Rumbarumbamm 163 csillagozás

Ez egy kibaszott karanténnapló
Benedek Ágota: Rumbarumbamm

"Dehát… dehát te két hónapig csak fingorásztál és káromkodtál!
Ne legyél igazságtalan, mert menstruáltam is, és azt is az emberek orra alá dörgöltem.
Dehát… dehát ezt én is meg tudnám csinálni!
Korrekt.
Csak miért nem csinálod?
Miért nem csinálod azt, amit tudsz, ahelyett, hogy amiatt vagy mérges, amit én tudok?"

Úgy tűnik, akkorát sikerült finganom, hogy azt a Libri is kiszagolta, úgyhogy tessék: ki van adva a blog.
Úristen, Ágota, ez egy könyv?! De hát ez nem is irodalom, ez nem is NEM irodalom, ez nem is blog, nem is könyv!
Ez egy valami?! Ez egy semmi?! Most akkor mi ez?! Ágota, hallod, mi ez?! Mondj már valamit!
NEM TUDOM!
Én se tudom!
Hagyjál! VEDD. MEG.
És kiderül.

ProKontra P>!

Először is: hűha…
Másodszor: még mindig hűha, de most már van pár más szó is, ami eszembe jut.
Kezdjük az elején, de csak azért, mert, ha máshol kezdeném, akkor az baromi hülyén jönne ki.
De tudjátok mit? Mivel az értékelés nem szenved hiányt káromkodásban, ezért többet ide nem írok, olvassátok el. De csak akkor, ha erős az idegzeted és nem kapsz szívinfarktust, minden csúnya szó miatt.
Részemről eszement és brutál jó ez a karantén könyv. Szeretem a szókimondó embereket, és tudok jókat röhögni minden beteg dolgon. Ez vagyok én. Jöhet a folytatás.

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

Röviden: Rajongtam. És mikor azt hittem, hogy már nem szerethetem jobban, akkor a 343. oldalon még bedobott egy István a király idézetet.

Bővebben: Megtaláltam az egyetlen rossz dolgot abban, hogy „csak” 65 napig tartott a karantén idén tavasszal: Ágota nem írta tovább a karanténnaplóját. De egye fene, ha már a lehetőség adott, elfogadom a felajánlást, jöhet a második rész!

Nem mertem a tömegközlekedésen olvasni, mert sokszor vállalhatatlanul hangosan nyihogtam rajta. Azóta pedig, hogy befejeztem, random embereket zaklatok azzal, hogy olvassák el ők is. Mikor már éppen utálod a sok szigorítást, ez a hülye vírushelyzetet meg mindent is, akkor jön egy ilyen könyv és nem tudsz nem mosolyogni olvasás közben.

Nem, nem egy nagy irodalmi alkotás. Igen, elég megosztó könyv. Mielőtt megvennéd, ha teheted, olvass bele. Vagy egyezik vele a humorod, és akkor garantáltan sikítva fogsz rajta nevetni, vagy nem. De ha az első oldal után csak felhúzod a szemöldököd… akkor engedd el. Megnyugtatlak, végig „olyan lesz”. És 1 csillagot fogsz rá adni, pedig nem érdemli meg.

cintiatekla P>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

Ez az a könyv, amit szerintem vagy nagyon szeretnek, vagy nagyon utálnak majd az olvasók.

Általában egy regényt azzal kezdünk jellemezni, hogy miről szól, csak hogy olvasás közben gondolkodtam el arról, hogy tulajdonképpen ez konkrétan nem szól semmiről, se füle, se farka, de mégis tök jól elszórakoztatott, kikapcsolt, és sokszor kuncogtam vagy hangosan röhögtem a bejegyzéseken.

Mert igen, ez egy blog alapján íródott, avagy 60+ bejegyzés arról, hogy mennyire borzasztó a bezártság, de mégis túléltük, vagy hogy mégsem annyira ciki kifingott macinaciban leugrani a boltba, meg hogy a hajmosás sem egy olyan dolog, amihez mindenképp ragaszkodunk egy idő után a karanténban.

Könyvözön>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

„Eddig mindig attól féltem, hogy mikor elmegyek futni, szembejön valaki, akit ismerek. Most már attól is félek, hogy szembejön valaki, akit nem ismerek.”

Nem vitatom azt, hogy ez nem egy szépirodalmi mű, de ahogy a háborúk után is folyamatosan hangoztatták a nagy könyvkiadók: a népnek most nem erkölcsi útmutatásra van szüksége, hanem szórakozásra. És Benedek Ágota is pontosan ezt nyújtotta most nekünk.

A könyv fedelén a kiadó Lena Dunhamhez, Fleabaghez és Bridget Joneshoz hasonlítja Benedek Ágotát, és tényleg! Ő a magyar Bridget Jones! Csak kicsit viccesebb.

Sziporkázó irónia, szarkazmus és kegyetlenül cinikus hangvétel, plusz egy fiktív valóság, amelyet mindannyian átéltünk már az utóbbi időszakban.

Bővebben a blogomon írtam erről a könyvről: https://konyvozonblog.com/2021/04/20/benedek-agota-rumb…

Maya>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

Ez véletlenül került a kezembe. A lányom talált rá, hazahozta a könyvtárból. Egyszerűen nem lehetett nem elolvasni. Persze, lehetne keresni a hibákat, lenne mit kritizálni, de nem fogom. Jó volt olvasni.

nóraaa>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

Érdekes könyv. Nem volt ez annyira rossz, mint ahogyan itt értékelve van, de nem is lesz a kedvencem. Mivel ez a könyv a tavalyi karantén alatt íródott, idén elolvasva arra lehet következtetni, hogy egy év alatt semmi sem változott. Viszont jó volt egy másik ember szemszögéből is átélni azt a kétségbeejtő helyzetet, amibe akkor csöppentünk.
Voltak vicces karantén bejegyzések, amiken jókat nevettem. A kedvenceim az unokatestvéréről szóló történetek voltak.

booksta_girl01>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

Ennél nagyobb jóindulattal sajna nem tudom kezelni ezt a könyvet, pedig nagyon akartam szeretni…

Ahány ember, annyi élet. Nem mindenki él meg ugyanúgy egy pillanatot, legyen az egy élő koncert egy kedvenc előadóval, vagy épp egy világjárvány, hozzácsapva a karanténnal. Érdekesnek tartottam azt, hogy egy magyar nő, akinek kipattant a fejéből, hogy erről az időszakról naplót/blogot szeretne vezetni, a karantén minden oldalát megmutatva. Ezzel együtt önmagát is, cseppet sem kendőzetlenül. Bár persze, ki tudja, mi az igazi, és mi az odaillő, hisz… „Összevissza hazudhatok, életem legjobb munkája.”

Furcsa szerintem picit a stílus, amiben Ágota fogalmaz, néhol a mesélésbe is belevesztem, és persze, ott van a háttérben a vírus és a bezártság, de egy idő után úgy éreztem, abból nem olyan mértékben kaptunk, amit várunk, amit az elején olvashattunk. Rengeteg sztorit, személyt, élményt, mindennapi cselekvést mutat be, néhol azért zavarba ejtő módon. Lehetett azonosulni néhány momentummal, voltak érdekes, vicces történetek, de nagyjából ennyi. A „főszereplőt”, kvázi az írónőt nem tudtam megkedvelni, de tetszettek bizonyos felfogásai, a többi pozitívum számomra kimerül abban, milyen kreatív a borító – holott én és a rózsaszín távol állunk egymástól.

bozsikb>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

Nagyon mai, inkább jó, mint rossz. Sok rész tetszett, hangosan nevetve, de egy idő után vesztett a lendülete, és én az utolsó karantén napokat már untam. Bevállalós Ágota, de az biztos, hogy az ember felismerheti önmagát benne. Kiváló humorérzéke van, szerintem a családi történetek, és személyes élmények a könyv erősségei. Az agymenéseit át tudom érezni, sokszor van nekem is ilyen, hogy előre kigondolok valamit és látom előre, mi lesz. Nekem egy kicsit túl abszurd, egy kicsit megfoghatatlan némely gondolatmenete. De pörgős és friss. A folytatást nem biztos, hogy elolvasnám annak ellenére, hogy összeségében azért tetszett. A cím és a borító miatt is megéri olvasni.

rabalint>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

Fura… akkor se tudtam megunni mikor fogalmam se volt hogy mégis miről beszél és emellett mégis tetszett. Jó humora van, tetszik tényleg. A legjobb az egészben hogy talán a leggyengébb poénokon tudtam a legjobban szórakozni. Jaj furán érzem magam mert nem tudom hova tenni ezt amit olvastam mivel egy kínszenvedés volt végig és vele együtt átélni mégis olyan jó volt. Tudtam hogy mazochista vagyok szellemi értelemben. Tényleg tetszett! viszont kicsit besokaltam a sok agyzsibbadástól. Köszi!

balloontheory>!

Benedek Ágota: Rumbarumbamm Ez egy kibaszott karanténnapló

Fogalmam nincs a tájékozódásról, óránként 36x járok pisilni és pont ugyanilyen kis szerencsétlen tudok lenni néha, na meg az a francos PMS is..
Tetszett, amikor megszólítottál, amikor popkult utalásokkal példálóztál, amikor felismertem a saját mindennapjaim a te életedben. Habár ezzel bizonyára nem vagyok egyedül.
Bírom, hogy ilyen őszinte vagy, jöhet a következő kötet!
Ja, és Piriről is kéne egy kép, hiányoltam! :)

pille29>!

Az életemnek a mostani részét pedig az alkohol tudná elfeledtetni, csak sajnos én nem ihatok.
Az endokrinológus azt mondta, hogy havonta egyszer ihatok, de aztán kicsit rosszabbra fordultak a dolgaim, úgyhogy évi egyre változtatta. Ekkor elkezdtem betartani a havi egyet, úgyhogy már csak kéthetente iszom nagyjából.

44. oldal - Day 9.

Monette P>!

Azt se kérdezd, hogy nem félek-e, hogy milyen lesz a tetoválásom, ha öreg leszek. Azt kérdezd, hogy félek-e, hogy nem leszünk öregek.

Pink_dinosaur P>!

TUDOD JÓL, hogy ha vége a karanténnak, én leszek az ELSŐ, aki lemondja a találkozót! Nem veled van a bajom, csak a veled való találkozással.

Kettinger_Laura P>!

MA EMMÁT fogunk nézni. A régi Emmát, az új Emmát, Jane Austen összest… Mindent és BÁRMIT, amiben a legijesztőbb dolog, ami történhet valakivel, hogy kilóg a bokája társaságban!”

h_orsi>!

Úgyse olvasol annyit, amennyit kéne.

28. oldal - Day 6. (Libri, 2020)

KádárRozi>!

Már a lépcsőn kibontottam a könyveket, meg is simítottam őket, mint valami kis túlélőket, amiket megmentettem a fűrészes gyilkostól. Nem kell nekik azt tudni, ők is hogy jöttek világra.

Kettinger_Laura P>!

A második irány a Kis hableányban a Kiss the girl, DE héberül. Ehhez nem szeretnék semmi mást hozzáfűzni, lehet, hogy megtanultam kívülről, lehet, hogy nem, lehet, hogy zsidó vagyok, lehet, hogy nem, de úgy tűnik igen.

h_orsi>!

Eddig mindig attól féltem, hogy mikor elmegyek futni […], szembejön valaki, akit ismerek. Most már attól is félek, hogy szembejön valaki, akit nem ismerek.

18. oldal - day 5 (Libri, 2020)

B_Nikolett>!

Személy szerint, én akkor bizonytalanodtam el, mikor felsőben, irodalomórán áhítattal állapítottuk meg, hogy a költőnek fantasztikus pszichológiai érzéke van, mert a költő nemcsak, hogy észrevette, hogy ment a juhász a szamáron, és dühében fejen baszta a szamarat, de ezt a költő le is írta.

h_orsi>!

Délelőtt (vagy délután? ki tudja? ki számolja?) elment a Peti itthonról… igazából nem is tudom, mit csinálni. Nem tudom. Miért tudnám? Nem kell mindent tudnom. Nem vagyunk összenőve! Neki is van élete! (Hisztérikus nevetés.)

37. oldal - Day 8. (Libri, 2020)