Papírfül ​kapitány 13 csillagozás

Bende Nelly: Papírfül kapitány

Mit tehet egy vérbeli kalóz, ha ellopják a hajóját? Befejezi a kalózkodást, és a szárazföldön unatkozik. Papírfül kapitány pontosan így tesz. Aztán egy napon bekopog hozzá Ismeretlen, a falábú kalóz, és a két derék férfiú úgy dönt: ideje újra tengerre szállni! Elkezdődik a nagy kaland, amelyből Kalózsziget leghíresebb lakói is kiveszik részüket: a kampókezű Klisé kapitány, a gazember Orgazda Bob, valamint a csinos Lev Tolsztoj, aki valójában színésznő. Meg egy dülöngélő kanári, akit mindenki részegnek hisz. Nem minden ok nélkül. Valamennyien a titkos kincset keresik. Egy rejtélyes levél vezeti nyomra őket, amelyet vacsora előtt vetett papírra valaki az emberevők szigetén…

Eredeti megjelenés éve: 2018

Móra, Budapest, 2018

Lorenza_Pellegrini>!
Bende Nelly: Papírfül kapitány

Az eleje a könyvnek nagyon tetszett, aztán egy idő múlva unlmassávált. A humora nekem tetszett, kissé Rejtő Piszkos Fred könyveire emlékeztetett az eltúlzott kalandokkal.

Hintafa>!
Bende Nelly: Papírfül kapitány

Végre egy humoros és klassz kalózos regény! -gondoltam én. Egyébként végig kalózos maradt, csak vártam volna, hogy ugyanolyan vicces legyen, ahogy az indulásnál. Ez a vonal egy picit elgyengült, amitől végig visszafojtott levegővel olvastam: most, most, most jön újra a vicces, nevetős rész. De nem jött. Én pedig nagyon sajnáltam, mert nagyon megdobta volna az egészet. A legvégén derül ki, hogy az egész csihi-puhis kalózramazuri tulajdonképpen miről is szól.

A Káprázatos kalandokra emlékeztetnek (https://moly.hu/kereses?q=káprázatos+kalandok) a megnövelt betűméretek, rövid fejezetek és a kevés, két-három színű rajzok. Kedves, mókás, kalózos történet ez, csak kicsit jobban kellett volna tartani ezt a humoros vonalat.

dtk8>!
Bende Nelly: Papírfül kapitány

Az eleje vicces, aztán ellaposodikspoiler. Kár érte, pedig egész jó beetetés lenne Rejtőhöz.

icu79>!
Bende Nelly: Papírfül kapitány

Komoly erőszakot kellett magamon alkalmazni, hogy végigolvassam. Reméltem, hogy történik benne valami izgalmas, valami igazán humoros, de semmi… Nekem nem jönnek be annyira sem a kalózos sztorik, se Piszkos Fred és társai, csak a gyermekirodalmi zsűrizés miatt olvastam. Kíváncsi vagyok, hogy a célközönségnek mi a véleménye. Illetve az is érdekelne, hogy ki a célközönség? Szerintem egy kisiskolásnak ebben túl sok az erőszak és a piálás, egy nagyobbat meg egy ilyen történet már nem érdekel…

PTJulia P>!
Bende Nelly: Papírfül kapitány

Én csak kapkodtam a fejem a sok akció láttán; de elismerem, hogy esetleg ez a könyv képes lehet a kisfiúkat kirángatni a számítógép mellől. Nekem sok volt a csalás és egyéb erőszak – illetve nagyon Rejtő-epigonnak akart tűnni szerintem ez a könyv. Mindenesetre jó előszoba lehet Rejtőhöz.

Mona29 P>!
Bende Nelly: Papírfül kapitány

Nem volt rossz, de annyira még sem jó. Voltak benne egészen jó poénok, de olyan igazán, szívből jövően nem tudtam (és a 10 éves kisfiam sem) nevetni rajtuk. Kicsit tényleg Rejtő Jenőre hajaz a stílusa, de valahogy még sem az.