Olvastam ​valahol… I-III. 0 csillagozás

Történészek a Rádió ismeretterjesztő műsoraiban
Benda Kálmán – Kerekes István: Olvastam valahol… I-III. Benda Kálmán – Kerekes István: Olvastam valahol… I-III. Benda Kálmán – Kerekes István: Olvastam valahol… I-III.

Egy hallgató levele indította el a Rádió történelmi kérdésekkel foglalkozó, Olvastam valahol… című sorozatát. Azóta is szakadatlanul érkeznek a kérdések, folytatódik az igen népszerű rádióműsor. Ennek anyagából válogatta ki Benda Kálmán történész és Kerekes István, a sorozat rádiós szerkesztője a kötet anyagát.
Ízelítőül néhány fejezetcím: Attila sírja; Hiteles-e a Thonozoba-legenda; Ki ölte meg Gertrudis királynét; Hunyadi János származása; Fráter György; Miért lett öngyilkos Rudolf trónörökös?; A budaörsi csata; A Hitler elleni merénylet.
Mindegyik beszélgetést elevenné teszi ma a beszélgetési forma, továbbá az, hogy számos egykorú forrást idéznek bennük. A könyv nemcsak történeti ismereteket nyújt minden érdeklődő számára, hanem korszerű történeti látásra is nevel.

Minerva, Budapest, 1988
RTV-Minerva, Budapest, 1984