvezetes legyen, így töményen viszont helyenként inkább idegesítő. Arról szól ugyanis, hogy kb. semmiről nem szól, mert semmi se történik – és akkoriban sokan éreztük ugyanezt, ezért lehet nagyon népszerű és addiktív egy ilyen blog.
Helyenként azért fetrengtem a röhögéstől, és igen, magamra is ismertem néha.
A borító iszonyú jó.

shopgirl>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

Nem rossz, de erősen túl van hypeolva.

pille29>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

Amikor megvettem a könyvet, gondoltam, hogy ha pocsék lesz a sztori, akkor legalább lesz mivel kitörölni vész esetén. Ha-ha-ha. (Ilyet úgysem csinálnék egy könyvvel, nyugi!) De egyébként telitalálat a borító!

Aztán azt vettem észre, hogy nemhogy nem pocsék a sztori (ami ugyebár tulajdonképpen nincs is), de folyamatosan nevetgélek rajta, sőt kifotózott bekezdéseket küldözgetek össze-vissza az ismerőseimnek.

Hogy a szerző szavaival éljek: „Az életben nagy egyensúlyokat kell tartani. Utalni kell az éhező gyerekeknek, aztán fel kell sóhajtani, hogy fogyóban a pörköletlen kakaóbab.” Egy nehéz könyv után egy könnyedet kell olvasni. Na, ez pont ilyen. Amikor a hosszú és fárasztó nap után leülsz a (kifingott) melegítődben a fotelbe, ezt kell a kezedbe venni.

kisrróka>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

Okos könyv. És kacagós. Ágota, én ezt nem tudtam volna megcsinálni, szóval köszi nagyon, hogy írtál minden áldott nap. (kalapemelés)

pille29>!

Az életemnek a mostani részét pedig az alkohol tudná elfeledtetni, csak sajnos én nem ihatok.
Az endokrinológus azt mondta, hogy havonta egyszer ihatok, de aztán kicsit rosszabbra fordultak a dolgaim, úgyhogy évi egyre változtatta. Ekkor elkezdtem betartani a havi egyet, úgyhogy már csak kéthetente iszom nagyjából.

44. oldal - Day 9.

Pink_dinosaur P>!

TUDOD JÓL, hogy ha vége a karanténnak, én leszek az ELSŐ, aki lemondja a találkozót! Nem veled van a bajom, csak a veled való találkozással.

h_orsi P>!

Úgyse olvasol annyit, amennyit kéne.

28. oldal - Day 6. (Libri, 2020)

Kettinger_Laura P>!

A második irány a Kis hableányban a Kiss the girl, DE héberül. Ehhez nem szeretnék semmi mást hozzáfűzni, lehet, hogy megtanultam kívülről, lehet, hogy nem, lehet, hogy zsidó vagyok, lehet, hogy nem, de úgy tűnik igen.

Kettinger_Laura P>!

(…) de általános iskolában megmondjam, mi jutott magyar nyelv és irodalomra?
Amálka néni. Amálka néni (és LIBABŐRÖS vagyok az eufóriától, hogy végre megszabadított ettől a szervezetem) egy picike idős asszony volt, emellett pedig egy olyan bipoláris szadista, aki, ha tévesztettél a János vitézből, azt tanácsolta, menj az ablakhoz, nyisd ki, és nyugodtan ugorj ki rajta.

h_orsi P>!

(…) jártam egy igazi egyetemre is, és ott olyanokat tanultam, hogy hova kell vessző, meg hogy egy tizenkilenc emeletes ágrajzra hogy írjak példamondatokat, aminek annyi értelme van az életben, mint azok a dolgok, amiket most az ember hobbiként felszed a karantén ideje alatt.

43-44. oldal - Day 9. (Libri, 2020)

h_orsi P>!

Eddig mindig attól féltem, hogy mikor elmegyek futni, szembejön valaki, akit ismerek. Most már attól is félek, hogy szembejön valaki, akit nem ismerek.

18. oldal - day 5 (Libri, 2020)

h_orsi P>!

Azt hiszed, én számítottam rá, hogy emberek kényszert éreznek majd arra, hogy megosszák velem, hányszor szartak be felnőtt életükben?
Ez egy újfajta felelősség, amit vállalnom kell. És én vállalom. Mert a életben döntéseket kell hozni.

35. oldal - Day 8. (Libri, 2020)

h_orsi P>!

És akkor megtörtént az, amiről azt hittem, hogy csak részegen csináltam a régi világban. Kikötöttem a Disney-slágereknél.

40. oldal - Day 8. (Libri, 2020)

h_orsi P>!

Onnan tudod, hogy öreg lettél, hogy elkezdődik a másnapos bűntudat.

44. oldal - Day 9. (Libri, 2020)