Titkok ​a Tücsök utcában 2 csillagozás

Bencze János: Titkok a Tücsök utcában

Délután ​már mindenki tudja a Tücsök utcában, hogy nem lehet a véletlen műve Zénó vizsla eltűnése: rajta kívül további három kutyának is nyoma vész. Jocó, Ricsi, Zsu és a kicsit peches Kisgyevics elhatározzák, hogy felkeresik a Kapitányt, aki mindig szívesen segít a rejtélyes ügyek kiderítésében. Detektívesdit játszani persze nem könnyű, hisz hamar megeshet, hogy valaki akaratlanul is olyanba keveredik, amitől jobb egy gyereknek távol maradnia. Szerencsére a Tücsök utcai gyerekek segítségére ott van a Kapitányon kívül Anna őrmester és Méla Balázs is, a Golfjával. Titkos találkozók és különös események keverednek az oly egyszerűnek tűnő ebrejtélybe, és ezek alaposan próbára teszik a könnyű nyári játékokra vágyó Tücsök utcai gyerekek találékonyságát. Mindenesetre megalakítják a DDTK-át, a Detektív Diákok Titkos Körét… Kisgyevicsnek és barátainak izgalmas, kedves története minden iskolás lánynak és fiúnak, minden igazi állatbarátnak méltán válhat kedvenc olvasmányává. A DDTK csapata… (tovább)

Bencze János: Titkok a Tücsök utcában

Gyerekkorom óta megvan ez a könyv, de őszintén szólva, semmire sem emlékeztem belőle.
Ami szerintem nem is csoda, mert a könyvecskével nem igazán találtunk egymásra.
Persze, gyerekkönyvről van szó, a hátoldalán szerepel is, hogy 8 éves kortól ajánlott, de a Kapitányon kívül egyik szereplőt sem éreztem kidolgozottnak.
A másik pedig a könyv stílusa. Egyszer komoly, aztán olyan, mint egy kabaré. Az ilyenekhez hasonló dolgoktól csökkent az egy főre jutó agysejtjeim száma, hogy például: Kisgyevics megfigyel valakit, aztán jégkrémre gondol. Mogyorósra. Mármint nem a megfigyelt a mogyorós, hanem a jégkrém.
Értem, hogy humor, de azért na. Kicsit túl van magyarázva.
A történet ezektől függetlenül jól illeszkedik a ’80-as, ’90-es évek hangulatához. Ahogy a gyerekek nyomozni kezdenek, emlékeztetett az akkori kalandfilmekre.
Nem állítom, hogy nem izgultam a végkifejlet miatt, csak egyéb gondjaim voltak a könyvvel.

Kicsit fárasztó, de kellemes nosztalgia volt. Nem is hosszú, mert eléggé sok illusztrációt tartalmaz.

U.i.: a lapjai meglehetősen merevek voltak. Fura érzés volt.

Shouri>!
Bencze János: Titkok a Tücsök utcában

Még gyerekkoromban kaptam meg a könyvet, akkor imádtam. Most, felnőtt fejjel kicsit furcsa volt újraolvasni, főleg mivel ez tényleg szó szerint gyerekkönyv.
Egyszerű és érthető a szövege, gyerekeknek megfelelő humorral, izgalmas történettel, szerethető karakterekkel.
És persze sok kutyával.
Örülök, hogy újraolvastam, kellemes kikapcsolódás volt, bár nem emlékeztem, hogy ennyire rövid volt.
Mindenesetre bátran ajánlom gyerekeknek.

Popovicsp87 P>!

Nem a véletlenen múlott, hogy a férfiból nem lett operaénekes. A Kapitány hangja olyan volt, mintha egy reszelőt hangoltak volna össze egy kicsorbult vasfűrésszel.

15. oldal, Második fejezet

Muskátlikám, muskátlikám!
Virágozz mán, virágozz mán!
Hónap reggel virradattal,
Meglocsóllak tápoldattal!