A ​felesége vagyok 0 csillagozás

Bende Ibolya – Murányi Péter: A felesége vagyok

Bende Ibolya és Murányi Péter ebben a kellemes és szórakoztató könyvben híres emberek feleségeit kérdezi arról, hogy mit jelent a szó teljes értelmében vett élettársnak lenni a Nagy Ember oldalán.

Háttér, Budapest, 1990

Carmilla >!

– Ez a legtöbb, amit egy ember elérhet. A nyugalom. A szeretet. A megértés.

24. oldal, Juszt Judit (Vogel Ericné) (Háttér, 1990)

Carmilla >!

– Az egyik repülőutunkon találkoztunk egy hölggyel, aki azt mondta: aki 20 éves korában nem kommunista, annak nincs szíve, aki 30 éves korában még kommunista, annak nincs esze.

74. oldal, Fehér Klára (Nemes Lászlóné) (Háttér, 1990)

Kapcsolódó szócikkek: kommunista
Carmilla >!

– Nagyon büszke vagyok arra, hogy az Idegen víztükör című regényemben én írtam meg először, hogy nem a disszidensek felelősök azért, amiért elmentek, hanem a társadalom, amely elüldözte őket.

76. oldal, Fehér Klára (Nemes Lászlóné) (Háttér, 1990)

Carmilla >!

– Milyennek tartja magát? Milyen embernek?
– Ezt másoktól kellene megkérdezni. Azt hiszem, nagyon makacs vagyok. Amit elhatározok, azt véghez viszem. Nem, nem valószínű, hogy különösebben jó természetem volna. Viszont a szeretet az mindent áthidal. Szerintem ez minden kapcsolat alapja. Nem gondolja, hogy a világon ma kevés a szeretet? Kevés egymást szerető, igazán szerető ember van?

101. oldal, Hauser Adrienn (Kocsis Zoltán felesége) (Háttér, 1990)

Carmilla >!

Szeretni mindig veszélyes, mert lehet veszíteni is. De ha nem szeretünk, akkor minek élünk?

108. oldal, Gács Judit (Gálvölgyi Jánosné) (Háttér, 1990)

Carmilla >!

– Ha már a Nyugatnál tartunk, egyetért a nyugati politikusok feleségeinek meglehetősen befolyásos és aktív szerepkörével?
– Igen.

141. oldal, Deutsch Krisztina (Deutsch Tamás felesége) (Háttér, 1990)

Kapcsolódó szócikkek: feleség · politikus

– Hány éves házasok?
– Hogy is mondjam csak? Nagyon régen élünk együtt, de csak 1972 óta vagyunk házasok, pecséttel, papírral. Ténylegesen 28 éves a kapcsolatunk. Hoppá! Ehhez mit szól?
– Csak gratulálni tudok, de miért vártak 12 évig a hivatalos „igen”-re?
– Mindketten voltunk már házasok és mi már tudtuk, hogy nem sokat jelent egy hatósági igazolás.

59. oldal, Bedecs Éva (Árkus József felesége) (Háttér, 1990)

Carmilla >!

– Nem akarok ünneprontó lenni, de Görbe János is negyven évvel volt idősebb nálad. És akkor te tizenhét éves voltál…
– És akkor is egy csalódás után. Egy nagy szerelmi ijedtség után. Úgy látszik, én menekülő típus vagyok. Nevezd apakomplexusnak. Nevezd, aminek akarod. Olyan mindegy.

24. oldal, Juszt Judit (Vogel Ericné) (Háttér, 1990)

Carmilla >!

– …Különösen akkor kellett vigasztalnom, amikor eltiltották attól, hogy induljon a profi világbajnokságon. Pedig az volt az álma, a vágya, az lett volna a csodálatos búcsúzás.
Azt hiszem, sohasem tudta ezt a dolgot megemészteni, nem tudott megvigasztalódni.

39. oldal, Kovács Erzsébet (Papp Lászlóné) (Háttér, 1990)

Kapcsolódó szócikkek: Papp László
Carmilla >!

– Milyen zenét szeretek? Mindig a hangulatomtól függ. A rocktól a klasszikusig mindent. Nagyon sokszor Sacival együtt csellózunk.

44. oldal, B. Tóth Éva (B. Tóth László felesége) (Háttér, 1990)

Említett könyvek