Halálra ​várva 9 csillagozás

Bende Ibolya: Halálra várva

Egy ismeretlen fiatalember napokig rettegésben tartja Budapestet. Lakásokba csenget be, fondorlattal bejut, pénzt rabol, nőket erőszakol meg, s az egyiket, egy huszonkét esztendős óvónőt brutális módon megöli. A rendőrség a tettest bravúros nyomozással elfogja, Ladislav Ambruz huszonkét éves csehszlovák állampolgárt, letartóztatják és néhány hónap múlva a bíróság halálra ítéli. Néhány hónap a halálraítéltek zárkájában. Mit érez, hogyan él, hogyan változik meg az elítélt ez idő alatt? Levelek, beszélgetések és feljegyzések igyekeznek megörökíteni mindazt, ami történt. S miközben a könyv írója – aki bírósági tudósító és törvényszéki riporter – megpróbálja megközelíteni a „miértet”: hogyan jutott el a repülőtiszti főiskolás a bitófáig – egyben azt a különös kapcsolatot is érzékelteti, ami két ember között, ebben a speciális helyzetben kialakul. A „Halálra várva” egy rendkívüli időszak krónikája, az Élet és Halál nagy témáján belül próbál oknyomozni és figyelmeztetni.

Közgazdasági és Jogi, Budapest, 1987
136 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632220285

Gyula_Böszörményi IP>!
Bende Ibolya: Halálra várva

Hátborzongató. Ez a férfi tipikus nárcisztikus pszichopata. Vajon mi történt vele azóta?

RitaVitrol>!

„Miért gondolná nő és férfi, hogy amit első látásra érez az szerelem? Ők csak valamit éreznek akkor, abban a pillanatban. Csak napok, hetek és hónapok tudják bebizonyítani, hogy igaz-e vagy sem. És az emberek nagyon gyorsan tudnak kijönni a szerelemből (ami biztosan nem is volt szerelem csak úgy gondolták.) Pédául maga úgy érzi, hogy valakit szeret. Tetszik azon az emberen egy mozdulat, vagy beszélgetési stílus, vagy szép arc. A férfiaknak a szép test például. Ez még nem szerelem. Ez tetszés. De nagyon furcsán hangzana például: „Ancsika nagyon szép a beszélgetési stílusod,ezért akarnék veled valamit kezdeni. „Hülyeség!" Ember mondja, hogy tetszel nekem akkor is ha az illető csúnya mint az ördög de tetszik nekünk például rajta a mozdulatai vagy nem tudom mi."

Kapcsolódó szócikkek: szerelem első látásra
RitaVitrol>!

„Nagyon gyors, modern és sokszor rövid az élet. És az ember akar élni és sokat látni, érezni."