Temetkezési ​szokások a Körös-Tisza-Maros közén az avar kor második felében 0 csillagozás

Bende Lívia: Temetkezési szokások a Körös-Tisza-Maros közén az avar kor második felében

Bende Lívia neve jól ismert a népvándorláskor kutatóinak körében Magyarországon és külföldön egyaránt. Ez a kötet a tragikusan fiatalon elhunyt szerző PhD disszertációja. Bende összegyűjtötte a Körös-Tisza-Maros közén az avar kor második felében élő népesség temetkezési szokásaira vonatkozóan elérhető összes adatot; ez a munka volt az első kísérlet a terület ilyen szempontú, teljes körű elemzésére. A Körös– Tisza–Maros köze speciális terület, mert itt nem találhatók az egész avar koron át használt temetők. A szerző részletesen elemzi sírformák előfordulását, a sírgödrök méretét és kialakítását, a sírépítmény-típusokat, a koporsóhasználatot, és a viseleti elemek és a tárgyi mellékletek temetkezési rítusban betöltött szerepét.

Archaeolingua, Budapest, 2017
564 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639911956

Szenthe Gergely – Gáll Erwin: Hortobágy-Árkus kora középkori temetője / The Early Medieval Cemetery at Hortobágy-Árkus
Bálint Csanád: A nagyszentmiklósi kincs
Kovács László: A Taktaköz 10-11. századi sír- és szórványleletei, valamint a tiszalúc-sarkadi 11. századi temető
Kiss Gábor – Somogyi Péter: Tolna megyei avar temetők
Vágó Ádám: A Kárpát-medence ősi kincsei
Kunt Ernő: Temetők népművészete
Buzás Gergely – Kovács Olivér: A késő középkori magyar királyok sírjai
Ottományi Katalin: A pátyi temető római sírjai
Csécs Teréz – Takács Miklós (szerk.): Beatus homo qui invenit sapientiam
Bálint Csanád: „Mi” az avar?